Lekcja historii

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Lekcja historii

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

Jak wskazują ostatnie fakty nie tylko uczymy się historii,poznajemy ją, jesteśmy też jej świadkami a nawet ją tworzymy.
Tak się w życiu mi złozyło, że będąc w wojsku kierowcą rang wyżyszych wiozłem i dlatego też miałem okazję poznać i uścisnąc prawicę Prezydenta Kaczorowskiego oraz Ministrów Szmajdzińskiego oraz Komorowskiego.
Jak wiemy Kaczorowski i Szmajdziński zgineli w Smoleńsku w katasrofie lotniczej.
I choć nie dotyczy nas to bezpośrednio, nie jest tez związane z Rybnikiem to nalezy jak sądze uczcić Tych którzy zgineli wczoraj.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Cześć Ich pamięci!

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

:sad:
Załączniki
SDC10001.JPG

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Trudno w to wszystko uwierzyć, tylu ważnych ludzi na raz.
Niech spoczywają w pokoju :cry:

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

ciekawe dlaczego media podaja , że zginoł prezydent, wszak wiemy że zgineło dwóch prezydentów. czyżby jednego nie uznawali?

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Bo to były prezydent i mało kto o nim wie, poza tym mniejsza strata, bo nie jest obecnie urzędującym i dużo starszy od Lecha

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

szkoda, bo to jednak prezydent, aż dziw, że media to ignorują, wiadomo obecny prezydent to najważniejsza osoba,

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Miejsce katastrofy z satelity...
Załączniki
woy.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

Znowu rozpętała się burza wokół pomnika Lecha. A moim zdaniem, jeśli już ktoś, spośród ofiar tej katastrofy zasłużył na pomnik, to tym kimś jest prezydent Kaczorowski. Przecież to on wspierał Solidarność i nasze podziemie w latach 80-tych i to on w znacznym stopniu pomógł naszemu krajowi wyrwać się ze szponów ZSRR.
Nie wiem za jakie zasługi miałby LK zasłużyć na pomnik. Nie dość jeszcze, że pochowany jest tam, gdzie nie powinien?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Wolałbym nie poruszać tematów politycznych na forum - bo z tego nic dobrego nie wyjdzie...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

woytas pisze:Wolałbym nie poruszać tematów politycznych na forum - bo z tego nic dobrego nie wyjdzie...

Swieta racja :mrgreen:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Racja, racja, wszyscy macie rację :wink:

alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

ok. przepraszam. Tak jakoś mi wyszło ale macie rację.

ODPOWIEDZ