Historia Świerklańca i jego kradzieży

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Grz. Walczak
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:00
Lokalizacja: Sumina

Historia Świerklańca i jego kradzieży

Nieprzeczytany post autor: Grz. Walczak »

Z pewnym zdziwieniem odnalazłem na "Zapomnianym. Rybniku.Pl" swój artykuł podpisany cudzym nazwiskiem, z cudzym tytułem i takimiż poprawkami (nie wspominając już o błędach, cudzych, a jakże)! Moją rolę sprowadzono tutaj li tylko do "Materiału”!
P. Tomasza Kaczyńskiego, który 20.07 2008 r. twierdzi, że wpisał, a 05.09.2008, że napisał tekst tutaj zatytułowany "Historia Świerklańca" (w dwóch częściach) proszę o możliwie szybkie sprostowania! Wypadałoby najpierw zapytać autora, co sądzi o publikowaniu swojego tekstu ponownie i na innych łamach!
Zatem - w ramach uszanowania moich praw autorskich - oczekuję:
1) ścisłego oddzielenia w zamieszczonym tekście tego, co moje, od cudzych wtrętów, tak, by każdy czytelnik mógł się zorientować, jakich to manipulacji dokonano na moim tekście (proponuję wykorzystać kursywę); okaże się wtedy jasno, iż 99% tekstu jest moje, a gdyby nie dokonano w nim niemądrych zmian i skrótów, wyszłoby tego ze 110% mojego autorstwa;
2) poprawienia błędów i przywrócenia mojemu artykułowi brzmienia dokładnie takiego, jaki uzyskał na łamach "Gazety Rybnickiej" (nry 206 - 207, 208, 210, 211 z 22 XII 1994, 6 I 1995, 20 i 27 I 1995 r.), oczywiście pod pierwotnym tytułem („Wyrwane kartki z historii Świerklańca”) i pod moim nazwiskiem;
3) przeprosin na forum na "Zapomnianego. Rybnika.Pl" za dokonanie plagiatu i kradzieży cudzej własności intelektualnej!
Administratorów strony „Zapomniany. Rybnik. Pl”, gratulując im dobrego nosa przy doborze tekstu (sporo gorzej z etyką ich „autora”), proszę o dopilnowanie moich praw co najmniej zgodnie z tym, czego wymagają od osób logujących się na Ich forum. Jeśli zaś p. Tomasz Kaczyński odmówi, proszę o zdjęcie jego plagiatu i przeprosimy z Waszej strony.
Z poważaniem –
Grzegorz Walczak
[/i]
Grzegorz Walczak

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

pod artykulem pisze: "Materiał: Gazeta Rybnicka 1995. Grzegorz Walczak" wiec jednak nie kradziez.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Przepraszam Pana w swoim imieniu, bo nie widzę potrzeby aby cała redakcja musiała za to przepraszać, artykuł jest zdjęty, bo nie mam oryginału i nie pamiętam który tekst jest Pański, a który mój. Jeszcze raz przepraszam.

Grz. Walczak
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:00
Lokalizacja: Sumina

Nieprzeczytany post autor: Grz. Walczak »

Alojzowi proponuję ponowne i dokładniejsze przeczytanie mojego protestu! Tam się wszystko samo wyjaśnia pod warunkiem, ze się chce czytać!

Panie Tomku - jeśli to pan jest Tomaszem Kaczyńskim - przeprosiny przyjmuję, ale oczekuję też zadośćuczynienia. Strona "Zapomniany.Rybnik.Pl" podoba mi się i nie miałbym nic przeciwko przedrukowi mojego artykułu na uczciwych warunkach. Wystarczyło zapytać w redakcji "Gazety Rybnickiej", to przecież nie koniec świata.

Liczę,że Pan tekst teraz poprawi.

Pozdrawiam - Grzegorz Walczak
Grzegorz Walczak

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Poprawię, na razie go usunąłem, muszę poszukać oryginału i poprawić, ale to trochę potrwa. Niebawem ukaże się ponownie w takiej wersji jaka Pana zadowala. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Panie Grzegorzu czy korzysta pan z pseudonimu?
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Grz. Walczak
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:00
Lokalizacja: Sumina

Nieprzeczytany post autor: Grz. Walczak »

Czym spowodowana ta ciekawość? O co chodzi, Ratiborze?
Grzegorz Walczak

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Grz. Walczak pisze:Czym spowodowana ta ciekawość? O co chodzi, Ratiborze?
Bo z Suminy pochodzi min. historyk, publicysta autor wielu ksiazek traktujacych o Raciborszczyznie i regionie pan Grzegorz W.....ny i przypuszczam ze to wlasnie o pana chodzi. :grin:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Grz. Walczak
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 28 maja 2011, o 15:00
Lokalizacja: Sumina

Nieprzeczytany post autor: Grz. Walczak »

Ratiborze,
zawsze podaję swoje prawdziwe dane. Nie jestem Grzegorzem Wawocznym, ale jego książki cenię podobnie jak Ty.
Możesz śmiało podawać jego pełne nazwisko, skoro jest osoba publicznie znaną.
Ród Wawocznych jest rozgałęziony, ma swoich przedstawicieli w Suminie, ale nic mi nie wiadomo, żeby p. Grzegorz Wawoczny pochodził z mojej wsi. Oczywiście, mogę się mylić.

Pozdrawiam :lol:
Grzegorz Walczak

Zablokowany