Pomoc

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Pomoc

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Pewna sympatyczna osoba poprosiła mnie o pomoc. Myślę, że idea szlachetna. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli nic przeciw


Oto treść maila:

Potrzebna solidarność z małym Wodzisławianinem, który potrzebuje w krótkim czasie (2 miesiące) zebrać aż 36 tys. Euro na operację serduszka.

Prosimy o przyłączenie się do akcji wszystkich forumowiczów i ich bliskich!!!

Link do strony

http://www.siepomaga.pl/f/corinfantis/c/637
Załączniki
NOWA_PLAKIETKA.jpg
Ostatnio zmieniony 15 lis 2012, o 16:54 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Przed chwilą otrzymałem informację


Witam serdecznie.

Chciałam bardzo serdecznie podziękować w swoim imieniu, samego Piotrusia jak i jego rodziców za umieszczenie apelu o pomoc w zebraniu środków na operację.
Ta cała mobilizacja wielu ludzi o dobrym sercu przyniosła nie nieoczekiwany skutek.
W poniedziałki zazwyczaj ukazuje się na blogu Piotrusia raport finansowy z jego konta w fundacji.
Oto co napisała popołudniem matka Piotrusia na Facebooku.

"Biadania moje zmieniłeś mi w taniec;
wór mi rozwiązałeś, opasałeś mnie radością,
by moje serce nie milknąc psalm Tobie śpiewało.
Boże mój, Panie, będę Cię wysławiał na wieki. "
(Psalm 30, 12-13)

KOCHANI!!! Pragniemy podzielić się z Wami niesamowitą wiadomością. Właśnie przed chwilą dowiedzieliśmy się, że stan konta Piotrusia wynosi:

157.914,04 PLN

Jak się domyślacie, znalazł się ktoś, kogo poruszyła nasza historia... Słowo "dziękuję" nie jest w stanie wyrazić tego, co teraz czujemy.
Póki co, jesteśmy w szoku i panuje w naszym domu ogromna radość i wzruszenie. Dla nas jest to cud i świadectwo Bożego działania. Warto ufać Bogu w każdej trudnej sytuacji, bo On zawsze ma dla nas plan , nigdy nie zawodzi i potrafi przyjść w nasze życie z bardzo nieoczekiwanym rozwiązaniem:)
Jesteśmy wdzięczni WSZYSTKIM osobom, które od samego początku są z nami i angażują się w działania, mające na celu uratować nasze dziecko. Każda pomoc, każdy szlachetny gest, każde wsparcie są na wagę złota.

W porozumieniu z Fundacją podjęto następujące decyzje:
Zbiórka pozostaje otwarta, ze względu na planowane dodatkowe koszty towarzyszące operacji:
- podróż do kliniki
- około miesięczny (przewidywany) pobyt za granicą opiekunów
- przewalutowanie pieniędzy (zależnie od kursu euro)
- zakup aparatu CoaguChek do pomiaru krzepliwości krwi (ok. 2tys.zł) i pasków (700zł/mies.)
- rehabilitacja dziecka po operacji itd.

Zaplanowane i przygotowane imprezy dla Piotrusia odbędą się i z wpływów z tych imprez pokryte zostaną wyżej wymienione koszty.
Jeśli zdarzyłoby się, że na subkoncie fundacyjnym Piotrusia będzie nadwyżka - pieniądze te zostaną przekazane na leczenie innego dziecka, a jeśli Fundacja uzna, że zebrane środki na ogólnopojęte leczenie są wystarczające - zbiórka zostanie zamknięta.

:lol:
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Pytanie i zarazem prośba do forumowiczów:

Potrzebujemy lawety z wciągarką do transportu armaty z Gierałtowic na rybnicki Rynek i następnie droga powrotna. Armata waży około tony. Rzecz miałaby się dziać 14 i 15 czerwca.
Załączniki
armata.jpg
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

"Prośba o pomoc w renowacji drzwi schronowych"

Czy ktoś posiada kompresor do podłączenia pistoletu do piaskowania? Mamy taki mały kompresor typu BOX, który niestety okazał się za słaby do piaskowania zardzewiałych drzwi. Dlatego bylibyśmy wdzięczni, jeżeli znalazłby się ktoś, kto by mógł nam pomóc.

Poniżej zamieszczam zdjęcie zardzewiałych drzwi.
Załączniki
SDC13407.JPG

Awatar użytkownika
tedd55
Kapral
Posty: 189
Rejestracja: 8 paź 2010, o 12:39
Lokalizacja: Manhattan
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: tedd55 »

"Prośba o pomoc w znalezieniu zdjęć"
Czy ktoś ma, albo zna posiadającego zdjęcia byłego PGR-u w .... Marklowicach? Zależy mi na tym, bo w zamian mogę otrzymać zdjęcia nieistniejącego już szybu 6 KWK "Jankowice".
Galeria Moja gruba "Jankowice" - http://jankowice.net

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Jest taki facet, który się zajmuje/zajmował historią Marklowic. Chyba był historykiem z Mechanika z R-ka. Nie pamiętam nazwiska. Lata temu byłam w jego domu i on ma wsio o Marklowicach. Wojtek, czy Ty przypadkiem nie byłeś jego uczniem?

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Nazywa się Kłosok Józef.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Heh Józef mnie do matury przygotowywał :) Spoko facet - miał hopla w temacie historii i swojej fryzury. Generalnie pozytywnie zakręcony nauczyciel :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
tedd55
Kapral
Posty: 189
Rejestracja: 8 paź 2010, o 12:39
Lokalizacja: Manhattan
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: tedd55 »

O p.Józefie Kłosoku już dawno słyszałem, wydał album "Marklowice w starej fotografii" i wiem, że on także poszukuje zdjęć byłego PGR.
Galeria Moja gruba "Jankowice" - http://jankowice.net

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Że tak się wtrącę - cóż było takiego hmmm zajebistego w PGR Marklowice, że wszyscy szukają jego fotek?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

tedd55 pisze:O p.Józefie Kłosoku już dawno słyszałem, wydał album "Marklowice w starej fotografii" i wiem, że on także poszukuje zdjęć byłego PGR.
A ja akurat ten album przynioslam od taty. Ha ha chcialam Ci powiedzieć że jest tam jakaś aleja z opisem iż to sadownictwo czy coś w ten deseń. Coś o pegeerze też tam wspomniano.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Czy ktoś ma większe auto (np. busa), które mogłoby przewieźć 10 listopada parę gratów z psychiatryka na Juliusz? Robimy,jako Forum Obywateli Rybnika + grupa aktorów + grupa zapaleńców, na Juliuszu tego dnia taki "Wieczór z Juliuszem". Z psychiatryka wypożyczą aktorom różne stare łóżka, wagę, jakieś szafki itp., które będą wykorzystane do scenek. Niestety nie mamy jak tego przekludzić.

Może ktoś? Coś?

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Jak nic nie znajdziesz to zadzwoń do mnie. :D
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Pomoc

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Ponoć jakieś auto się znalazło, ale wiesz... różnie to bywa ;-) Może się okazać, że trza będzie znowu szukać, więc :D bądź czujny. No i bardzo dziękuję!

ODPOWIEDZ