Oczom nie wierzę - " Prawdziwe zabytki są w Krakowie"!

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
agik
Szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2013, o 18:18

Oczom nie wierzę - " Prawdziwe zabytki są w Krakowie"!

Nieprzeczytany post autor: agik »

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

:shock:

To może im oddajmy? ;> Tym obcym? Pałac w Pszczynie, zamek w Książu, Nikiszowiec, zamek w Cieszynie, radiostację w Gliwicach?

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Oczom nie wierzę

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Kolejny nawiedzony

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: Oczom nie wierzę

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Stary ciul nie wiy co godo! :twisted:
By sie lepij kryki trzimoł a nie fanzolił gupot !!!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
agik
Szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2013, o 18:18

Re: Oczom nie wierzę

Nieprzeczytany post autor: agik »

Jakoś ostatnio mamy wysyp takich idiotycznych wypowiedzi, że nie tylko ręce, ale i cycki opadają ( ręce to jakoś da się podnieśc, ale cycków szkoda)
Albo taka moda, że teraz trzeba się szczycic indolencją, ciasnota umysłową i brakiem wiedzy?

Wedle tej argumentacji Sukiennice, większośc kamieniczek przy Głównym Rynku, ołtarz Wita Stwosza, kościoły, kaplica Zygmuntowska, Wawel przebudowany przez Bonę, prawie cały Kazimierz- również grzeszą brzydotą "niepolskości" - i jako takie nie zasługują na środki na renowację?
Wstyd, naprawdę wstyd.

Ja tej wypowiedzi nie odbieram jako szczególnie szowinistycznej wobec Śląska, bo przecież to samo dotyczy większości miast w Polsce- Poznania, Gdańska, Malborka, Torunia. A co ze stanowiskiem archeologicznym w Biskupinie, Panie Profesorze? A co ze szczątkami dinozaura wykopanego w Krasiejowie? Jak zbadac "polskośc" dinozaura?
Ta wypowiedź jest po prostu idiotyczna.

Pan Prof. ma pełne prawo uważac zabytki Krakowa na najcenniejsze i najpiękniejsze w świecie. Tylko może niech swojego kasiura wyłoży, zamiast tak debilnie uzasadniac ciągniecie i tak wiele za krótkiej kołdry, wyłącznie dla Krakowa.
Poza tym- Kraków chyba nieźle wychodzi na turystyce? Jakieś pieniądze z tego są?

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: Oczom nie wierzę - " Prawdziwe zabytki są w Krakowie"!

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Pozwoliłem sobie zmienić nazwę tematu.
Na przyszłość proszę nazywać swoje tematy tak, aby było wiadomo czego dotyczą ;)

W przypadku kiedy nie da rady określić treści postu tematem należy poszukać już istniejący, podobny wątek i tam kontynuować temat.
Pozdrawiam
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
agik
Szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2013, o 18:18

Re: Oczom nie wierzę - " Prawdziwe zabytki są w Krakowie"!

Nieprzeczytany post autor: agik »

Dzięki :)
Pisałam pod wpływem silnego zbulwersowania :)
Nawet myślałam, żeby poprawic, ale nie wiem, jaki jest tutaj czas edycji i mi wyleciało z głowy...

Awatar użytkownika
adam11q
Starszy kapral
Posty: 238
Rejestracja: 14 maja 2010, o 16:04
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Oczom nie wierzę - " Prawdziwe zabytki są w Krakowie"!

Nieprzeczytany post autor: adam11q »

"Ja tej wypowiedzi nie odbieram jako szczególnie szowinistycznej wobec Śląska, bo przecież to samo dotyczy większości miast w Polsce- Poznania, Gdańska, Malborka, Torunia. "
Akurat tych zabytków ten gosc nie kocha bo tez je zrobili "zli obcy".. :oops: :lol:

A może by tak rozebrac wszystkie zabytki Krakowa wzniesione przez niemieckich mieszczan, albo w całej Polsce - wszystkie budowle wzniesione przez Niemców, Austriaków i Czechów - pozostałoby patriotyczne - " w pustyni i w puszczy".. :mrgreen:


To jest kolejny przykład polskiego szowinizmu i dowód na słusznośc działania Autonomistów Sląskich..Jeżeli sami nie uratujemy reszty naszych zabytków to inni je zrujnuja do reszty.. :cry:

ODPOWIEDZ