Wilcza

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

No proszę ludzie sobie co raz więcej szczegółów przypominają 8) Mam prośbę popytajcie starsze osoby w Wilczy, bo te informacje zaczynają być co raz bardziej intrygujące... Ja czekam na dalsze informacje od pana Serwotki. Jak zdąże to wpadne na schron jutro, ale dopiero wieczorem. :cry:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Wojtek przenieś to :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

andoria

Nieprzeczytany post autor: andoria »

Z Pilchowic do Rud biegnie podziemny tunel który łączył kościoły cysterskie

andoria

Nieprzeczytany post autor: andoria »

A sprawa silników do tego samolotu to prawda.Jak popytacie ludzi w okolicy to jest dużo rzeczy o których nie wiecie,a które są sensacyjne.
To utopiony czołg w lasach Bełkowskich. Mam ponad 50 lat i często słuchałem
o tym ale to by trzeba sprawdzic.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

z czolgami i samolotami jest tak, ze kazdej wsi znajdzie sie osoba ktora z wiezy czolgu skakala w glinioku n glowke... Ludzie tez maja wyobraznie i dorabiaja legende- aczkolwiek prawda jest ze dobrze trzeba sprawdzac takie wiadomosci bo kilka % z nich jest prawdziwe
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
>>MavericK>>
Kapral
Posty: 104
Rejestracja: 2 cze 2007, o 20:08
Lokalizacja: Slask-Radlin
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: >>MavericK>> »

Witam.
Co do tunelu z Pichowic do Rud lub odwrotnie.
Zobacz ile to jest km.
Rzecz malo realne nawet w lini prostej !!!
Znam pare starszych osob jak i w Pilchowicach tak i w Rudach no niestety nigdy nie slyszalem od nich by byl jakis tunel pomiedzy tymi m iejscowosciami...

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

słyszałem o tunelu z bunkra pod szpital ale z Rud do Pilchowic hmm i znowu coś nowego :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

:lol: :lol: :lol: :lol: Kto takie bajki wam mowi :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

andoria pisze:Z Pilchowic do Rud biegnie podziemny tunel który łączył kościoły cysterskie
skąd takie informacje? są gdzieś jakieś zapiski, plany czy jest to informacja typu "z ust do ust" ?
pzdr
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

tunele tak bardzo podniecają ludzkie umysły... daję jednak pewien przykład: w starszych kronikach bardzo często pisze się o kłopotach przy stawianiu nawet większych domów - właściwości gleby, "kurzawki" etc. po prostu było tam niestabilnie... a taki wykop pod fundamenty nie był za bardzo głęboki... no i weź tu chłopie i kop tunel z Pilchowic do Rud, ech!!

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

dokaldnie to jest z jakis 6 czy 7 km. chyba ze jest 1% szansy ze to rzeza wykopala ale w to watpie :wink:

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

ale na pewno jest tunel łączący Cystersów w Rudach z budynkiem po Cystersach, który stoi na terenie stadniny w Stodołach, mówiło mi to dużo osób i starszych i młodszych właśnie ze Stodół

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

pod ruda? taki szmat drogi?
hmmmm
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Też się dziwię ale mówiono mi o tym 15 lat temu i wtedy nie było jeszcze mody na takie sensacje jak teraz, więc wieżę że to prawda

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »


andoria

Nieprzeczytany post autor: andoria »

Szkoda że forum powstało dopiero teraz bo ludzie co to widzieli są już po drugiej stronie.Moje pokolenie nie było tak bardzo zainteresowane tym co pozostało po II wojnie.W stodołach których jest coraz mniej były skarby tamtej epoki.Do tych skarbów należały motocykle:Zindap, Indiana 1100
BMW,NSU.Czy jeszcze coś zostało trudno mi powiedzieć.Ale jak razem będziemy szukać to będą efekty.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

andoria pisze:Szkoda że forum powstało dopiero teraz bo ludzie co to widzieli są już po drugiej stronie.Moje pokolenie nie było tak bardzo zainteresowane tym co pozostało po II wojnie.W stodołach których jest coraz mniej były skarby tamtej epoki.Do tych skarbów należały motocykle:Zindap, Indiana 1100
BMW,NSU.Czy jeszcze coś zostało trudno mi powiedzieć.Ale jak razem będziemy szukać to będą efekty.
zebrać jak najwięcej i stworzyć izbę takich pamiątek to będzie nasze kolejne zadanie po wyremontowaniu schronu... :D

:shock:

[ Dodano: Czw 27 Wrz, 2007 18:58 ]
Marcoon , dzisiaj jadąc przez Wilcza od strony Pilchowic (skrzyżowania) w dół, po prawej stronie widziałem że przed bramą ktoś ma wmurowany stary kamień graniczny w betonowy podjazd , widać go bo ma jakąś datę i napis....
Wiesz gdzie ma sklep Pędzich, w tych po pgr-owskich budynkach, to prawie na przeciwko wyjazdu od niego....
Sprawdź i machnij fotkę na forum....

[ Dodano: Sro 20 Lut, 2008 15:35 ]
kiedy marcoon walniesz fote mogiły z 18... roku, pod płotem ciotki szwagra dziewczyny ze strony marki.................... :lol: :lol: :lol: i zbadasz ten odcinek granicy ?
Ostatnio zmieniony 17 sty 2009, o 11:47 przez aw68, łącznie zmieniany 2 razy.
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ