Znajomości w USC

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Znajomości w USC

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Czy ktoś z Was ma znajomości w USC? Zaraz wyjaśnię do czego mi one potrzebne.
Od czasu do czasu pisuje do mnie chyba ostatni z żyjących Żydów rybnickich (ocalony z Holokaustu) - pan Jay Kuperman. Swego czasu miał o nim art. M.Szołtysek w Rybnickiej (bodajże w 2007).
Ten bardzo już wiekowy pan napisał do mnie wczoraj z prośbą o pomoc w odnalezieniu kuzynki. Pomocy szuka od paru lat na różnych stronach internetowych. Jay Kuperman (przed wojną młody chłopak; dodam, że cała rodzina zginęła w czasie wojny) odkrył niedawno, iż jego tata miał brata Leona, który mieszkał również w Rybniku i w roku 1935-36 (lub coś koło tego) tutaj się ożenił i miał 2 córki.
Ponoć jedna z tych córek (byłaby jedyną kuzynką Kupermana) przeżyła.
No i w związku z tym potrzebne mi są znajomości w USC, gdyż wiem z doświadczenia, iż urząd ten nie jest zbyt przychylny takim poszukiwaniom, nie mam do tego żadnego umocowania (nie jestem rodziną) no i są to tylko hipotezy i przypuszczenia jakiegoś staruszka z Ameryki.


Gdyby ktoś miał jakąś miłą szwagierkę, narzeczoną, czy brata w USC to proszę o kontakt.

Dla zainteresowanych historią Żyda ocalałego z Holokaustu, a mieszkającego swego czasu w Rybniku link do strony :
http://www.jewishgen.org/Forgottencamps ... rgEng.html

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

kuperman

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jak nazywa sie ta corka?
Podaj jaknajwiecej danych - zapytam gdzies - ale nie moge powiedziec gdzie -ok?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

No baaaa. On chyba nie wie. To są wg mnie takie jego przypuszczenia.
Malgosia, thanks very much. The story is like this. A brother of my father who also lived in Rybnik his name was Leon Kuperman,
in 1935 or 1936 he got married, and recently I found out that he had 2 daughters, one perished and one survived, what has happened
to Leon and his wife I don't know, probably the same as to all the others.
I would like to establish that the 2 daughters really belonged to my uncle, they would be my first cousins.
The birth records would show if they were born after 1935 and the name of the father and mother.
It would be to much to ask if it shows where the one daughter lives, she probably does not know that I exist.
I thank you in advance. It is also possible that he was married before 1935.
I would appreciate if you send me your address, I would send you a picture of my family and my self, also my family from 1938.
Best Regards
Jay
To jest treść @, który wczoraj przysłał. Córki powinny się były nazywać Kuperman.
Nic więcej nie wiem, a on chyba też nie.
Ale szukaj, gdzie się da. Dzięki :)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

malo ale zapytam...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Dzięki :)

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

_hipcia odbierz prywatną wiadomośc!

ODPOWIEDZ