energia elektryczna w schronie na Wawoku...

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

ja tam palić lubie, tylko niewiem czy w porę odbiorę bo tak się jakoś składa że nieczesto tu zaglądam ostatnio.

jak przyjade na palenie toświatło załawię bez problemu, moge i nawet prąd podciągnąc do tego schronu jak sie zdecydujecie.

pozdrawiam słonecznie, tommi

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

o prądzie trzeba pogadać, bo kiedyś byłem przeciwny ale jak powstanie izba muzealna z mapami na ścianach i gablotami pełnymi fantów to nasze oświetlenie na aku będzie za małe... :???:
Radfahrtruppe

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

aw68 pisze:o prądzie trzeba pogadać, bo kiedyś byłem przeciwny ale jak powstanie izba muzealna z mapami na ścianach i gablotami pełnymi fantów to nasze oświetlenie na aku będzie za małe... :???:
Juz kiedys wam proponowalem agregat pradotworczy. Pomyslcie nad tym. Troche chalasu jest ale swiatlo by bylo. Nie weim czy udaloby sie zalatwic przylacze z energetyki na taki obiekt no i rachunki. Na pewno jak sie pojawia jakies kable w obiekcie i inne szpeje elektryczne znow dacie wode na mlyn waszym oponentom. Mozna ewentualnie poszukac kabli w oplocie bawelnianym i jakies stare przelaczniki, a takie kable sa dostepne. Czesto je uzywaja restauratorzy starych pojazdow aby odtworzyc oryginalna instalacje elektryczna. Stare przelaczniki (takie z pokretlem do zalaczania) czasem gdzies mozna trafic na wioskach w roznych gratach. Ale na takich kablach na pewno instalacja nie przejdzie odbioru.

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

dlatego do odbioru nie zgłaszać bo i tak nie odbiorę, ale mozna podłączyć poprzez podlicznik od pobliskiego domu, lub jak proponuje Olo, zatem mozliwości są

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Od początku o tym gadałem, żeby się podłączyć do sąsiada, tym bardziej że ma skrzynkę przy samym płocie, czyli 3m od schronu, założyć nasz licznik i rozliczać się z nim. Podejrzewam że rachunki nie były by wielkie.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

trzeba wybrać opcje tańszą i pewniejszą...czyli zrobić wyliczenie :wink:
Radfahrtruppe

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Valjean pisze:Od początku o tym gadałem, żeby się podłączyć do sąsiada, tym bardziej że ma skrzynkę przy samym płocie, czyli 3m od schronu, założyć nasz licznik i rozliczać się z nim. Podejrzewam że rachunki nie były by wielkie.
Jezeli to jest skrzynka przylaczowa gdzie znajduje sie juz licznik z energetyki odradzam wstawiac tam podlicznik. Z tego co pamietam jest zabroniona odsprzedaz energii po za Vatenfallem. I po za tym ktos moglby sie zainteresowac czy macie odbior (jakis nawiedzony spolecznik). Postawic gdzies indziej rozdzielnice i tam wstawic licznik. I tak jak pisalem skompletowac stary osprzet elektryczny.

Awatar użytkownika
Selm
Kapral
Posty: 147
Rejestracja: 1 lis 2007, o 17:06
Lokalizacja: Rybnik ER
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Selm »

a panowie w piekarach na tym schronie prąd sponsoruje vattenffal jako dostawca prądu, niby to jest dużo większy obiekt ale kto wie, a jak nie to chyba tez by mogło miasto coś zrobić.
Obrazek

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

tak naprawdę to potrzebna jest jedna lampa kanałowa, wyłącznik i gniazdko, nawet bym sie nie bawił w szukanie epokowych elementów tylko w zamontowanie tego w miejscach niewidocznych lub w czymś lub jakoś ukrytych. Tak czy siak trzeba zrobić kosztorys... :???:
Radfahrtruppe

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

aw68 pisze:tak naprawdę to potrzebna jest jedna lampa kanałowa, wyłącznik i gniazdko, nawet bym sie nie bawił w szukanie epokowych elementów tylko w zamontowanie tego w miejscach niewidocz.nych lub w czymś lub jakoś ukrytych. Tak czy siak trzeba zrobić kosztorys... :???:
Ja bym jednak skusi sie na zrobienie repliki oryginalnej instalacji. Przeciez wystarczy tam jeden przelacznik, sama nawet oprawka porcelanowa na zarowke bez zadnego klosza i troche przewodu w bawelnianym oplocie. Taki przelacznik to moze i nawet bym znalazl w swoich rupieciach na wsi... Przynajmniej wasi oponenci nie mieli by powodu do krytykowania waszych dzialan ze cos nie oryginalnie zrobione...
Tutaj sa przewody http://moto.allegro.pl/item487228818_pr ... ml#gallery
a np tutaj pstryczek elektryczek
http://www.allegro.pl/item526933257_sta ... licht.html
albo taki
http://www.allegro.pl/item526433714_sta ... rawny.html
Ten drugi mi lepei podchodzi do schronu.
Tylko zaznaczam ze instalacja z wyzej pokazanych elementow nie spelnia obecnie obowiazujacych norm. W pomieszczeniu takim jak schron, czyli o duzej wilgotnosci powinny bys zastosowane oprawy spelniajace co najmniej IP 44, instalacja powinna byc wykonana trojprzewodowo z uziemienim i wylacznikem roznicowo-pradowym.

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

z uwagi na fakt iże jestem pracownikiem vattenfall(proszę nie pluć) to rozeznam co i jak, choć według mnie najlepsze rozwiązanie to współpraca z sąsiadem, za przysłowiąwą flachę lub poprzez podlicznik, Olo ma rację zabronione jest uzywanie podlicznika jako do rozliczenia finansowego, natomiast gdy to rozliczenie orientacyjne to juz vattenfall nie ingeruje,

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

dobra, Wy rozeznacie temat technicznie, a ja potem pogadam z sąsiadami. Ale kabelek jak powietrzem czy ziemią ? jakieś bezpieczniki ? i jak fachowo to zrobić ? ja sie na tym nie znam wiec będę pytał o wszystkie detale... :neutral:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jesli juz to w ziemi - nie widac i nikt nie podpierniczy
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

jest jeszcze kwestia wprowadzenia do środka :neutral: i tu jest problem bo wiercić sie nie da ! :sad: na innych schronach wykorzystali otwory wentylacyjne, my mamy 4 strzelnice drzwi i komin... :???: to jest największy kłopot :sad:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Da się wiercić, odpowiedni sprzęt mamy

ODPOWIEDZ