Film

Tematy nie mieszczące się w ramy innych działów
Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Film

Nieprzeczytany post autor: Raich »

http://www.youtube.com/watch?v=InJ3dLWP ... annel_page
Mam proźbe co myslicie o tym filmie czekam na komentarze które mi pomogą w dalszym popełnianiu jakiś błędów.
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

trzeba pomyśleć...czekaj aż wrócą ludzie z inscenizacji z Tomaszowa...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Poślij zdjęcia swojego sprzętu to pogadamy. Nie wiem tylko czemu Ci tak zależy na popełnianiu błędów?
Poza tym kręcenie takich scen jakie pokazałeś mija się z celem. Moim zdaniem nie rozumiesz idei rekonstrukcji historycznej
pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

Po pierwsze to nie jest rekonstrukcja tylko film fabularny.Po drugie chce zaczerpnąć opinii tutejszych użytkowników ma to na celu unikanie w poźniejszych filmach jakiś błędów niedociągnięć.
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

pzkpfw pisze:"...Poślij zdjęcia swojego sprzętu to pogadamy... "
:mrgreen: :mrgreen: :lol:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Człowieku, zastanów się o czym kręcisz filmy, w następnym też będziesz zabijał cywilów? PORAŻKA!
Obrazek

Obrazek

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

Chłopie weź na luz film był robiony pod temat wehrmacht i jego zbrodnie.
Chciałem ukazać dramat polskich cywili w 1939 czy to źle wydaje mi się że ty jesteś z tych co sądzą o czystości wehrmachtu??
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, o 15:55 przez Raich, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Kilka uwag:
1. Zanim zaczyna się kręcić film trzeba wiedzieć o czym ma być i po co. Czy czasem nie powstało już kilkadziesiąt filmów o tematyce podobnej jak na Twoim i czy jesteś w stanie je przebić.
2. Zadbaj o realia i szczegóły np. 17 letni żołnierz niemiecki samotnie wałęsający się po lasach? Wypchaj czymkolwiek chlebak, uzupełnił ekwipunek.
3. Nie kręć "z ręki" ale ze statywu - nawet do aparatu fotograficznego. Znajdź ciekawe plenery a nie współczesne domy.
4. Po nakręceniu zastanów się 100 razy, a potem jeszcze raz czy ma sens to pokazywać i otwórz się na krytykę.
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Panowie!!!!
Kurde takiej zadymy jeszcze na forum nie mielismy :)
Kolega, ze tak powiem z kabaretu :P ma racje - posumowal wszystko co juz bylo powiedziane i co jeszcze powiedziane nie zostalo
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

pzkpfw pisze:Człowieku, zastanów się o czym kręcisz filmy, w następnym też będziesz zabijał cywilów? PORAŻKA!
Mati mam nadzieje ze Twoja krytyka jest spowodowana samym filmem a nie tym, że bohaterem jest niemiecki żołnierz. Bo jeśli jest inaczej to zastanów sie trochę!A co, może źle ukazał tamte realia? przecież tak było, no chyba ze sie myle?
...sam film dobry jak na pierwszy raz. Fajne ujęcia. Jednak ten maszt nie bardzo pasuje ;)
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

Nie, nie o to mi chodziło ;)
Po prostu widziałem zbyt dużo filmów robionych 'dla szpanu' w ktorych niemcy zabijają cywili. I po takich rzeczach wychodzą przeróżne propozycje ustaw uderzających w nas - rekonstruktorów, bo się wydaje ludziom, że młodzież się fascynuje naziolstwem.
Jeśli chcesz kręcić filmy związane z wojną to przedstaw równorzędną walkę żołnierzy, a zbrodnie wehrmachtu zostaw znanym reżyserom, którym nikt nic nie zarzuci.
Wszyscy wiemy jak było w czasie wojny, mordy, rozstrzelania, łapanki, ale na pewno nie było tak jak przedstawiłeś to w swoim filmie.
pozdrawiam
Obrazek

Obrazek

Raich
Szeregowy
Posty: 24
Rejestracja: 6 wrz 2009, o 10:44
Lokalizacja: Pniewy k.Poznania

Nieprzeczytany post autor: Raich »

Jeśli byś spojrzał dokładnie zauważysz więcej filmów które opowiadają o żołnierzach film ten był w jakimś sensie dla mnie wyzwaniem.To była moja wizja takiej sytuacji.Co nie świadczy o tym że mogło być całkiem inaczej.
http://www.youtube.com/profile?user=193 ... iew=videos
Zobacz jeszcze te filmiki i porównaj
POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2009, o 19:01 przez Raich, łącznie zmieniany 1 raz.
Wojna jest jak serial musi trwać

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

ehhhhhhh ...

ODPOWIEDZ