Urban Pszczyna

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Urban Pszczyna

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Znalezione na ODKrywcy - schron z Pszczyny...
Załączniki
beztytuu_copy183.jpg
beztytuu_copy184.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

ja bym typował raczej Zarzecze. na pierwszym zdjęciu stoi przy wale tak jak ten niezachowany w Zarzeczu. Na drugim widać ciemną plamę na ścianie przy przelotni jakby strzelnica jej broniąca. Czyżby to był ten zachowany dwustrzelnicowy na dnie zbiornika ?
SID

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

Porównałem ten drugi z zdjęciami zachowanego na dnie Zb. Gocz. i to nie jest ten. Ten ma poziomą półeczkę na górze ucha, czego zachowany z Zarzecza nie posiada. Ale to mogą być dwa zdjęcia tego pierwszego niezachowanego przy wale wiślanym.

Ale i tak decydująca będzie obecność strzelnic broniących przelotni, których pod Pszczyną nie było. Żeby tak lepsza jakość zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2010, o 20:46 przez SID, łącznie zmieniany 2 razy.
SID

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

mamy to co mamy - ale ujecie ciekawe
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

To będzie raczej na pewno ten niezachowany z Zarzecza. To wały wiślane z 1938 r. z drugiej strony. Widać że wysokość zbliżona i zadrzewienie występuje.
Załączniki
Wisła w Zarzeczu.jpg
Ostatnio zmieniony 25 gru 2010, o 14:33 przez SID, łącznie zmieniany 1 raz.
SID

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Nieprzeczytany post autor: SID »

Dobrze że dałem to "raczej". Po konsultacji z M. Kasprzakiem z Bielska, zostałem przekonany, że to jest ten za byłą Starą Gminą w Czechowicach.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, o 19:59 przez SID, łącznie zmieniany 1 raz.
SID

ODPOWIEDZ