PF nowa strona - "nasze schrony"

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Przemek Trzeciak

PF nowa strona - "nasze schrony"

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Po długim i koszmarnie nerwowym okresie "urodziła" sie nowa strona PF. Tomek Jałowy (znacie kolege z Tychów) spłodził to dziecko ale , że "sukces ma wielu ojców" to i koło Rybni musi wsadzić swój wkład . W dziale "nasze schrony" powinna sie ukazać już informacja i zdjęcia z "Wawoku" . Będe się kontaktował z Adamem telefonicznie w tej sprawie. jako plus dodam, że jest bezpośrednie przekierowanie z strony (menu) na forum PF.
Ostatnio zmieniony 7 lis 2007, o 21:53 przez Przemek Trzeciak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D no to ładnie, materiał o schronach rybnickich i fotki sie znajda....
Radfahrtruppe

Przemek Trzeciak

hh

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

podaje tekst Tomka o co prosi:
"Właśnie załadowałem na server nowy sajt PF-u po liftingu.
Wszystkie stare działy zostały zaktualizowane. Jeżeli widzicie w nich jakieś błędy czy nieaktualne informacje to piszcie do mnie na mejla lub tutaj na forum.

Nowe działy są na razie UNDER CONSTRUCTION. Jeżeli ktoś z Was ma chęci i materiały merytoryczne w postaci tekstów i zdjęć do nowych działów to proszę przesyłać to na mojego mejla.

A teraz omówię to co jest na stronie i czego brakuje:

INDEX:

Do uzupełnienia jest tylko archiwum wiadomości co zrobię sam Grey_Light_Colorz_PDT_06

NASZE SCHRONY:

do uzupełnienia jest schron w Kamieniu. Takie informacje jak REMONT, DOJAZD, ZWIEDZANIE. Proszę ludzi odpowiedzialnych za ten obiekt o przesłanie mi materiałów na ten temat.

Jeżeli chodzi o ten dział to proszę o przesłanie mi materiałów na temat wszystkich innych funkcjonujących już schronów, które nie są wymienione. Chodzi także o schrony w remoncie.

Informację powinny być skompletowane wg. poddziałów ( Rys historyczny, Remont, Zwiedzanie, Dojazd).

NASZE IMPREZY:

W zasadzie jest wszystko. Jeżeli ktoś ma relacje z innych nie wymienionych w tym dziale imprez organizowanych lub współorganizowanych przez nasze Stowarzyszenie to proszę o materiały.

FORTYFIKACJE:

Dział ten będzie najbardziej rozbudowany i ma docelowo pokazywać fortyfikację znajdujące się na Sląsku. Coś na wzór strony Szymona. Nie chodzi tu o powielanie informacji z Przewodnika a bardziej o prezentację fotograficzną fortyfikacji i ich historii powstania i przeznaczenia.

GALERIE:

Galerię zdjęć z imprez organizowanych lub współorganizowanych przez PF. Jeżeli ktoś posiada fotografię z tychże to proszę słać. Zdjęcia max. w rozdzielczości 800x600 px.
Jeżeli jest ich dużo to najlepiej na płycie CD przy okazji. Mam bardzo pojemnego maila ale ściąganie plików pond 100 MB jest uciążliwe, więc większe galerie prosiłbym na płytach.

CZŁONKOWIE

Lista członków została zaktualizowana wg. danych jakie posiadałem od prezesa. Jednak proszę sprawdzić czy lista jest aktualna i o ewentualnych błędach mnie powiadomić.

GENEZA i CELE

Bez zmian. Jednak można by uaktualnić tekst pod kątem naszych najnowszych dokonań. Czyli dopisać parę zdań.

PRASA O NAS

Dział gdzie będziemy zamieszczać informację prasowe na nasz temat. WG mnie najlepiej by było zeskanowane wycinki z gazet. Nie wiem jak to sie ma do praw autorskich itp. Proszę o nadsyłanie materiałów. Najlepiej skany !!!


PARTNERZY

Tu powinna znajdować się lista organizacji z którymi współpracujemy.
Taką listę wysłał mi Darek, zamieszczę ją niebawem jak tylko podorabiam odpowiednie loga do organizacji żeby ładniej wyglądało. Jednak proszę też o weryfikacje listy.


PUBLIKACJE

Nasze publikacje, takie jak książki (Przewodnik) w formie streszczenia i reklamy, artykuły prasowe napisane przez nas itp...Proszę o przysyłanie materiałów. Mogą to być także publikacje naszych członków tylko w formie internetowej.

STATUTY

Zamieściłem statut ze starej strony. Nie wiem na ile jest aktualny. Proszę o ewentualne przysłanie nowego, aktualnego. Nie wiem czy nadal jeszcze istnieje regulamin koła terenowego. Jeżeli nie to proszę o info, wykasuję to. Jeżeli tak to zamieszcze. Na razie nie ma tam nic.

FORUM

Link do tego forum. Leszek chciał wgrać forum na server. Proponuję założyć forum na koncie GRH do którego dostęp ma Leszek. Możemy mieć tam forum php ale tylko w wersji phpbb2.
Leszek, spróbuj takie założyć, powinno zadziałać. Jak będą jakieś kłopoty to daj mi znać.

KONTAKT, LINKI,

Zostało zaktualizowane

NEWSLETTER

Powstanie niebawem

SPONSORZY

Lista sponsorów. Jeżeli zawiera błędy czy jest niekompletna to proszę o info.

To by było wszystko. Proszę także o informację na temat złego wyświetlania się grafiki czy ewentualnych błędów z podlinkowaniem różnych podstron. Generalnie zgłaszajcie każde nieprawidłowości techniczne i merytoryczne na stronie. Pod Mozilla Firefoxem i IE powinna chodzić bez problemów
.

Tekst autora - tomka z forum PF ale chyba wszystko jasne..

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

na jaki adres wysyłać materiały ?
Radfahrtruppe

Przemek Trzeciak

nowa zabaweczka

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Tomka Jałowego jest podany na forum PF w postach o nowej stronie internetowej (chyba Głos Ojców Dyrektorów).

Pro Fortalicium
Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 9 sty 2007, o 21:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Pro Fortalicium »

Witam

Panowie w związku z faktem, że jestem na urlopie i w końcu mam trochę czasu chciałbym uaktualnić stronę internetową Pro Fortalicium m.in. o schron w Rybniku.
W związku z powyższym proszę Was o przesłanie na adres profort@profort.org.pl krótkiego tekstu przybliżającego historię budowy umocnień w rejonie Rybnika oraz samą konstrukcję Waszego schronu a także walki, które toczyły się wokół schronu. Dodatkowo proszę o przesłanie 20 zdjęć w rozdzielczości 800x600 przedstawiających kolejne etapy remontu obiektu oraz informacji o możliwościach zwiedzania. Jeśli nie macie ustalonych jeszcze konkretnych dni w miesiącu podajcie proszę nr tel do osoby kontaktowej, z którą można uzgodnić ewentualne zwiedzanie.

Pozdrawiam
Piotr Adamczyk
Pro Fortalicium Tychy
Stowarzyszenie na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:shock: bede to robił po raz trzeci , pierwsze dane wysłałem do Przemka potem do Darka P a teraz do ciebie :? cos mi sie widzi ze brak koordynacji sie kłania.... ale ok cos dostaniesz w tym tyg , potem jak sie z tym uporasz to wysle nastepna częśc.... ok ? :D
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

aw68 pisze::shock: bede to robił po raz trzeci , pierwsze dane wysłałem do Przemka potem do Darka P a teraz do ciebie :? cos mi sie widzi ze brak koordynacji sie kłania.... ale ok cos dostaniesz w tym tyg , potem jak sie z tym uporasz to wysle nastepna częśc.... ok ? :D
A mowilem o "subversion"... ale to nie wystarczy zrobic, to trzeba jeszcze korzystac... :?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:grin: proszę zerknąć co sie o nas pisze http://www.profort.org.pl/index.htm
Jednocześnie napiszcie panowie jak dojechać do schronu komunikacją miejską. Ja tego nie wiem ? :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no wszytkimi busami co jada na przystanek "wawok" np :

Linia numer : 6 - Marcel-Niedobczyce-Popielów-Rybnik-Orzepowice-DKM
Linia numer : 41 - DKM-Orzepowice-Rybnicka Kuźnia-Wielopole-DKM

od strony carfula przystanek kąpielisko "ruda"np:

Linia numer : 11 - DKM-Rybnicka Kuźnia-DKM
Linia numer : 12 - DKM-Real-PKP-Wielopole-Ryb.Kuźnia-Pl.Wolności-DKM
Linia numer : 13 - Wielopole Ochojec Grabownia
Linia numer : 14 - DKM-PKP-Wielopole-Golejów-Ochojec-Golejów-Wielopole-DKM
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, o 12:43 przez White, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:neutral: czekaj bo sie na tym nie znam....
jak gość przyjedzie pociągiem to czym i z którego miejsca i jak gosc przyjedzie do Rynika autobusem to z którego miejsca na jechać ? napisz jescze raz... :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

hmmmmmmmmm z placu wolnosci jada wszytkie te busy :grin: :grin:

albo masz:)

przystanek"wawok":
http://www.ztz.rybnik.pl/rj3.php?id=1&prz_id=264

przystanek "kąpielisko ruda":
http://www.ztz.rybnik.pl/rj3.php?id=1&prz_id=256

ta masz linie i klikajac na dan linie ptrzysz na prawa strone ta masz przystanki wybierasz plac wolności i patrzysz jak jedzie bus np : nr 13 (plac wolnosci-gliwicka szpital-kapielisko ruda)
lub autobus numer 43 (
- Plac Wolności
- Rondo Gliwickie
- Rudzka Cmentarz
- Wawok)
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2007, o 13:19 przez White, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

A ja tak z ciekawosci zapytam...
Dlaczego profort nie raczyl podlinkowac naszej strony (skoro wielokrotnie byla o tym mowa i my linkujemy profort)?!

Darek PF

Nieprzeczytany post autor: Darek PF »

Informuję, iż dzisiaj nasz webmaster wrócił z miesięcznych ćwiczeń rezerwy z Poznania. Rozmawiałem z nim dzisiaj i prosiłem o podlinkowanie Waszej strony. Pytanie, czy na naszej stronie ma byc to w dziale "linki" czy może wolicie, żeby znalazł sie tematycznie przy Waszym obiekcie (np. przy rysie historycznym obiektu?)

Pozdrowienia

Dariusz Pietrucha

[ Dodano: Pią 02 Lis, 2007 00:39 ]
Witam!


Jesteście podpięi pod naszą stronę w dziale "Linki" - historia. Mam nadzieję, że nie macie nic przeciwko temu...:)

Pozdrowienia

Dariusz Pietrucha

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

dodano "nowy " obiekt :mrgreen: http://www.profort.org.pl/schrony/schrony.htm
i coś ku pokrzepieniu serc.... ktoś chce remontować "bliskie nam" R 116 (Nieborowice lub Bojków)

[ Dodano: Wto 12 Lut, 2008 19:31 ]
ciekawostka.... http://www.profort.org.pl/edukacja.htm :grin:
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ