Nasze akcje...

Sprawy związane z Pro Fortalicium
Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nasze akcje...

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Od Darka:

Temat: informacja Cytuj wiadomość
w niedzielę rano odkopujemy schron dowodzenia w Chorzowie i wchodzimy do srodka. Spytaj sie ludzi, czy ktoś by nam nie pomógł. Dzwonię do Ciebie i dzwonię, ale jakoś nie mogę się dodzwonić...


Ja jadę, na 11.00, ale z Zabrza, kto z kolegów przyjedzie ?
Ostatnio zmieniony 6 cze 2008, o 00:24 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jestem w robocie...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Szkoda że to teraz w niedzielę bo szkoła

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:mrgreen: http://www.fortyfikacja.pl/index.php?a=dow
bedzie ręczne kopanie, i startują od 8.00 :smile:
Ostatnio zmieniony 2 lip 2008, o 13:40 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Witam!

Ogłaszam wszystkim członkom Stowarzyszenie, że w dniu 12 lipca, tj. w sobotę od godz. 8.00 zaczynamy prace na tradytorze południowym w Bobrownikach. Mamy zamiar w tym dniu wyczyścić go wewnątrz ze śmieci (gmina podstawi przyczepę, na którą wrzucimy to, co wyciągniemy), zamurować strzelnice i zabezpieczyć wejście. W miarę możliwości (zależne od ilosći ludzi) wyczyścimy również schron amunicyjny.

Proszę o przybycie jak największej ilości osób. Potrzeba nam 15 osób. Proszę również o zabranie ubrań roboczych. W miarę możliwości proszę również zabrać podtsawowe narzędzia - łopatę bądź kilof.

Proszę o potwierdzenie, kto będzie...i bardzo proszę o poważne podejście do prsawy - naprawdę jesteście potrzebni...
Darek
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ja wyjątkowo odpadam... :sad: :neutral:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

panowie i panie proszę poczytać bo potem będzie zdziwienie.. http://www.gos.fora.pl/glos-ojcow-dyrek ... html#13877
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

a o co chodzi bo mi wyskakuje że taki post nie istnieje?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Teraz zaktualizowany harmonogram:

Partnerzy projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”:

1. IPN Katowice - potwierdzony
2. Kuratorium Oświaty w Katowicach – delegatura w Bytomiu
3. Wojsko Polskie – MON i WSW Katowice - potwierdzony
4. Wojewódzki Urząd Konserwatora Zabytków w Katowicach
5. Muzeum Śląskie w Katowicach
6. Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - potwierdzony
7. Muzeum Miejskie w Będzinie - potwierdzony
8. Muzeum Miejskie w Gliwicach - potwierdzony
9. Muzeum Miejskie w Dąbrowie Górniczej - potwierdzony
10. Muzeum Miejskie w Mikołowie
11. Muzeum Miejskie w Tychach - potwierdzony
12. PTTK – oddział wojewódzki
13. Klub Historyczny im. Grota Roweckiego
14. Izba Tradycji Regionalnej Czeladź - potwierdzony
15. Gminy: Wyry, Bobrowniki, - potwierdzony
16. Miasta: Ruda Śląska, Świętochłowice
17. Zespół Szkół nr 2 im. J. Korczaka - Piekary Śląskie - potwierdzony
18. Inne stowarzyszenia („Silessia”, „Cztery Historie”, „Parcina”) - potwierdzony
19. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach - potwierdzony
20. Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach - potwierdzony

Wszystkie imprezy i przedsięwzięcia odbywają się pod patronatem (potwierdzonym) Urzędu Marszałkowskiego i samego Marszałka Województwa Śląskiego.

Patronat medialny nad obchodami (planowany) TVP 3 Katowice i „Dziennik Zachodni”.

Zaangażowane miasta i gminy : Katowice, Bytom, Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Ruda Śląska, Chorzów, Czeladź, Wyry, Bobrowniki, Świętochłowice, Mikołów, Rybnik, Gliwice, Tychy.

Całe obchody polegałyby na organizacji różnych imprez, w których każdy z partnerów projektu mógłby się wykazać swoją dziedziną działalności. W ten sposób każdy z partnerów ma swoje miejsce w obchodach i ściśle przypisane sobie zadanie. Jest częścią całości obchodów obejmujących całe województwo śląskie.


Publikacja towarzysząca obchodom:

Oprócz tego każde z zaangażowanych w obchody miast zebrałoby po 2 relacje naocznych świadków wydarzeń września 1939 roku, które zostałyby zebrane w publikacji wydanej przez Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”. Publikacja miałaby charakter rocznicowy. W sumie byłoby to około 25-30 relacji opatrzonych krótkim, fachowym komentarzem. Miasta: Katowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Będzin, Bytom, Czeladź, Gliwice, Świętochłowice, Chorzów, Mikołów, Rybnik, gmina Wyry, gmina Bobrowniki – ogółem 30 relacji.

Harmonogram obchodów:
planowany

1. Wyry - 23 maja 2009 - oficjalne otwarcie obchodów – V edycja „Bitwy Wyrskiej” organizowanej przez Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” i gminę Wyry przy współudziale Wojska Polskiego i Grup Rekonstrukcji Historycznej z całej Polski, Centralna Orkiestra Wojska Polskiego - potwierdzone

2. Dąbrowa Górnicza – 13-14 czerwca 2009 – Muzeum Miejskie „Sztygarka”, Wojsko Polskie –„Muzealny Festyn Historyczny” połączony z wystawą pamiątek dotyczących okresu września 1939 roku – potwierdzone

3. PTTK – czerwiec 2009 – PTTK, Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” - wszystkie oddziały w województwie organizują rajd motorowy po obiektach fortyfikacyjnych Obszaru Warownego „Śląsk” pod hasłem „PTTK szlakiem wrześniowych walk” – rajd rozpoczyna się od obiektu – izby muzealnej Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach (ulica Cynkowa) (udział miasta Ruda Śląska) i wiedzie przez umocnienia Rudy Śląskiej do okolic Mikołowa. Jego zakończenie może mieć miejsce pod pomnikiem bitwy wyrskiej w gminie Wyry (udział gminy Wyry).

4. Mikołów – przełom maja/czerwca 2009 - Muzeum Miejskie w Mikołowie – wystawa (głównie fotograficzna) poświęcona bitwie wyrskiej, której zwiedzanie byłoby również elementem rajdu motorowego PTTK.

5. Tychy – Muzeum Miejskie – wystawa plenerowa poświęcona tematyce wrześniowej, być może miejsce wystawy organizowanej przez IPN i Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” poświęconej działalności „Freikorpsu” i niemieckim akcjom prowokacyjnym.

5. Bytom - od stycznia do września 2009 – Muzeum Górnośląskie w Bytomiu - wystawa poświęcona historii Obszaru Warownego „Śląsk”, miniwystawa odznak polskich jednostek walczących na Śląsku w 1939 roku, konferencja naukowa poświęcona walkom na Śląsku w 1939 roku przy współudziale Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach (wrzesień 2009) – publikacja konferencyjna - potwierdzony.

6. Całe województwo – Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Bytomiu – od września 2008 roku do czerwca 2009 roku – ogłoszenie w całym województwie konkursu w szkołach podzielonego na różne etapy kształcenia:
- szkoły podstawowe – konkurs plastyczny pod hasłem „Wrzesień 1939 roku”
- szkoły gimnazjalne – konkurs multimedialny pod hasłem „Wrzesień 1939 roku”
- szkoły ponadgimnazjalne – konkurs wiedzy historycznej na temat „Wrzesień 1939 roku – kampania wrześniowa”

7. Będzin – przełom czerwca/lipca 2009 - Muzeum Miejskie w Będzinie – wystawa poświęcona historii 23 pal (Pułku Artylerii) i 11pp (pułk piechoty 23DP) - potwierdzona.

8. Katowice – lipiec 2009 – Muzeum Śląskie w Katowicach – wystawa poświęcona historii 73 pp (73 Pułku Piechoty)

9. Świętochłowice, Bobrowniki – Wymysłów, Ruda Śląska – w różnym czasie trwania obchodów wojewódzkich – Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”, Klub Historyczny im. Grota-Roweckiego - oficjalne otwarcie nowych izb muzealnych Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” – w obiekcie w Świętochłowicach wystawa poświęcona początkom ruchu oporu na Śląsku.

10. Rybnik, Chorzów, Piekary Śląskie, Zbrosławice – przez cały okres trwania wojewódzkich obchodów – Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” – udostępnienie do zwiedzania polskich i niemieckich schronów bojowych – izb muzealnych Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” – potwierdzone.

11. Dobieszowice – gmina Bobrowniki – 15 sierpnia 2009 roku – Święto Wojska Polskiego – Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”, Stowarzyszenie „Silessia”, Wojsko Polskie - piknik forteczny pod hasłem „Wrzesień 1939-2009” przy izbie muzealnej Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” – potwierdzony.

12. Czeladź – sierpień 2009 – Izba Tradycji Regionalnej w Czeladzi, Stowarzyszenie „Parcina” z Będzina - wystawa modelarska poświęcona sprzętowi lotniczemu i zmechanizowanemu Wojska Polskiego w 1939 roku - potwierdzona.

13. Gliwice – sierpień 1939 roku – Muzeum Miejskie w Gliwicach - potwierdzony:
• Villa Caro – wystawa poświęcona ruchowi oporu (wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy AK) – termin wrzesień 2009
• Radiostacja gliwicka – inscenizacja? Wystawa?
• Dni Dziedzictwa w Gliwicach (wrzesień 2009) – miejsca pamięci

14. Gmina Wyry - Msza Św. i spotkanie kombatantów pod pomnikiem bitwy wyrskiej – pierwsze dni września 2009 - potwierdzone

15. Piekary Śląskie – pierwsza połowa września 2009 – Zespół Szkół nr 2 im. J,. Korczaka w Piekarach Śląskich – Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatura w Bytomiu), Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” - konferencja pod hasłem "Śladami września 1939", która będzie podsumowaniem konkursu ogłoszonego w szkołach przez Kuratorium Oświaty i wręczeniem nagród, a także oficjalną premierą publikacji rocznicowej Stowarzyszenia „Pro Fortalicium” i partnerów w projekcie pod tytułem „Wrzesień 1939 roku we wspomnieniach”.

16. Katowice – druga połowa września 2009 – Stowarzyszenie „Pro Fortalicium”, Grupy Rekonstrukcji Historycznej z całej Polski, IPN, Wojsko Polskie – inscenizacja walk o Wieżę Spadochronową – oficjalne zakończenie obchodów - potwierdzone.

17. Katowice, Gliwice – Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach, Kino „Światowid”, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Gliwicach, Stowarzyszenie „Pro Fortalicium” – przegląd filmów i kronik wojennych związanych z okresem kampanii wrześniowej 1939 roku i II wojny światowej – podczas trwania obchodów - potwierdzony

Jak widzicie, do obchodów dołączyłe Centrum Sztuki Filmowej z Katowic (to rozwinięty przeze mnie pomysł Piotra Adamczyka).

Jeżeli chodzi o użycie Wojska Polskiego, to sprawa jest już w MON-ie i obecnie wciągana jest do harmonogramu przedsięwzięc MON-u na przyszły rok kalendarzowy.

Trwają również rozmowy ze stroną niemiecką (Fundacja "Pamieć") dotyczące ich udziału w przedsięwzięciu (sprawa obecnie jest konsultowana w Niemczech).

Jestem otwarty na dalsze pomysły...oczywiście Wasze...
Załączniki
patronatmarszakamn5.jpg
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

zalatwie sobie urlop na 1 i w sierpniu bede mial ciutke wiecej czasu....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Da się zrobić

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

planowana jest akcja członków PF-u na schronie w Rudzie Ślaskiej ul Cynkowa. Z braku wyraźnego opiekuna trzeba tam troszkę podziałać...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Kiedy??? Bo aż mnie korci żeby coś podziałać w plamiastym arbaju!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

biker76 pisze:coś podziałać
jak będzie akcja to ja po ciebie przyjadę, spoko...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

My z Magdą też chętnie przyjedziemy popracować :mrgreen:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

to wiem :mrgreen: :mrgreen:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
pzkpfw
Starszy kapral
Posty: 260
Rejestracja: 23 lut 2008, o 18:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: pzkpfw »

:)

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Może i ja znajdę czas????

ODPOWIEDZ