Zamek Książ NOCĄ!

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Zamek Książ NOCĄ!

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Korci, korci.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

fajne ale w Książu nic nie ma - bo do podziemi tych najbardziej podziemnych nie pójdą.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

wojtas jak w Ksiązu nic nie ma to chyba jestes potyrtany. :razz:
Byłem dwa lata temu i chodziliśmy po podziemiach, niewielkiej części ale jednak.
A teraz nastawiam się na klimat jaki tam bedzie w nocy. :wink:
Ostatnio zmieniony 8 lis 2012, o 08:30 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
radess
Kapral
Posty: 139
Rejestracja: 7 wrz 2012, o 08:09
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: radess »

Marcoon ma racje najciekawsze miejsca są niedostępne a chodzi tu właśnie o podziemia i komnaty powyżej sal zwiedzanych , ale i tak chyba najciekawszy jest stary książ warto odwiedzić drugi zamek w książu
Job 9:29 Jeżeli więc ja i tak mam być grzeszny, to po co mam jeszcze na próżno się wysilać?

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Przeca stary książ to pic - postawiono coś co ma wyglądać jak ruiny, nic więcej :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

np przecież pisze, że do tych niedostępnych nikt nie pójdzie :) bo tam sejsmolodzy siedzą
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Piotr44
Starszy kapral
Posty: 223
Rejestracja: 18 paź 2012, o 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Piotr44 »

MarcooN pisze:Przeca stary książ to pic - postawiono coś co ma wyglądać jak ruiny, nic więcej :wink:
Witam

To nie do końca pic. Pierwszy zamek wybudowano bodajże w XIII w. Miał bardzo bogatą i burzliwą historię. Na jego ruinach chyba w XVIII w. dopiero wystawiono "romantyczne ruiny". Stan dzisiejszy po pokłosie II WŚ. Spalił się jeszcze w 1945 ale już po ustaniu działań wojennych (cekowe podpalenie). Powodem pożaru była ponoć chęć odsłonięcia ukrytych wejść do podziemi Zamku Książ (wszyscy wiedzą o jakie podziemia chodzi). Miejscowi twierdzili, że znajduje się tam wejście do kompleksu (niektórzy twierdzili, że zrobili to celowo Rosjanie by ukryć wejście). Wejść nie znaleziono. Zamek zniszczono.
Czasem Drużyna Braci ze Świdnicy (taka organizacja zajmująca się wychowaniem młodzieży) urządza tam spotkania ASG (to od nich mam te informacje).

Piotr
....i znów pod górę ...i wiatr w oczy

ODPOWIEDZ