Szymocice

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Szymocice

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Obrazek
Kto jedzie?

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Wyjazd zoorganizowany??;)szło by sie przejechać sobota albo niedziela.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Nie będziemy się wystawiać, tylko tak pojechać zobaczyć :wink:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ja mam sobotę wolną więc jestem chętny! :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

pamiętajcie ze to jest maj a maj to mru i bitwa..... :neutral: :neutral:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Te terminy nie kolidują ze sobą

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

jade napewno i o ile żona pracować nie będzie w sobote czy niedziele to też wezmę ją i Zuzię.

Rado

Nieprzeczytany post autor: Rado »

Witam wszystkich-kilka słow o imprezie w Szymocicach-
jak pewnie zauważyliscie, termin imprezy to 8-10 maja-czyli czwartek,piątek,sobota!
Dlaczego tak-otoż w czwartek i piatek skupiamy się na prezentacjach dla szkoł,ktore będa przywozić dzieciaki autokarami-będą przejażdżki,prezentacje,grochowka,etc,itp.
Właściwy piknik to sobota-wtedy też będzie najwięcej osob,pojazdow itd.
Mamy do dyspozycji cały ośrodek, a na pokazy duuużą łąka na tyłach ośrodka.
Aby nikt nie pomylił miejsca-link do ośrodka-
http://www.lesnapolana.com.pl/
Nie jest to ośrodek,ktory znajduje sie przy drodze,z basenem kapielowym,tylko ten drugi,położony nieco dalej w kierunku Raciborza-były ośrodek TP S.A.
Położenie jest rewelacyjne-w środku lasu!
Jeśli chcecie się zaprezentować na tej imprezie, podobnie , jak zrobiliscie to w Żorach-piszcie! Przez cały czwartek i piątek będą tam wszystkie okoliczne szkoly,władze itp. a w sobote cała reszta. Więc myślę,że warto!
Pozdrawiam-Rado
Żorska Grupa Operacyjna

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Teraz parę słów o pikniku w Szymocicach. Byliśmy tam z Remikiem i już na dzień dobry żeśmy się wkurzyli, bo nie było gdzie zaparkować, trzeba było gdzieś po rowach, potem wstęp 5 zł i w efekcie okazało się że nie było za bardzo co oglądać (nie wiem jak wyglądały poprzednie dni, ale jak na sobotę to skromnie) Parę samochodów, kilka motocykli współczesnych, jeden stragan, brak lanego piwa i sprzedawcy liczyć nie umieją. Miejsce wymarzone na takie imprezy bo w lesie. To pierwszy taki piknik, mam nadzieję że następny będzie lepszy.
[img][img]http://images32.fotosik.pl/248/a2f6eca1dc0d7844.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images24.fotosik.pl/212/e070f617291a74b9.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images27.fotosik.pl/210/84a906c0ba11faa9.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images26.fotosik.pl/211/bd9c1eb9ad9c146b.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images25.fotosik.pl/210/a8e7c589922e38cb.jpg[/img][/img]

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

Fakt, trochę było mało ekip, ale nadrobiło się klimatem ;) Grunt, że Ci co przyjechali byli zadowoleni i na pewno zjawią się na następnym pikniku a ich zadowolenie pokaże innym, że też warto następnym razem się zjawić ;)

Miejsce rzeczywiście było wymarzone, pozwoliło na małą inscenizowaną potyczkę ( w której niestety poległem, chyba jako pierwszy :) ) oraz na pokaz możliwości jazdy w terenie, dla widzów Starami, Gazem i motocyklem, choć najlepiej sobie radził Ził, w którym mnie porządnie wytrzęsło i poobijało jak siedziałem we włazie :)
W Żorach było to nie możliwe.

Trochę zdjęć, Rado, myślę że pozwolisz ;)

http://picasaweb.google.pl/Folkersam/IP ... ySzymocice

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Fakt ten podmokły teren idealny do pokazania możliwości pojazdów, szkoda tylko że scotów nie było, ale ogólnie pozytywnie, początki są zawsze trudne. :wink:

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

Czas na filmy ;)


INSCENIZACJA 1

Tu mnie nawet widać, jak padam pod ostrzałem wroga :) I nawet nie wiedziałem, że za mną cały czas leżał trup amerykanina, dopiero na filmiku zobaczyłem :)

A tu inna potyczka ;)

INSCENIZACJA 2

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

choć obiecywałem że wpadne, to niestety nie dałem rady.

ale z tego co widziałem na zdjęciach to straszna kiszka, i choć zdjęcie klimatu nie oddają to nie za bardzo było co oglądać, a szkoda.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Wracając ze szkoły z Remikiem byliśmy w Szymocicach na Pikniku Militarnym i powiem tyle, że lepiej to zorganizowali niż rok temu, była nawet rekonstrukcja potyczki z 1945 roku z Ruskimi :lol: . Potyczka marna, puszczali jakieś granaty dymne w kolorze pomarańczowym i niebieskim (nie wiem czy takie były w 45r), przejechała Salamandra, padło kilka strzałów i tyle, trwało to całe 10 minut, ale starali się może z roku na rok będzie lepiej. Była tam ekipa z Żor, Zabrza i Cieszyna, kilka pseudo motorów BMW. Koniec relacji z Szymocic, zdjęć brak.

arek-strazak
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 7 lut 2009, o 09:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

nie rozumiem co w szymocicach robil amerykanin?
hmm czy kiszka nie wiem ktos sie napewno staral to zorganizowac dobrze zawsze cos wyskoczy nie tak,trzeba to przyjac.
chwala chlopakom za starania jakie powzieli by to zorganizowac.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

a gdzie fotki ? :shock:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Niestety nie mieliśmy ze sobą aparatów i kamer! Zajęcia w szkole miały trwać dłużej więc nie byliśmy pewni czy tam pojedziemy.
PS> Tam było tak mało ludzi, że pewnie nikt w seledynie nie właził w kadr fotografom amatorom! :mrgreen:
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Valjean pisze: i powiem tyle, że lepiej to zorganizowali niż rok temu, była nawet rekonstrukcja potyczki z 1945 roku z Ruskimi :lol: . Potyczka marna, puszczali jakieś granaty dymne w kolorze pomarańczowym i niebieskim (nie wiem czy takie były w 45r), przejechała Salamandra, padło kilka strzałów i tyle, trwało to całe 10 minut, ale starali się może z roku na rok będzie lepiej. Była tam ekipa z Żor, Zabrza i Cieszyna, kilka pseudo motorów BMW. Koniec relacji z Szymocic, zdjęć brak.
Widze ze lubisz krytykowac, ale mnie to nie przeszkadza ;) Potyczka jaka byla to byla. Zorganizowalismy wszystko w ciagu godziny. Bralem udzial w tej rekonstrukcji, a zostalem zaproszony dzien wczesniej, wiec po za tym co bylo nie szlo zorganizowac wiecej efektow. Funduszy na bron strzelajaca nie bylo. Jedynie czesi mieli kilka sztuk. U nich straszaki hukowe sa legalne. I strzalow bylo troche wiecej niz kilka... (choc marnie w porownaniu do Wyr. Gdzie Ty widziales w trakcie potyczki salamandre?? Jak juz krytykujesz to krytykuj zgodnie z prawda. Wygladalo to tak ze rosjan bylo w sumie 5 (z dziewczyna) pozostali przeciwnicy niemcow to byli czesi. I jakbys nie zauwazyl to nawet w mundurach nie z tej epoki. Byli to rekonstruktorzy armii czeskiej z okresu pierwszej republiki... Co do pojazdow byly dwa skoty, zil, tarpan, gaz, dodge i ferret (mozna powiedziec ze unikat w kraju bo sa u nas dwie sztuki). Motocykli nie uogolniaj bo nie wszystkie byly pseudo BMW. Dwa motocykle (M-72, K-750) udawalo BMW (jak w wiekszosci grup reko), byl Indian 742 udajacy Indiana 742, MW-650 udajace MW-650 i moja M-72 tez udajaca sama siebie. Co do rekonstruktorow to byla tez grupa z Rybnika, Hazlacha i z Czech. To tyle mojego sprostowania.
arek-strazak pisze:nie rozumiem co w szymocicach robil amerykanin?
hmm czy kiszka nie wiem ktos sie napewno staral to zorganizowac dobrze zawsze cos wyskoczy nie tak,trzeba to przyjac.
chwala chlopakom za starania jakie powzieli by to zorganizowac.
Czemu mialo by tam nie byc amerykanina?? W inscenizacji nie bral udzialu. Byl tez przedstawiciel regimentu szkockiego. Nie dopisali rosjanie. Za rosjan robili kompletni amatorzy w dziedzinie reko m.in. Ja we wlasnej osobie.
biker76 pisze:Niestety nie mieliśmy ze sobą aparatów i kamer!
PS> Tam było tak mało ludzi, że pewnie nikt w seledynie nie właził w kadr fotografom amatorom! :mrgreen:
Coz, takie kameralne imprezy maja swoj urok. Wszyscy prawie sie znaja i nie ma tloku.

http://www.naszraciborz.pl/aktualnosci/ ... oto/1.html
http://www.naszraciborz.pl/historia/gal ... oto/1.html

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Rozumiem ze w tym roku pikniku w Szymocicach nie bylo?............
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Z ubolewaniem stwierdzam ze nie bylo. Z powodu powodzi impreza zostala odwolana. Na terenie osrodka w tym czasie miala baze niemiecka straz pozarna ktora pomagala przy powodzi. Plac manewrowy za osrodkiem gdzie sie odbywala impreza zamienil sie w jedno wielkie grzezawisko.

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

olo pisze:Z ubolewaniem stwierdzam ze nie bylo. Z powodu powodzi impreza zostala odwolana. Na terenie osrodka w tym czasie miala baze niemiecka straz pozarna ktora pomagala przy powodzi. Plac manewrowy za osrodkiem gdzie sie odbywala impreza zamienil sie w jedno wielkie grzezawisko.

Jaka ironia po 65-ciu latach znowu umundurowani Niemcy sa w Szymocicach tym razem juz w mundurach strazy pozarnej ,wczesniej jako wermacht dzielnie broniacy ojczyzny przed sowiecka watacha :mrgreen: :mrgreen: .ups.....................chyba nie mialem tego pisac :???: :???:

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: olo »

Jak widac historia lubi sie powtarzac. A jak wiadomo sa trzy zywioly: ogien, woda i Armia Czerwona ;)

ODPOWIEDZ