Mru

Podziel się z nami informacjami o miejscach, które warto odwiedzić - niekoniecznie militarne :)
Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Robert my dopiero na maj planujemy! ale teraz tez bym sie chetnie wybrał, jednak przypuszczam ze nie bedzie za bardzo z kim :wink:

btw czemu twoja strona nie działa??
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Moja taka propozycja na maj 2009 pokażmy na zlocie w Boryszynie na własnym stanowisku czym się zajmujemy - pokażmy makiety schronów, zdjęcia, rozdawajmy ulotki dla zainteresowanych. Promujmy swoją Gołańcz, swój Rybnik. Promujmy polskie fortyfikacje.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jakbym nie jechal z grzebiucha to planowlabym boryszyn... :(
Ale byla by bomba gdybysmy trazem odpalili stoisko z renowacja schronow !!!
Jakby co to moze jakies materialy podeslemy??
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

ja planuje takowe stanowisko - pisałem już do Pani kierownik trasy turystycznej, miałem coś podobnego 2 lata temu, ale wtedy o MRU, teraz planuje o urbanach i liczę na współpracę i wspólną prezentację. Nie bądźcie tacy skromni a przy okazji warto się pokazać. MRU nie ucieknie, wiem że blisko nie macie, ale jeden dzień (sobotę zapewne) możecie poświęcić by pokazać się innym ludziom

[ Dodano: Nie 01 Lut, 2009 20:27 ]
http://mesiu19.republika.pl/mrustyczen.htm (31.01-1.02.2009) wyjazd o którym pisałem powyżej

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

http://www.youtube.com/watch?v=QaZozGKL ... annel_page
http://www.youtube.com/watch?v=horiWliY ... re=channel
to skandal, ale jacy cwani, mają materiały które zrabowali ich dziadkowie...
http://www.youtube.com/watch?v=OMQ9u4uQ ... re=related
oni myślą że są u siebie :???:
Ostatnio zmieniony 7 lut 2009, o 15:44 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Widziałeś jak się rozprawili z kłódką i jeszcze się cieszył jeden z drugim
Kto ich w ogóle do Polski wpuścił? :neutral:
Ostatnio zmieniony 7 lut 2009, o 18:18 przez Valjean, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

robmenesiak, widziałeś to ? to jest włamanie i to zarejestrowane na filmie !
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

widziałem 1 z filmów wcześniej, ale po drugiem to się załamałem :( przykra sprawa.

[ Dodano: Sob 07 Lut, 2009 20:33 ]
A dopiero co pisałem pismo do Lubrzy w sprawie prac i apel w sprawie kolejki

LIST DO GMINY LUBRZA O WYRAŻENIE ZGODY NA KONTYNUACJE PRAC, POPRZEDZONY ROZMOWAMI Z WÓJTEM GMINY LUBRZA ORAZ WYMIANĄ WIADOMOŚCI Z PANIĄ OD TRASY PODZIEMNEJ.

Prośba o współprace na terenie MRU oraz zgodę na przeprowadzenie dalszych prac porządkowych

Mam na imię Robert Menesiak, w 2007 roku prowadziłem wraz ze znajomymi prace porządkowe na systemie podziemnym, Pętli Boryszyńskiej, związane z porządkowaniem posadzki, oczyszczeniem torowiska wąskotorówki, konserwacją niektórych zwrotnic oraz po sezonie sprzątaniem teren działki fortecznej obiektu 715. W roku 2008 prace nie były z różnych przyczyn prowadzone, choć taką wolę w Eko-forcie wyrażaliśmy.
Na rok 2009 chcielibyśmy jako grupa pasjonatów oraz bunkrowców kontynuować zaczęte w 2007 roku prace, a więc otrzymać zgodę na dalsze porządkowanie torowiska wąskotorówki, uruchomienie kolejnych zwrotnic. Oprócz ww. prac chcemy porządkować sam system ze śmieci oraz zająć się dalszym uporządkowaniem działki fortecznej obiektu 715 polegających na regularnym przycinaniu roślinności zasłaniającej obiekt, oczyszczeniu elewacji z malunków oraz wyszorowanie do końca kopuły 20P7 i jej dalsza konserwacja.
Prace były by prowadzone w okresie nocnym, z soboty na niedziele, tak by nie zakłócać funkcjonującej tu trasy turystycznej. Prace przy 715 w pozostałym czasie.
Z racji, że pochodzimy z różnych miast prosimy o wsparcie w postaci miejsca do noclegu (może być szkoła w Boryszynie), narzędzi (rękawiczki, maski przeciwpyłowe, taczka do przewożenia nagromadzonego piasku, miotły, itp.), wyżywienia. Nie oczekujemy pieniędzy w postaci wynagrodzenia a jedynie, ewentualnie puli środków na zakup ww. rzeczy potrzebnych do sprawnego przeprowadzenia prac.
W zakresie współpracy prosimy o wyrażenie zgody na przygotowanie wystawy z dotychczasowych prac prowadzonych na Pętli Boryszyńskiej, zgodę na zorganizowanie stanowiska informacyjnego o naszej działalności na Zlocie Majowym w Boryszynie oraz zgodę na przygotowanie wystawy o naszych pracach prowadzonych na polskich schronach września 1939 w Gołańczy.
Postulujemy ponowne rozważenie uruchomienia kolejki wąskotorowej, która byłaby zwieńczeniem naszych prac, a także stała by się sporą atrakcją turystyczną MRU i jej wizytówką.
Prosimy o odpowiedź na piśmie oraz ewentualne dalsze konsultacje co do szczegółów w terenie.


No ale jak ktoś będzie tak wchodzić no to czy jest sens rzeczywiście >?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ten film trzeba gdzieś lub komuś pokazać - to skandal, a prace tak choć sam widzisz co sie dzieje i jakie jest podejście. My chcemy sie wybrać w kwietniu lub maju większym gronem nawet wczoraj była o tym mowa na naszym spotkaniu
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

Myślę, że spokojnie można go pokazać w Lubrzy.

A co do prac to smutne, że tak się MRU traktuje no ale trzeba powalczyć o ładniejsze MRU, może coś się uda. Nie można się poddać i tym razem. Źle zrobiłem że nie byłem aktywny w 2008 roku. No ale nie miałem sił walczyć z Eko-Fortem, wtedy nie byli zainteresowani pracami. Teraz pomijam eko-fort i idę do gminy

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

oglądając film z tvn 24 z Wami w roli głównej, dziwie sie ze ktoś śmie Wam cos zabraniać lub nakazywać....ale zawsze tak jest gdzie ktoś chce zrobić kase...
Radfahrtruppe

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

myślę za za dużo chcieliśmy zrobić w sensie że wielokrotnie apelowaliśmy o kolejkę i to skutecznie, za Pana M.Kawy kolejka już była (akumulatorowa stała już w Rzepinie), załatwiłem ją od kolegi co się zajmuje Helem. No ale... zmieniła się władza i marzenia się skończyły (kolejka kosztowała 4000 zł), były już planowane wagoniki do zrobienia. Całkowity koszt wyniósłby 8.000. No jeszcze trzeba by założyć na Pętli akumulatorownie i ją zabezpieczyć.
POZOSTAŁY CIĄGLE MARZENIA I WSPOMNIENIA http://mesiu19.republika.pl/prace_petla.htm

robmenesiak
Starszy szeregowy
Posty: 68
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 19:40
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: robmenesiak »

może poza tematem ale raz jeszcze zapraszam do zorganizowania wspólnego stanowiska o polskich fortyfikacjach polowych na zlocie w Boryszynie. Mam już zgodę Eko-Fortu na stanowisko informacyjne (dziś potwierdzone od wójta Lubrzy i przedstawicieli Eko-Fortu); dodatkowo przez miesiąc od zlotu wystawa będzie w Nordzie.

Zablokowany