Zapomniany Rybnik - historia miasta • Zobacz wątek - Pierwszy piknik militarny w Żorach
Teraz jest 18 sie 2018, o 01:27

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 20:38 
Nadszyszkownik Generalny

Remik?

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 20:42 
Nadszyszkownik Generalny

Chętni by sie znaleźli :D

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 21:54 
Tak nieśmiało spytam- wie ktoś, czy będą jakieś grupy ( lub nawet pojedyncze osoby ) zajmujące się tematyką wojsk radzieckich ? Interesuję się tym od jakiegoś czasu, posiadam na wyposażeniu kompletny mundur radziecki ( WZ88 ) z osprzętem + repliki broni od AK, przez AK74 i RPK. Nie należę do żadnej z grup, nawet nie znam żadnej konkretnej. A z chęcią bym się przyłączył.

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 21:57 
Nadszyszkownik Generalny

zapytaj na stronie odkrywcy w dziale rekonstrukcje

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 22:46 
Generał broni

QLIG napisał(a):
wie ktoś, czy

tak , zapytaj na tym forum a dowiesz sie wszystkiego, tutaj : ..... http://www.gos.fora.pl/
w Zorach będą " ruscy " tez.... :mrgreen:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 23:46 
Starszy chorąży

ja będe na 8:00 do pracy nie ide :mrgreen:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 13 mar 2008, o 23:48 
Generał broni

Cytuj:
ja będe na 8:00

ok zgłaszam Cie tak jak sapera , Tomka i Remika :smile:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 02:09 
woytas napisał(a):
zapytaj na stronie odkrywcy

aw68 napisał(a):
tak , zapytaj na tym forum a dowiesz sie wszystkiego, tutaj : ..... http://www.gos.fora.pl/

Dzięki, popytam ;) Poszedłbym w mundurze, ale jako samotny strzelec to tak nie bardzo ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 02:34 
Generał broni

przyłączysz sie do nas :smile: będziesz ozdobą stoiska... :mrgreen: a potem pogadasz z innymi z GRH i wejdziesz do grupy... :cool:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 13:46 
aw68 napisał(a):
będziesz ozdobą stoiska...

Gdybym miał mundur z odpowiedniej epoki, był bym towarzyszem broni :) Ale afgańcowi trochę daleko do Was :)
Ale fakt, kontakty się nawiąże na pewno.

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 17:07 
Generał broni

no fakt , Rosjanie wcześniej opuścili Rybnickie lasy niż masz wz munduru :mrgreen: ale jako ozdoba stoiska tak czy siak sie nadajesz :mrgreen: :mrgreen:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 21:46 
aw68 napisał(a):
ale jako ozdoba stoiska tak czy siak sie nadajesz

Byle nie w klatce :)
Już mam namiary na odpowiednie osoby, więc jak wszytsko dobrze się ułoży i będą "afgańcy" w Żorach, to będzie o jednego więcej ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 14 mar 2008, o 23:40 
Generał broni

:mrgreen: to Twoje klimaty....
Dobieszowice 2007 :lol:

Załączniki:
P8150022.jpg
P8150022.jpg [ 333.22 KiB | Przeglądane 149 razy ]

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 02:34 
aw68 napisał(a):
Twoje klimaty....

Piękne, kocham ten bałagan w radzieckiej armii, te piękne adidasy na nogach do munduru ( w Afganistanie zdarzały się nawet klapki :) )

Nawiązałem już kontakty z "rusofobami", dzięki temu zlot został rozreklamowany w innych rejonach, gdzie jeszcze nie wiedzieli o nim ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 02:52 
Generał broni

to cieszy, a swoją droga czemu rosyjska armia Ci sie podoba... :wink:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 03:01 
Moim oczkiem w głowie zawsze był Kałasznikow, od jakiegoś czasu zbieram jego repliki ( na razie 6, kilka nie dokończonych ), więc jak bardziej zagłębiłem się w tematykę militarną, to co mi pozostało ? ;) Iść na całość i dokupić mundur pod broń :)
Poza tym radzieckie graty mają dla mnie specyficzny klimat, to coś w sobie.
I tak mnie wciągnęło. Pojazdy radzieckie też uwielbiam, więc wszytsko razem się dopasowuje do kupy.

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 15:12 
Generał broni

no cóż...., ludzie mają rożne upodobania jak sam wiesz :mrgreen: tak czy siak witaj w gronie dziwaków... :mrgreen: a kałach jest dobrą bronią, mnie kiedyś spadł z kilkunastu betonowych schodów na kompani i po poskładaniu działał bez zarzutu, a był z to model z lat 60 tych... :grin:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 22:35 
Kapral

QLIG napisał(a):
aw68 napisał(a):
Twoje klimaty....

Piękne, kocham ten bałagan w radzieckiej armii, te piękne adidasy na nogach do munduru ( w Afganistanie zdarzały się nawet klapki :) )

Nawiązałem już kontakty z "rusofobami", dzięki temu zlot został rozreklamowany w innych rejonach, gdzie jeszcze nie wiedzieli o nim ;)

Zaraz tam balagan. Przyjzyj sie dokladnie zdjęciom naszej armi z obecnych misji z Iraku lub Afganistanu. Dopiero tam zobaczysz dowolnosc laczenia wyposazenia nie regulaminowego z innych armii lub z wlasnych zakupow. Znana byla kiedys aferka z tym ze zolnierze GROM-u byli na zdjeciach w amerykanskich mundurach. Zolnierze po prostu uzywaja to co jest bardziej praktyczniejsze w walce. W tamtych warunkach widocznie te adidasy byly paktyczniejsze niz ciezkie skorzane buty wojskowe, w ktorych noga nie oddycha. Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych. Obojetnie czy na mine wejdzie w buciorach wojskowych czy w treningowych adidaskach, efekt bedzie podobny.

[ Dodano: Nie 16 Mar, 2008 19:39 ]
QLIG napisał(a):
woytas napisał(a):
zapytaj na stronie odkrywcy

aw68 napisał(a):

Dzięki, popytam ;) Poszedłbym w mundurze, ale jako samotny strzelec to tak nie bardzo ;)

Jesli tylko zdaze w moim MW-iaku zrobic kilka poprawek to wybieram sie na piknik. Jesli zdaze tez dokonczyc skladanie dykty to pojade w ubranku RKKA, jesli nie to zazuce kalacha na plecy i pojade jako WDW afganiec, wiec moze znajdzie sie miejsce dla Ciebie w wozku bocznym...

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 23:32 
Nadszyszkownik Generalny

ale generalnie zapraszamy do naszego stoiska/stolika - bedzie okazja sie poznac w naszym szanownym gronie !
Aczkolwiek narazie nie moge obiecac ze moje 4 literki pojawia sie na w/w imprezie :(

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 23:34 
Starszy chorąży

olo napisał(a):
Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych.

Najlepsze buty jakie mailem na nogach :) przeszlem w nich ok 5o km. bez od cisku. bylem na 2300 metrze tatry wysokie spisały sie na 6. co do butow skorzanych typu bundeswera czy opinacze,desanty wszyscy je chwala :roll: :roll: ale czasem dac te 50 zl. wiecej i kupic goretex :wink: :wink:

Ps. przewieziesz mnie tez :oops: :oops:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 16 mar 2008, o 23:46 
olo napisał(a):
Zaraz tam balagan.

Nie wyczułeś ironii i nutki humoru w mej wypowiedzi ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 17 mar 2008, o 00:16 
Pułkownik

QLIG w Żorach czekamy na ciebie na naszym stoisku! Będzie zajefajnie pewnie! Ale jeszcze lepiej bedzie na MRU!

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 17 mar 2008, o 01:13 
Kapral

White napisał(a):
olo napisał(a):
Zreszta nasi chlopcy tez narzekają na buty z goretexu ktore maja na wyposazeniu- niby hi tech w porownaniu z butami lat 80-tych.

Najlepsze buty jakie mailem na nogach :) przeszlem w nich ok 5o km. bez od cisku. bylem na 2300 metrze tatry wysokie spisały sie na 6. co do butow skorzanych typu bundeswera czy opinacze,desanty wszyscy je chwala :roll: :roll: ale czasem dac te 50 zl. wiecej i kupic goretex :wink: :wink:

Ps. przewieziesz mnie tez :oops: :oops:

W naszym klimacie moze sie i spisuja, ale mowimy o klimacie jaki panuje w afganistanie.

Nie ma problemu z jazdami, znajdz jeszcze kilku chetnych bo woze tylko malymi grupkami po 10 osob ;)

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 17 mar 2008, o 23:15 
Witam

Ja też zamierzam się pojawić.
Mam nadzieje że znajdzie się jeszcze jedno miejsce dla mnie przy stoisku. :wink:
Zastanawiam się tylko czy zakładać mundur czy tak go przytargać z resztą swoich gratów.
Trzeba jakoś reklamować GRH :mrgreen:

Tytuł:
Nieprzeczytany postNapisane: 18 mar 2008, o 00:06 
Starszy chorąży

moim zdaniem zakładaj :mrgreen:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]