Ludzka głupota

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Ludzka głupota

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Byłem dzisiaj połazić troche po Rudzkich lasach i natknąłem się na nie wiem jak to nazwać, powiedzmy kaplice. Bardzo ładna bo z z roku 1800. Posiada zdobienia i takie tam jednym słowem ładna. Aż dziw bierze ze jeszcze obstała sie w takim stanie do naszych czasów. No ale jak to bywa zawsze znajdzie sie jakis debil co musi coś zniszczyć! Obok płynie strumyk, dzisiaj lekko przymarznięty. Podchodze bliżej, patrze ze coś w wodzie leży..

Obrazek


Myśle a napewo jakis złom. Ale coś mi spokoju nie daje ze w tej kaplicy nie ma żadnych ikon, obrazów kompletnie nic, pusto. No i sie okazało sie czemu... jakiś debil, ale to konkretny palant wziął powyrywał wszystko ze środka i wpierdzielił to do wody!
Normalnie ręce poupierdzielac przy samej d...e.
Poświęciłem sie, ładnie powyciągałem je z tej lodowatej wody. Spędziłem tam troche czasu i .... nie spodziewałem sie ze tak szybko sie ciemno robi, powrót był hmm z adrenaliną :wink:


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Reszta zdjęć tu http://picasaweb.google.com/Marcoon85/RudyZima#
Ostatnio zmieniony 26 gru 2010, o 23:03 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

:shock: a zglosiles to na policje?
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nie, szukałem jakiegoś forum Rudzkiego ale nie mają nic takiego
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:Nie, szukałem jakiegoś forum Rudzkiego ale nie mają nic takiego


Zabrac tego nie mozna a zostawic te mokre ikony na mrozie to je szlak trafi :evil:
moim zdaniem powinienes to zglosic czym predzej np.w Rudach jest komisariat albo na 997,niestety musisz przygotowac sie na wezwania w roli swiadka :???:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

I co mam powiedzieć? ze obrazki ktoś do wody wrzucił? To jest w lesie, mało kto tam chodzi bo chyba mało kto o tym wie a tym bardziej policja.
Tu już nie chodzi o to czy je szlag trafi z wody zimna wiatru ale o sam fakt ze ludzie są tacy pomyleni, k. . świat sie kończy :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:I co mam powiedzieć? ze obrazki ktoś do wody wrzucił? To jest w lesie, mało kto tam chodzi bo chyba mało kto o tym wie a tym bardziej policja.
Tu już nie chodzi o to czy je szlag trafi z wody zimna wiatru ale o sam fakt ze ludzie są tacy pomyleni, k. . świat sie kończy :wink:

A co Adam powiedziol jak chcieli zakosic szlaban p.panc. w Ciechowicach i zglosil to na policja.
Oni laski nie robia ze sie tym zajma takie cos jest scigane z urzedu:mad:
To miejsce powinno byc w rejestrze zabytkow,zrob pora telefonow jutro to nic cie nie kosztuje a bydziesz miol przynajmiej czyste sumienie ze probowoles cos zrobic.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Zglosic to mozesz. Jest szansa ze ktos jednak pojedzie i to zabiezpieczy

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Straszne bandziorstwo :evil: Dobrze zrobiłeś, że to powyciągałeś.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Zapisz sobie w notatniku skauta kolejny dobry uczynek.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Marcin skontaktuj sie z ks. Rosko z palacu w Rudach i daj mu znac- on bedzie wiedzial co z tym zrobic. Jak pracowalem w Parku w Rudach mialem z nim doczynienia - ale pozytywnie

http://rudy.agrotur.org.pl/index.php?op ... &Itemid=69





http://forum.rudy-opactwo.pl/ - masz rudzkie forum



A o by sie stalo gdyby ktos Cie zlapal na drodze z tymi obrazkami? Zlodziej...
Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, o 16:53 przez woytas, łącznie zmieniany 2 razy.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Poszło :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
tedd55
Kapral
Posty: 189
Rejestracja: 8 paź 2010, o 12:39
Lokalizacja: Manhattan
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: tedd55 »

Piszecie: debil, palant, pomyleni lub bandziorstwo. A skąd wiecie, że nie był to, tak jak my fan dawnego Rybnika, a w tym przypadku sztuki sakralnej, który na widok zbeszczeszczenia zabytkowej kapliczki bohomazami to uczynił? Po konstrukcji kapliczki widać, że nie była przystosowana do obklejenia jej obrazkami, nawet z szybką w ramach. Obecnie, podczas modernizacji mieszkań ludzie pozbywaja się wątpliwej jakości "świętych" obrazów, które prawdopodobnie nigdy nie poczuły wody święconej i upychają je w najmniej oczekiwanych miejscach, niszcząc przy tym ich oryginalny wygląd (chodzi o miejsca lub obiekty). Kto z Was uważa, że te obrazki, wyłowione przez MarcooNa pasują do tej kapliczki z 1800 roku?

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nawet jak by stały sobie gdzieś obok to dla mnie człowiek który wrzuca takie coś do wody to "..debil, palant, pomyleni lub bandziorstwo.." i głównie o to mi chodziło a nie o to czy wisiało to na tej kaplicy, czy pasuje ...
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
tedd55
Kapral
Posty: 189
Rejestracja: 8 paź 2010, o 12:39
Lokalizacja: Manhattan
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: tedd55 »

MarcooN pisze:Nawet jak by stały sobie gdzieś obok to dla mnie człowiek który wrzuca takie coś do wody to "..debil, palant, pomyleni lub bandziorstwo.."
Podzielam całkowicie taką opinię, w końcu jestem wędkarzem!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

tedd55 pisze:Piszecie: debil, palant, pomyleni lub bandziorstwo. A skąd wiecie, że nie był to, tak jak my fan dawnego Rybnika, a w tym przypadku sztuki sakralnej, który na widok zbeszczeszczenia zabytkowej kapliczki bohomazami to uczynił? Po konstrukcji kapliczki widać, że nie była przystosowana do obklejenia jej obrazkami, nawet z szybką w ramach. Obecnie, podczas modernizacji mieszkań ludzie pozbywaja się wątpliwej jakości "świętych" obrazów, które prawdopodobnie nigdy nie poczuły wody święconej i upychają je w najmniej oczekiwanych miejscach, niszcząc przy tym ich oryginalny wygląd (chodzi o miejsca lub obiekty). Kto z Was uważa, że te obrazki, wyłowione przez MarcooNa pasują do tej kapliczki z 1800 roku?



Nie naleze do ludzi ktorzy co niedziela leca do kosciola ,ale to co tam sie wydarzylo godzi w moje uczucia religijne i dlatego mnie to bulwersuje.
Nie twierdze tez ze te «bohomazy» jak piszesz maja jakas wartosc artystyczna.... ale przedstawiaja postacie ktore wedlug tego jak mnie wychowano zasluguja co najmniej na szacunek,ale na pewno nie na to aby ich podobizny wyladowaly w wodzie.
A to czy te obrazki pasuja do tej kapliczki czy nie to inna sprawa , nie znaczy to jednak ze mozna je zaraz wrzucac do wody,bo jesli kazdy bedzie robil porzadek «pod wlasne widzimisie» to popadniemy w anarchie.
Mnie osobiscie np.(jesli juz jestesmy przy temacie pasuje/nie pasuje) nie podoba sie Raciborski rynek uwazam ze powojenni architekci raciborskiego rynku zafundowali nam «kopie» rynku w Zamosciu (nie majaca nic wspolnego sprzed wojenna architektura raciborskiego rynku zniszczonego umyslnie w 45r. przez Armie Czerwona) i co?... zgodnie z twoim rozumowaniem musialbym wzac buldozer wjechac na rynek i wyburzyc go bo jestem «fanem» Raciborza i jakos nie posuja mi te zamojskie« bohomazy»- przeciez to chore.
Ile jest ludzi to tyle bedzie sprzecznych opini na jakis temat i nikomu sie nie wygodzi i dlatego uwazam zeby to co juz istnieje w jakims tam porzadku ,zostawic swemu losowi i nie ruszac dla swietgo spokoju.
Załączniki
imagesCAXPI4QS.jpg
imagesCAXPI4QS.jpg (13.11 KiB) Przejrzano 5571 razy
imagesCAC2ZT7R.jpg
imagesCAC2ZT7R.jpg (8.12 KiB) Przejrzano 5571 razy
Zamojski rynek.jpg
Zamojski rynek.jpg (13.2 KiB) Przejrzano 5571 razy
Ostatnio zmieniony 28 gru 2010, o 14:26 przez Ratibor, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Marcin i jak?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

nic narazie
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Ale te rudzkie forum to jakas kpina :lol:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

ODPOWIEDZ