MRU

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

MRU

Nieprzeczytany post autor: hawk »


franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Mam jakieś przewodniki z tego rejonu.... Wiem, wiem jak was znam to i tak pewnie macie swoje :D Ale gdyby ktoś chciał pożyczyć... :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

jest plan zorganizowanej wyprawy dla członków PF - u 8) na zaproszenie tamtejszych kolegów z MRU :)
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

aw68 pisze:jest plan zorganizowanej wyprawy dla członków PF - u 8) na zaproszenie tamtejszych kolegów z MRU :)
to moze sie jednak zapisze 8)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

mam gdzies kniege Perzyka o MRU
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Przemek Trzeciak

Mru..

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Koniecznie trzeba zobaczyć .... polecam. Co do wycieczki z PF to właśnie czekamy na odzew "człowieka z tamtych stron" - chcemy pojechać jak będzie coś dodatkowego (gratis w promocji - jak mawia mój 8 letni syn).

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:shock: :( mam okazje pojechac do MRU na 2 dni teraz w srode wieczorem ale nie wiem czy dostane urlop z pracy :cry: to wyskoczyło dzisiaj wieczorem tak nagle..... :shock: :shock:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D jade jutro po 16, wracam w sobotę, ramzes miał jechać ale urlopu nie dostał... :(
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D w czwartek wyjechałem na MRU, wracałem późno w nocy dopiero w sobotę.... :) ale jestem tak szczęśliwy że zobaczyłem coś co przerosło moje oczekiwania...
dzięki znajomością kolegi z którym pojechałem i wspaniałym ludziom na miejscu których poznałem zobaczyłem i przeżyłem to czego wycieczka taka zorganizowana nie serwuje... :) to piękne wspaniałe miejsce gdzie zapach betonu i stali miesza sie z przyrodą... :wink:
Obrazek
Obrazek
przygotuje fokti do wystawienia w galerii... 8)
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no jak na Osobe co robi "faktury" to masz niezle zaiteresowania ;)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

faktury robi komp i drukarka ja pracuje w obsłudze klientów w terenie i czasami siedzę za biurkiem na dupie.. 8) a zapach betonu i stali kręci mnie bardziej niż.......cokolwiek :lol: :lol:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

To trzeba sie bylo uczyc na fach zbrojarz - betoniarz :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

aw68 pisze:a zapach betonu i stali kręci mnie bardziej niż.......cokolwiek :lol: :lol:
Czekamy na galerie mru ;-)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

a tak serio to MRU to jest to co bunkrowcy lubią najbardziej...
dla zainteresowanych podam gdzie zalatwić wspaniały w dobrej cenie nocleg z jedzeniem i podam namiar na wspaniałego gościa który tam mieszka od 45 roku :) i ten rejon to jego pasja...
Radfahrtruppe

Przemek Trzeciak

Mru..

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

A pamiątki to jakies "przytaszczyłeś" ? Może kopułe albo 30 metrów lini "zębów smoka" w ostatecZnści jakiś most zwodzony lub szlaban ?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D mam oryginalny drut kolczasty, łuskę i kawałek karabinu :lol: i to wszystko bez wykrywki na kopniecie butem... :shock:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

aw68 pisze::D mam oryginalny drut kolczasty, łuskę i kawałek karabinu :lol: i to wszystko bez wykrywki na kopniecie butem... :shock:
Przeciez tam (prawie) nie bylo walk...

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ale krowy po polach chodza- ztad drut :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

walki były w poszczególnych obiektach a wieś Wysoka w której mieszkałem to wioska do której wjechali Rosjanie, przypadkiem przejechali linie fortyfikacji i wjechali do wioski. A było to w bardzo brzydki deszczowo - śniegowy szary dzień. Ludzie byli tak zaskoczeni że zrobiła sie panika. Wtedy padły strzały z panzerwerka tego który był wizytowany przez Hitlera w 1935 roku. Ponieważ padły strzały wpadli w panikę i strzelali do wszystkich zabudowań a ślady walki są widoczne do dziś....i tak oto mogę opowiadać o walkach na MRU bo poznałem pana Tadeusza z wioski Wysoka a gość dosłownie jest związany z fortyfikacjami od 1945 roku....pamiątki pochodzą z tego właśnie miejsca... :D :D :D

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 21:20 ]
:grin: proszę pobrać i zobaczyć bo warto www.owb.8p.pl/tvn.wmv znowu bym tam wrócił :smile:

[ Dodano: Czw 07 Lut, 2008 21:07 ]
dla tych co byli, co jadą i co nie pojadą..... :mrgreen:

http://www.owb.8p.pl/galeria/arch.htm
http://owb.8p.pl/forum/viewtopic.php?t=51

:shock:
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ