Muzeum Śląskie Katowice

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Muzeum Śląskie Katowice

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Jesteśmy do nich zapraszeni a jest co zobaczyć..... http://www.muzeumslaskie.pl/wystawy_sta ... eniony.htm
:D
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

"...Ponadto zobaczymy stalowy schron przenośny zbudowany z myślą o pracownikach procesu produkcyjnego huty „Batory”, odnaleziony w czasie robót budowlanych przy Silesia City Center..."

:shock: :shock:
ja chce tam jechać :!: Adamie może przy okazji naszej piątkowej wycieczki tam zajrzymy?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Przemek Trzeciak

a

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Aw 68 - co z tym faktem., ż e chyba wygrałem zakład , że "za chwile stanie obok "Rybnika" CKM wz 30 - PRAWDZIWY" ..... ?

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

MarcooN pisze:"...Ponadto zobaczymy stalowy schron przenośny zbudowany z myślą o pracownikach procesu produkcyjnego huty „Batory”, odnaleziony w czasie robót budowlanych przy Silesia City Center..."

:shock: :shock:
ja chce tam jechać :!: Adamie może przy okazji naszej piątkowej wycieczki tam zajrzymy?
zobaczymy jak czas i pogoda , jeszcze trzeba zabrac Przemka :D
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Re: a

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Przemek Trzeciak pisze:Aw 68 - co z tym faktem., ż e chyba wygrałem zakład , że "za chwile stanie obok "Rybnika" CKM wz 30 - PRAWDZIWY" ..... ?
a zakładu nie było...... :lol: :lol: :lol: to tylko takie przekomarzanie było..... :lol: :lol:
Radfahrtruppe

kaleson

Nieprzeczytany post autor: kaleson »

MarcooN pisze:"...Ponadto zobaczymy stalowy schron przenośny zbudowany z myślą o pracownikach procesu produkcyjnego huty „Batory”, odnaleziony w czasie robót budowlanych przy Silesia City Center..."
Nie stalowy :) a betonowy

http://katowice.naszemiasto.pl/wydarzenia/412973.html

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Racja Kaleson, tak było czytałem o tym w jakiejś gazecie :!:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D a na ich stronie pisze tak:
Ozdobą ekspozycji jest armata ppanc. kalibru 37mm wz.36. - wizytówka możliwości produkcyjnych przemysłu polskiego II RP. Ponadto zobaczymy stalowy schron przenośny zbudowany z myślą o pracownikach procesu produkcyjnego huty „Batory”, odnaleziony w czasie robót budowlanych przy Silesia City Center. Całość uzupełnia amunicja artyleryjska I i II WŚ, sprzęt optyczny i łącznościowy, uzbrojenie ochronne, kawaleryjskie, fragmenty zestrzelonych samolotów.
:)
Radfahrtruppe

kaleson

Nieprzeczytany post autor: kaleson »

Ehhhh, byłem i widziałem te cuda jakie tam sie znajdują, REWELACJA. :) Dużo jest fantów wrześniowych :) kilka MG, maxim, ur, ufff a mi ślina ciekła. Niestety nie życzyli sobie aby fotki zamieszczać na jakimkolwiek forum a szkoda :(

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Schron z huty "Batory" jest stalowy chronił obsługe pieca podczas nalotów.Betonowy też tam jest ale to całkiem inna historia.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:D soboty i niedziele otwarte, kiedy jedziemy ? skoro wszyscy pisza ze warto...... :D
Radfahrtruppe

saper1939
Plutonowy
Posty: 312
Rejestracja: 19 gru 2006, o 16:00
Lokalizacja: Kłokocin

Nieprzeczytany post autor: saper1939 »

Chętnie wybrał bym sie jeszcze raz moze w przyszła nedziele?Jest co poogladac :)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

trzeba zadzwonic do Przemka on zna gości z muzeum i załatwi nam bardziej szczegółowe spotkanie z historią :) a my zrobimy bardzo dokładne fotki trójnogu pod ckm z których bedzie robiona replika do naszego schronu :)
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ