Schrony tureckie

Magda
Kapral
Posty: 110
Rejestracja: 6 sie 2007, o 13:45
Lokalizacja: Rybnik - Chwałowice

Schrony tureckie

Nieprzeczytany post autor: Magda »

Schrony nawet w Turcji się znalazły :mrgreen:
Jest to linia ciągnąca się nad wybrzeżem Morza Egejskiego w północno-zachodniej Turcji, jeszcze po stronie europejskiej w prowincji Çanakkale. W mieście o tej samej nazwie (już po stronie azjatyckiej) podczas I wojny światowej miejscowa artyleria odparła atak wojsk Entetny. Znajduje się tam pomnik żołnierzy oraz jedno z dział użytych podczas bitwy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
O samych schronach nie wiem nic prócz tego co widziałam, nawet z jakiego okresu pochodzą. Chyba najbardziej pasowałby międzywojenny...? Naprawdę nie wiem. Może jakieś sugestie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ciężko było się zatrzymać, bo droga ruchliwa, same ciężarówki, niezbyt przyjazne pobocze, ale udało się. Jeden bardzo ciekawy i chyba nietypowy schron zwiedziłam :)
Wewnątrz było po prostu przyjemnie - jasne, nieokopcone ściany, dużo miejsca, zero śmieci i pewne szokujące niespodzianki ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niespodzianki...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

;)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2009, o 17:52 przez Magda, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

piękne...Turcja była neutralna, choć popierała państwa OSI....niektóre wyglądają na lata 30 - ste inne na 40 - ste... nic w necie nie znalazłem, wstaw ten materiał na forum PF-u, tam ktoś pewnie coś napisze ( ale drzwi pancerne bomba...)
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ