Józefowiec

Historia miasta i jego dzielnic
Bea

Józefowiec

Nieprzeczytany post autor: Bea »

Witam.

Mam pytanie: czy ktokolwiek wie coś na temat części naszego miasta zwanej Józefowiec?? Jeśli taka w ogóle była w Rybniku <w googlach jest tylko o J. w Katowwicach> to prosze o informacje na ten temat, gdzie była/jest i ewentualnie co się z nią stało..

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Obrazek
Wszystko jasne? :)
Elektrownia stoi w tych okolicach...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Bea

Nieprzeczytany post autor: Bea »

Ok :) dzieki :D
a jakieś informacje, dokumenty na temat tego folwarku??

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

"Józef Kolarczyk: Śladami przeszłości ZIEMI RYBNICKIEJ" - chyba tam cos bylo- jest w bibliotece rybnickiej :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Zabudowania Józefowca istnieją do dziś. Po wojnie mieścił tam się PGR. Dziś w części dawnego folwarku znajduje się schronisko dla zwierząt. Do byłego folwarku prowadzi stara, zamknięta droga pośród wysokich drzew.Można oczywiście dojechać też inaczej. Część Wielopola w okolicy dawnego folwarku przyjęła nazwę Józefowiec

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

racja !
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

myśle ze chodzi o to miejsce
dzisiaj ten teren wygląda mniej więcej tak
jednak trzeba dodać jeszcze nową obwodnice która tam powstaje...
Obrazek
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

full wypas jak u Peczaka- zdjecia mapy :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Mozecie tam na monetki jechac :lol:

K.O.P.

Nieprzeczytany post autor: K.O.P. »

Ja juz dawno bylem :lol:

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Józefowiec

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Dziś do halo! Rybnik przyjechała pani, której jakiś prapradziadek był właścicielem Józefowca. Zanim z nią doszłam do tego czego szuka, to trochę minęło. Tenże przodek wyjechał stąd do Breslau w czasie wojny francusko-pruskiej. Z wpisu w księdze to ni hu hu rozumiem, ale cieszy, że potomkowie chcą odszukać miejsca, w których mieszkała ich rodzina. Dzięki AFRO za pomoc. Pani została skierowana przeze mnie na Majątkową :-)
Załączniki
Jozefowiec - pani potomek.jpg

ODPOWIEDZ