Wyzwolenie 1945

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

weekedn mam wolny oprocz soboty ale mysle ze na rowerkach jak bedzie pogoda to idzie jechac :wink:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Wracajac do tematu !
Co sie stalo ze sklepem pana Sladky ? (tam gdzie dzisiaj sa delicje) Slyszalem plotki jakoby polscy mieszkancy rybnika "pomogli" w spaleniu-zniszczeniu budynku- wie ktos?
Sladky podobno byl wielka swinia i szuja- nie obslugiwal mowiacych po polsku itp itd...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Radek_M

Nieprzeczytany post autor: Radek_M »

witam wszystkich i pozdrawiam, okopy o ktorych piszecie sa i niemieckie jak i rosyjskie sadze tak po tym co mozna na miejscu znalesc bo chodzilem tam bardzo duzo z wykrywka, a co do rozkopania tych okopow to bardzo bym prosil kogos kto rowniez tam kopie o zasypwanie tych dziur bo historia to nie tylko fanty ale i rowniez te okopy

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Radek masz racje, ale zapewniam że nikt z naszej ekipy tam nie kopał, a na 100% nie niszczył okopów...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

aw68 ma racje, jak juz ktos kopie to stara sie nie niszczyc danej miejscówki.
Ale zdarzają sie tacy co tego nie rozumieją no i potem widac efekty
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

nawiązując do mojego poprzedniego posta...
jadąc dzisiaj z pracy przez Paruszowiec widziałem w lesie po lewej stronie jadąc od Rybnika nakopane mase dziur, ludzie opamiętajcie sie! jak juz kopiecie to nie zostawiajcie po sobie takiego bajzlu, zakopujcie te doły bo inaczej tego nei można nazwać! tylko czekac jak nas zaczną z tym łączyć! ja nie mam zamiaru wchodząc na daną miejscówke w Rybniku dostawać po du...e za czyjeś niedbalstwo i lenistwo!
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no starsznie przeryte to tam jest :x :x

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

i właśnie po to przydałby się nam wizytówki. Kopiecie- porządkujecie jak by co zostawiacie wizytówke :D i wiadomo że "od nas"!

Radek_M

Nieprzeczytany post autor: Radek_M »

ja jeszcze dodam jedno ktos tak ryje w Rybniku ze szkoda slow nie wiem co ma za wykrywacz ale daje w du... pieknie po co dziura na dwa metry srednicy, ostanio kopalem tam z kolega wykopalismy dziure z dobre pol tora metra ladnie zasypana nic nie widac i wszystko gra, nie mowiac juz o innych rzeczach jesli ktos wykopuje jakies pociski to cholera nie zostawiajcie tego na wierzchu wykopcie troche glebiej i zakopcie albo wezwijcie odpowiednie sluzby wkoncu kazdemu zalezy na zyciu swoim i kogos innego!!! jesli ktos jest chetny na jakis wspolny wypad moje gg to: 6046860 pozdrawiam Radek

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

2m średnicy ?! to co oni wykopali? ....2 metry drutu? :lol:
takie cos to juz jest jazda na maxa, ludzie bez rozumu i wyobraźni, totalne jelenie! :wink:

co do wspólnego wypadu, to przyjdz na schron w sobote ok godziny 10:00 to sie gdzieś zgadamy bo mam w planach cos "kopnąć" :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Radek_M

Nieprzeczytany post autor: Radek_M »

no nie wiem czy dam rade wpasc w jutro bo mam troche dzien zajety ale jesli sie cos zmieni to napewno wpadne pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Radek_M pisze:no nie wiem czy dam rade wpasc w jutro bo mam troche dzien zajety ale jesli sie cos zmieni to napewno wpadne pozdrawiam
niestety na schronie sie nie spotkamy, ew możemy sie umówić gdzieś poza :wink: zagadaj na gg jak jesteś chętny :!:
http://forum.zapomniany.rybnik.pl/viewt ... 3&start=30
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

nie wiem czy to kogoś zainteresuje - taka krótka relacja: (a może ktoś czytał? heh) http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_arch&ida=26052

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

fajny art! twojego pióra?

tak na boku to Ty nam przywiozłeś wodę na schron w sobote? :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

raczej klawiszy hehe - świetni ludzie, opowiadali jeszcze masę fajnych rzeczy o wojnie i po wojnie /nie zmieściły się/ ...... a co było z tą wodą? otruł się ktoś? :) woda - ku chwale ojczyzny!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

tmsn jak byś chciał mam namiary na pewnego pana który by nie jedno mógł by Ci opowiedzieć. Oczywiście chodzi o Rybnik i jego historię. naprawdę konkretny facet, ma ok 73lata a pamięta naprawdę dużo. Daty, nazwiska czy miejsca nie są dla niego problemem :wink: na materiał jak znalazł :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

O! byłoby super - jakby co to na maila: tomson54@interia.pl. Byłoby coś dla mnie /a rozszerzona wersja mogłaby iść na stronę "ZR"/ chyba interesuje Was też tzw. "wyzwolenie"... co sprytnie zauważyłem z tematu tego wątku :)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

"Wyzwolenie" Rybnika w 1945

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Planuje cos napisac na ten temat - ale w bibliotece znalazlem jedna pozycje -bardzo ogolna :(
Ktos zna jakies ciekawe knigi?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

w muzeum może coś znajdziesz... :cool:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Mam książkę Rybnik-zarys dziejów miasta od czasów najdawniejszych do 1980 roku, ale tam chyba niewiele będzie, jak chcesz mogę zapytać Kolarczyka, to mój sąsiad.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

namow go do wspolpracy :>
Myslalem juz o tym ale jakos namiaru nie mialem na niego
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

wiem ze rosjanie podjeli probe wejscia do rybnika od strony paruszowca glowna droga ( chyba 6 czolgow) i zostali zniszceni panzerfaustami to byl poczatek walk
wczesniej niemcy bronili sie w czerwionce , wtedy nie chciano jeszcze niszczyc niemieckich miast wiec obrona samego centrum nie byla wielka

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

i wysadzono mostek na rudzie (a nie wysadzono wiaduktu ) - natarcie poszlo wzdluz wielopolskiej...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

slyszalem ze to byla zaplanowana plapka i ostatni czolg dotarl do wysokosci dworca?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

do paruszowca?
niewiem -ale nie zaprzeczam
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ