Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickiego

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
fish007
Kapral
Posty: 161
Rejestracja: 27 mar 2011, o 22:35
Lokalizacja: Bad Königsdorff Jastrzemb

Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickiego

Nieprzeczytany post autor: fish007 »

W przygotowaniu jest Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickiego1914 - 1924 , katalog obejmuje emisje papierowych pieniędzy zastępczych , monety zastępcze oraz żetony do roku 1924, w suplemencie przedstawione będą wybrane pieniądze zastępcze po roku 1924, bony rabatowe, bony towarowe, talony na towary, bony żywnościowe, bony pomocy społecznej oraz inne „płacidła” Rybnika i miejscowości wchodzących w skład dawnego powiatu Rybnickiego. Wszyscy forumowicze posiadający interesujące mnie materiały uprzejmie proszeni są o kontakt .

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickie

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

:brawo:

Ja mam tylko jakieś skany z portali aukcyjnych - wsio chyba jest na forum.

Awatar użytkownika
fish007
Kapral
Posty: 161
Rejestracja: 27 mar 2011, o 22:35
Lokalizacja: Bad Königsdorff Jastrzemb

Re: Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickie

Nieprzeczytany post autor: fish007 »

bon na 100 kg ziemniaków z roku 1964 - POWSZECHNA SPÓŁDZIELNIA SPOŻYWCÓW WODZISŁAW, nie wszystkie bony opiewały na konkretną kwotę , były np. jak ten na jakiś towar , w tym przypadku 100 kg ziemniaków, poszukajcie po szufladach może ktoś trafi coś ciekawego
Załączniki
bon.jpg

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickie

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Dałem ogłoszenie na FB - może ktos się zgłosi
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
fish007
Kapral
Posty: 161
Rejestracja: 27 mar 2011, o 22:35
Lokalizacja: Bad Königsdorff Jastrzemb

Re: Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickie

Nieprzeczytany post autor: fish007 »

Ryszard Dziechczarczyk - Fabryka Wyrobów Mięsnych Czuchów, 100 złotych, może ktoś wie więcej na temat P. Dziechczarczyka, z jakiego okresu pochodzi ten bon, może ma informacje na temat w/w fabryki ???
Załączniki
100.JPG

Awatar użytkownika
fish007
Kapral
Posty: 161
Rejestracja: 27 mar 2011, o 22:35
Lokalizacja: Bad Königsdorff Jastrzemb

Re: Katalog notgeldów Rybnika oraz dawnego powiatu Rybnickie

Nieprzeczytany post autor: fish007 »

wygrzebałem takie znaczki Kreissparkasse Rybnik, 10, 20 i 50 fenigów, najprawdopodobniej okupacyjne ale mogę się mylić, interesuje mnie do czego były używane, może ktoś ma kompletną książeczkę z takimi znaczkami, może zna inne nominały ?
Załączniki
rybnik.JPG

ODPOWIEDZ