Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Jak już napisałam w innym wątku na naszym targowisku rozpoczęły się prace, których celem ma być wymiana kanalizacji oraz zmiana nawierzchni.
Zastanawiam się nad tym, czy nie powinien nadzorować tych prac archeolog. Jak wszyscy wiemy targowisko jest położone zaraz przy Sądzie, a ten był zamkiem, czyli był zaczątkiem naszej osady...

A może będzie nadzór nad tymi wykopami i moje wątpliwości są na wyrost :roll: Hmmm... Jakie jest Wasze zdanie?
Początek
Początek
7.06.2013 (8).JPG
7.06.2013 (12).JPG
Do łóżka dziś biorę książkę M.Szołtyska "Dzieje rybnickiego zamku i sądu".

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Nie wiem co dokladnie beda tam robic bo jesli tylko odnawiac "podloge" to wykopy nie beda zbyt glebokie i nic nie znajda. Jesli planowane sa wykopy pod fundamenty to juz inna sprawa.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Nasz zdanie się nie liczy - po tym co widziałem na starym cmentarzu to można wszystko robić :(
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Zdjęcia z wczoraj.
12.06.2013 (28).JPG
12.06.2013 (29).JPG
12.06.2013 (33).JPG

Awatar użytkownika
Zrzęda
Kapral
Posty: 162
Rejestracja: 18 lis 2012, o 16:47
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: Zrzęda »

Prace na targowisku są prowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
www.rybnik.eu

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Targowisko - czy powinien czuwać archeolog?

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Zrzęda pisze:Prace na targowisku są prowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ten asfalt to nie zabytek, więc konserwator nie jest potrzebny. Potrzebni są archeolodzy.
Na forum Eksploratorów od paru lat ciągniemy wątek pałacu w Rzuchowie, który jest doprowadzany do ruiny przez kolejnych właścicieli (obecnie przez jednego z Rybnika) i wiemy jak wygląda "nadzór Woj.Kons.Zabytków". Nie ma odpowiedniego emotikona na to :mrgreen: Zainteresowanych odsyłam do wątku:
http://eksploratorzy.com.pl/viewtopic.php?f=76&t=275

To jest tzw. "śmiech na sali", a nie nadzór. Po przeciwnej stronie ulicy Hallera leżała w krzakach macewa. Chyba od wojny. Leżała i to za zgodą różnych służb, odpowiedzialnych za zabytki. Może i pod tym asfaltem coś jest? Może od czasów wojny, a może dłużej :?: Takie przekopy są szansą na znalezienie czegoś ważnego.

ODPOWIEDZ