Stary cmentarz

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
Dia13
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 9 gru 2012, o 13:47
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Dia13 »

Nie sposób skryć gdziekolwiek prawdziwego Siebie.

Awatar użytkownika
Dia13
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 9 gru 2012, o 13:47
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Dia13 »

Dlaczego mam dziwne wrażenie że ludzie odpowiedzialni za te "wiadomości" które wypisują na rybnik.com.pl w ogóle nie potrafią czytać ze zrozumieniem albo podają swoją prawdę reporterską taka jak im się podoba...
Nie sposób skryć gdziekolwiek prawdziwego Siebie.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Wreszcie jakiś normalny komentarz - na Rybnik.com.pl
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

mirka1958 pisze:Moja corka studiuje Archeologie w Uniwersytecie Philippsa w Marburg, podeslalam jej to wszystko o czym piszecie,
"za glowe sie zlapala" :shock: takie rzeczy nie maja prawa zaistniec. Kompletuje wszystko i razem z wykopaliskami w Gliwicach bedzie miala gotowa prace na temat-
" "Archeologia" na Gornym Slasku". W pazdzierniku planuje cala grupa wyjazd na Slask i oczywiscie tez do Rybnika.
Moja studiuje to samo, ale na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Też jej opisywałam wsio telefonicznie (łazi obecnie po Bieszczadach) i jak i Twoja łapała się za głowę :shock:


Musimy nasze córki skontaktować :mrgreen:

Awatar użytkownika
PieroN
Starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 15 gru 2012, o 03:22
Lokalizacja: rybNick

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: PieroN »

Ludzie, czy wy, czasem, nie przesadzacie ?
Chcecie onet z tego forum zrobic ?
ja nie pamiętam-to przecież było wczoraj

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Onet :?:
Tutaj w przeciwienstwie do w.w. toczy sie rzeczowa dyskusja - nikt nie wyzywa i nie obraza innych forumowiczow.

Awatar użytkownika
PieroN
Starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 15 gru 2012, o 03:22
Lokalizacja: rybNick

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: PieroN »

"Onet :?:
Tutaj w przeciwienstwie do w.w. toczy sie rzeczowa dyskusja - nikt nie wyzywa i nie obraza innych forumowiczow."

Przepraszam, ze wyzywalem i obrazalem forumowiczow. (wszystkich postow nie chce mi sie przegladac, zeby to odszukac)
=========================================

Gdyby na rybnickiej stronie miala sie ukazac informacja, ze na "starym cmentarzu" wykopano kosci,
to tematu by nie bylo. "Na wzgorzu akademickim" to juz jest sensacja.

To tyle na temat rzeczowosci .
ja nie pamiętam-to przecież było wczoraj

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Ja się zgubiłem. Na cmentarzu są wykonane odkrywki w których pozostawiono szczątki ludzkie. Nikogo nie zdziwiło, że tam je znaleziono. Zbulwersowało mnie to, że tych wykopów nie zabezpieczono. Ja tu onetu :) nie widzę.


Na marginesie cieszą mnie niezmiernie te badania archeologiczne. A nuż okaże się że stała tam świątynia w czasach państwa wielkomorawskiego :D

A co do wyzywań to Alojz nawiązywał chyba do postów pod artykułem na rybnik.com.pl

Awatar użytkownika
agik
Szeregowy
Posty: 41
Rejestracja: 13 sie 2013, o 18:18

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: agik »

PieroN pisze:Gdyby na rybnickiej stronie miala sie ukazac informacja, ze na "starym cmentarzu" wykopano kosci,
to tematu by nie bylo. "Na wzgorzu akademickim" to juz jest sensacja.

To tyle na temat rzeczowosci .
Z całym szacunkiem, dla Twojego zdania, ale miejsce znalezienia ludzkich szczątków nie ma takiego znaczenia, jak to, że sposób ich... traktowania jest daleki od szacunku: niezabezpieczone mogą stac się łupem złodzieja, zostac porwane przez psa, albo stac się zabawką dla dzieci.
I o to jest halo.

A tak poza tym, to mnie się miesza w głowie, czy w tym artykule ktoś sieczkę zamieścił, bo jeden Ważny Pan mówi, że grobów nie mają zamiaru ruszac, a drugi Ważny pan mówi, że czynią sobie nadzieje pozyskania wiedzy na podstawie zawartości owych grobów. To w końcu będą ruszac te groby, czy nie?

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

PieroN pisze:
Przepraszam, ze wyzywalem i obrazalem forumowiczow. (wszystkich postow nie chce mi sie przegladac, zeby to odszukac)
nie wiem czy zauwazyles ale w moim poscie w.w. (wyżej wymieniony) byl Onet a nie PieroN.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

agik pisze:
A tak poza tym, to mnie się miesza w głowie, czy w tym artykule ktoś sieczkę zamieścił, bo jeden Ważny Pan mówi, że grobów nie mają zamiaru ruszac, a drugi Ważny pan mówi, że czynią sobie nadzieje pozyskania wiedzy na podstawie zawartości owych grobów. To w końcu będą ruszac te groby, czy nie?
Ja wyczytalem ze nie szukaja grobow tylko fundamentow starej swiatyni

Awatar użytkownika
PieroN
Starszy szeregowy
Posty: 62
Rejestracja: 15 gru 2012, o 03:22
Lokalizacja: rybNick

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: PieroN »

@Alojz-Dobra, moja wina, bo faktycznie teraz widze znaczenie twojego postu.
Analogia do tamtego portalu odnosila sie do tytulu (ktory wskazalem)- jego formy, nie do tego, ze ktos o danym fakcie pisze-no przecie kazdy moze miec swoje zdanie i jestem daleki od tego by mu zabraniac
pisania/mowienia o tym.
ja nie pamiętam-to przecież było wczoraj

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

What is fucken onet? :lol:

Piotr44
Starszy kapral
Posty: 223
Rejestracja: 18 paź 2012, o 20:54
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Piotr44 »

Witam

Moje kanikuły się skończyły. Uff. SZKODA!!!
Tak więc czytam te posty i oczom nie wierzę. Prace wykopaliskowe na cmentarzu. Rzecz pierwsza.
Brak info dla ogółu (czyli mieszkańców - tak wiem, że wtedy zjawią się "wszystko wiedzący" i prace archeo spowolnia się bo "ja wisdziałem lub wiem".
Zabezpieczenie wykopalisk. Macie swoje źródła info jak to się robi. Kiedys miałem epizod w moim życiu związany z wykopaliskami na cmentarzu. Ogrodzono go taśmą kolorową i nikt z prowadzących wykopaliska nie przejmował się tym, że w szybie natrafiono na kości wystające ze ścian szybu. Prace miały inny cel więc kości pozostawiono sobie. Po dotarciu do warstw interesujących archeo i odkryciu niczego zasypano szyb. Zero szumu na temat kości wystających ze ścian, żadnej sensacji czy ze strony mediów czy też mieszkańców miejscowości gdzie na cmentarzu były prowadzone prace. Tyle, że społeczeństwo wiedziało o tych pracach. Wiedziało, że szuka się w warstwach wczesnych, i że zachodzi potrzeba przekopania się przez warstwy późniejszych pochówków. Myślę, że tego właśnie zabrakło w tych wykopaliskach. Brak info jest gorszy niż 3K - komunizm, kapitalizm i katolicyzm - jak zwykł mawiać brat mojego dziadka - nota bene prałat.

Piotr
....i znów pod górę ...i wiatr w oczy

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Alojz pisze: Ja wyczytalem ze nie szukaja grobow tylko fundamentow starej swiatyni
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
CRAZY !!!!!!
Sierżant
Posty: 432
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 16:39
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: CRAZY !!!!!! »

Nawet nie komentuję...
Załączniki
Zdjęcie0832.jpg
Zdjęcie0833.jpg
Zdjęcie0830.jpg
Zdjęcie0834.jpg
Zdjęcie0829.jpg
Zdjęcie0831.jpg
...RYBNIK...

SID
Starszy kapral
Posty: 207
Rejestracja: 7 lut 2007, o 15:14

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: SID »

Cegła nie bardzo gotycka.
SID

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Teraz jest spoko i ok wg mnie. Przykryte i zabezpieczone. :brawo:

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: AFRO »


Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: woytas »

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,co- ... 21234.html


...Potwierdziliśmy historię tego miejsca, tzn., że był tu kiedyś cmentarz, który został zniszczony....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Szkoda czasu i pieniedzy na takie prace. Jak kopac to dokladnie i do skutku. Wszelkie potwierdzenia (tego co wszyscy wiedzieli) i chwalenie sie czego to nie znalezli to "kolorowanie" porażki.

Baśka
Starszy kapral
Posty: 212
Rejestracja: 14 lis 2010, o 17:10
Lokalizacja: Śląsk/ Małopolska

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: Baśka »

Kontynuuję zagadkę nagrobka Marie Schwarzer.
Przez ten nagrobek przemawia wielki ból i rozpacz, jakie przeżywał mąż po stracie żony.
Faktycznie, Marie Schwarzer zmarła 25 października 1882 roku.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Info z fejsbukowej strony muzeum:
Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie z archeologiem, panem Arturem Różańskim, który przedstawi wyniki badań archeologicznych na terenie wzgórza - parku miejskiego. Spotkanie odbędzie się 27 marca o godz. 16:00.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Stary cmentarz

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »


ODPOWIEDZ