Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3668
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Niektórym z Was już wspominałam, iż po ok. pół roku różnorakich działań, wymiany mejli, rozmów na skypie, spotkań, mogę w końcu zacząć rozmowy na temat Projektu pod roboczą nazwą "Rybnik ośrodek humanistyczny", którego autorami są: wnuk Józefa Manneberga oraz mój znajomy edukator z Izraela, a partnerem głównym jest Muzeum Bojowników Getta z Izraela.

Projekt dotyczy Rybnika :brawo: i zakłada, iż w naszym mieście utworzono by coś a la mini centrum edukacyjne, które zajmowało by się edukacją młodzieży polskiej, zagranicznej (w tym głównie izraelskiej), Rybnik mógłby się stać punktem na mapie wycieczek z tamtego rejonu świata, miałoby tu powstać maluśkie muzeum upamiętniające naszych lokalnych śląskich Żydów, itp., itd.
Działalność edukacyjna prowadzona byłaby zgodnie z wytycznymi United States Holocaust Memorial Museum, czyli górna półka muzealna - żadne tam zacofanie i Średniowiecze. Nie jest wykluczone, czy ta amerykańska placówka nie byłaby cichym partnerem w projekcie. Kto wie :wink:

Dlaczego Rybnik? A dlaczego nie? A tak bez żartów to dlatego, że potomkowie rybnickiej społeczności żydowskiej mają sentyment do naszego miasta i chcą dla niego coś zrobić. Dlatego, że Rybnik sroce spod ogona nie wypadł i powinien mieć ambicje, by być liderem nie tylko w ilości rond i km kanalizy. Dlatego, że ... tu każdy może wpisać swoje argumenty.

Założenia projektu zna już nasze muzeum (mam nadzieję, że nie powie "Nie, bo nie" :| ), w przyszłym tygodniu jestem umówiona z panią v-ce prezydent.

Trzymajcie kciuki, bo Rybnik wart jest tego, by taki ośrodek u nas powstał. Ja głowę mam pełną obaw, że ludzie bez wizji i odwagi zbiją mi to w zarodku. Po prostu mam stracha...

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Mają sentyment - szczególnie do Ciebie :) Ale kciuki trzymam mocno! :wink:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ugryze sie w moj wredny jezor
Ale powodzenia zycze :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Re: Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: krism »

dolacznam sie do zyczan powodzenia

mirka1958
Kapral
Posty: 195
Rejestracja: 6 wrz 2012, o 19:01
Lokalizacja: BRD

Re: Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: mirka1958 »

Malgosia,uda sie, wszyscy trzymamy kciuki :brawo:
mireczka

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3668
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnik - ośrodek humanistyczny - lobbuję

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Jestem po rozmowie z panią wiceprezydent i przyznaję, że ciut optymizmu na horyzoncie się mi pojawiło. Na razie nie usłyszałam "Nie, bo..." a to już dużo. :D
Będę na bieżąco informować o sprawie :)


ODPOWIEDZ