Sąd młodych - poszukuję informacji

Historia miasta i jego dzielnic
pziemichod
Szeregowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2015, o 16:00

Sąd młodych - poszukuję informacji

Nieprzeczytany post autor: pziemichod »

Witam,
Poszukuje informacji na temat Sądu Młodych - teatru faktu (spektaklu?) cyklicznie wystawianego przez sędziego Józefa Musioła w latach 60', początkowo w Teatrze Ziemi Rybnickiej. Zależy mi szczególnie na wspomnieniach osób, które pamiętają te spotkania lub w nich uczestniczyły. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o na ten temat proszę o kontakt (albo za pośrednictwem forum albo mailowo: p.ziemichod@op.pl).

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sąd młodych - poszukuję informacji

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Znam czlowieka, ktory zna temat. Postaram sie go namowic zeby cos o tym tu napisal.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sąd młodych - poszukuję informacji

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Taka wiadomosc dostalem od pana Piotra Gabriela Skorupy ( http://forum.zapomniany.rybnik.pl/viewt ... ie+rybnika ), ktory bral udzial w tych spektaklach:

"Sad Mlodych byl to teatr faktu prowadzony przez , wtedy aplikanta sadowego, dra Jozefa Musiola, pozniej rowniez viceminista sprawiedliwosci, literata- 10 ksiazek - niektore z dedykacjami posiadam tutaj. czlowieka tej ziemi! Kazdy aktywny uczestnik dostal na pamiatke ksiazke, ja np. "L jak Lucy" Janusza Meissnera, z odpowiednim wpisem. Te cykliczne spotkania, seanse byly glosne w lokalnych i nie tylko mediach /TR, DZ, Nowiny/, bo i Sady Mlodych byly oryginalne na ogromnom skale, i postac pana doktora nietuzinkowa. Jak sie pozniej okazalo, ten pan minister zdawal mature w LO w Wodzislawiu Sl. z moja dyrektorka z teatru, Krystyna Piasecka"

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: Sąd młodych - poszukuję informacji

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Gdybys potrzebowal wiecej informacji mozesz do niego napisac.
http://piotr-gabriel-skorupa.wikidot.com/kontakt

ODPOWIEDZ