serial z Rybnika

Historia miasta i jego dzielnic
alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

serial z Rybnika

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

Dawno nie odwiedzałam tego forum. No cóż, teraz to już jestem bardziej Poznanianką niż Rybniczanką. Ale Rybnik nigdy nie zniknie z mojego serca. Zawsze będę za nim tęskniła. Ucieszyłam się, gdy dotarła do mnie wiadomość, że w Rybniku będzie kręcony film z rodzaju tych medycznych. Miałam nadzieję zobaczyć przy okazji oglądaniu serialu dzisiejszy Rybnik. Sam serial nie zachwyca ale oglądam, bo zawsze coś tam mogę zobaczyć, przypomnieć sobie. Nie potrafię tak dokładnie zorientować się w którym szpitalu jet robiony ten film. W "Juliuszu" czy tym na Rudzkiej? Budynki bardziej przypominają mi "Juliusza". Czyżby tak ładnie go wyremontowali?
W Rybniku ostatni raz byłam latem ubiegłego roku. Przez dwa miesiące byłam u brata w Raciborzu i do Rybnika pojechałam tylko na krótko,w odwiedziny do brata i do starej przyjaciółki. Był to już chyba mój ostatni wyjazd na Śląsk. Jestem bardzo chora na serce i jedynie podróż samochodem byłaby możliwa. A to kosztowna sprawa.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: serial z Rybnika

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Przy nagrywaniu serialu wykorzystywano budynki byłego szpitala przy ul. Rudzkiej 13 - obecnie tzw. KAMPUS. Sceny wewnętrzne były jednak kręcone już w Warszawie. Są również sceny na familokach w Chwałowicach, przy kopalni IGNACY w Niewiadomiu oraz w Śródmieściu.
Życzę zdrówka i częstych wizyt w Rybniku.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

Re: serial z Rybnika

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

Dziękuję. Początkowo myślałam , że to dawny "Juliusz" ale przy ostatnim odcinku zwątpiłam i pomyślałam, że to chyba ten szpital przy Rudzkiej. Ale dlaczego sceny wewnętrzne były robione w Warszawie? Czy producenci serialu nie mogli odpowiednio wyposażyć rybnickiego szpitala?
Proszę mi jeszcze powiedzieć- czy ta szkoła która "mignęła" w jednym odcinku to była dawna "9"-tka. Tak bardzo chciałabym oglądać zdjęcia z "mojego" ukochanego Rybnika, że wszędzie doszukuję się zdjęć znajomych dawniej miejsc.
Do Rybnika już chyba nigdy nie przyjadę choć jest iskierka nadziei, bo w kwietniu mój brat mieszkający w Rybniku obchodzi z żoną "złote wesele". Jeśli termin nie będzie kolidował z egzaminem magisterskim mojej wnuczki, to być może ona mnie tam zawiezie. Ale to też zależeć będzie od mojego serca które niestety pozwala mi żyć niejako na kredyt.

ODPOWIEDZ