Zapomniany Rybnik - historia miasta • Zobacz wątek - Majonez rybnicki
Teraz jest 11 gru 2017, o 23:59

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: 4 gru 2017, o 20:52 
Nadszyszkownik Generalny

Cytuj:
Witom Gryfnie.

Pisza do Pana z wielką prośbą. Przyszoł mi szmak na majonez, ale tyn RYBNICKI. Majonezu co prowda już nie produkujom, ale może członkowie forum mają kogoś znajomego co tam pracowoł i może pamięto jeszcze przepis na to cudo. Może szło by jakiś temat w tym zakresie dać na forum?

Z poważaniem
Tomasz

I jak ktoś kojarzy gdzie się to robiło? W Prodrynie?

Nieprzeczytany postNapisane: 5 gru 2017, o 03:29 
Starszy szeregowy

AFRO napisał(a):
Cytuj:
Witom Gryfnie.

Pisza do Pana z wielką prośbą. Przyszoł mi szmak na majonez, ale tyn RYBNICKI. Majonezu co prowda już nie produkujom, ale może członkowie forum mają kogoś znajomego co tam pracowoł i może pamięto jeszcze przepis na to cudo. Może szło by jakiś temat w tym zakresie dać na forum?

Z poważaniem
Tomasz

I jak ktoś kojarzy gdzie się to robiło? W Prodrynie?

Znajoma, która pracowała przy produkcji majonezu "rybnickiego" (gdzieś chyba na Raciborskiej za skrzyżowaniem z Wiejską), od tego czasu nie bierze do ust żadnego majonezu.
Pytana dlaczego, odpowiada trawestując Bismarcka (?): "robienia majonezu i polityki nie powinno się oglądać". Bismarck mówił oczywiście o parówkach.

Nieprzeczytany postNapisane: 5 gru 2017, o 11:02 
Szeregowy

Ta prawda dotyczy większości produkowanych przemysłowo produktów spożywczych, które coraz częściej nie są produktami odżywczymi. Również z tego względu produkuje jak najwięcej żywności we własnym zakresie. Ja chciałbym odtwożyć ten smak w ilości detalicznej zachwując wszelkie standardy higieny, w końcu robię to dla siebie. Jeśli znajoma pamiętała by jakieś szczegóły co do receptury to byłbym wdzięczny. Proporcje hurtowe dam radę przeliczyć na detal. Pozdrawiam Tomasz.

Nieprzeczytany postNapisane: 5 gru 2017, o 20:57 
Starszy szeregowy

Colo289 napisał(a):
Ta prawda dotyczy większości produkowanych przemysłowo produktów spożywczych, które coraz częściej nie są produktami odżywczymi. Również z tego względu produkuje jak najwięcej żywności we własnym zakresie. Ja chciałbym odtwożyć ten smak w ilości detalicznej zachwując wszelkie standardy higieny, w końcu robię to dla siebie. Jeśli znajoma pamiętała by jakieś szczegóły co do receptury to byłbym wdzięczny. Proporcje hurtowe dam radę przeliczyć na detal. Pozdrawiam Tomasz.

szczegóły ? po ponad 40 latach ? niestety, znajoma nie może Ci pomóc

Nieprzeczytany postNapisane: 6 gru 2017, o 16:26 
Nadszyszkownik Generalny

Musztardziarnia była na Raciborskiej - pamiętam jak widziałem spadającą paletę z krauzami. Cała droga zawalona była szkłem :)

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Nieprzeczytany postNapisane: wczoraj, o 03:00 
Szeregowy

W odróżnieniu od musztardy produkowanej w zakładzie na Raciborskiej, majonez robiono na Korfantego, pamiętam adres "Pstrowskiego 1" i palety słoików stojące w bramie.

Nieprzeczytany postNapisane: wczoraj, o 12:03 
Kapral

Pasuje, zaraz na poczatku Pstrowskiego po lewej stronie. Tez pamietam. I wiem, kto byl dyrektorem.

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]