Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Historia miasta i jego dzielnic
obserwator
Szeregowy
Posty: 49
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 23:15
Lokalizacja: Rybnik

Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Nieprzeczytany post autor: obserwator »

Świadomy ogromu pracy poświęconej przez Autorów, mam też świadomość błędów, które z różnych powodów wkradły się do publikacji. Dlatego wydaje mi się, że dobrze byłoby zebrać je w jednym miejscu, by udoskonalić następne wydanie, które myślę że się pojawi, bo z uzyskanych informacji wiem, że w dniu premiery, spora część nakładu ma już właściciela.
Na początek po bardzo pobieżnym przejrzeniu zauważyłem kilka błędów i nieścisłości:
tom II
strona 466 czytamy "Bibliotekę ostatecznie otworzono w nowym gmachu w maju 1988 roku", tymczasem na poprzedniej stronie czytamy opis pod zdjęciem "Otwarcie nowej siedziby Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rybniku, 1989r."
strona 540 " śmigłowiec typu Moravia" nie śmigłowiec a samolot i nie Moravia a Morava (Let L-200 "Morava" używany w lotnictwie sanitarnym)
strony 459 i 460 przy opisie dyrektorów Teatru Ziemi Rybnickiej pominięta została pani Aleksandra Liniany Zejer kierująca placówką pomiędzy panami Bronowskim a Świerczyną, jest też czeski błąd w skrócie nazwy tej placówki na stronie 459

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Ja znalazłem kilka bugów związanych z elektrownią, oraz opisem zdjęć. Postaram się sukcesywnie wpisywać. To drobiazgi ale warto je zmienić.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

A ja czekam na święta, bo mój egzemplarz mi zarekwirowano :(

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3660
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

AFRO pisze:A ja czekam na święta, bo mój egzemplarz mi zarekwirowano :(
Mam podobnie, ale w pracy przeglądałam i również byki znalazłam. Z pamięci teraz je piszę: zła data otwarcia kopalni Chwałowice, info, iż w Chwałowicach jest mogiła zbiorowa ofiar Marszu Śmierci i kilka jeszcze, które rzuciło mi się w oczy.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Rybnik.Dzieje miasta i jego dzielnic - errata.

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Są 2 zdjęcia z wizyty Piłsudskiego w Rybniku - jedno opisane prawidłowe a drugie, że to z wkroczenia wojsk polskich do Rybnika. 2 różne rozdziały pisane przez różnych autorów.
Dodatkowo informacja o ER - wywroty są bębnowe a nie beczkowe, zalew chłodzi bloki 1-4 a chłodnie 5-8.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ