Osiedle "Dolne"

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Osiedle "Dolne"

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

Czy ktoś posiada jakieś informacje lub zdjęcia dotyczące osiedla „Dolnego” zlokalizowanego przy ulicach: Komuny Paryskiej, Alfonsa Zgrzebnioka oraz Pawła Cierpioła?

We wrześniu będę prowadził spacer z przewodnikiem, którego głównym punktem będzie to osiedle i byłbym wdzięczny za jakiekolwiek ciekawostki.

Dodam, że jestem w trakcie przeszukiwania zasobów w Archiwum w Katowicach i Raciborzu, więc jak coś znajdę to też wrzucę na forum :wink:
Załączniki
Osiedle Dolne RSIP.jpg

Awatar użytkownika
adrian
Starszy kapral
Posty: 272
Rejestracja: 29 lip 2013, o 11:49
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Osiedle "Dolne"

Nieprzeczytany post autor: adrian »

Myślę, że kluczową informacją będzie to, że mieszkałem na dolnym maroku przez 15 lat. Wystarczy? :D

A tak, poważnie - to czego potrzebujesz? Strzępki informacji przewijały się w Zeszycie Rybnickim nr. 18 (Dzieje Maroka-Nowin i Smolnej, dzielnic Rybnika).
Jestem Adrian - Mój blog

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Osiedle "Dolne"

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

Haha no niestety taka informacja nie wystarczy :wink:

Potrzebuję informacji na temat daty powstania osiedla, żeby potwierdzić teorię, że piwnice pod tymi budynkami zostały zaadoptowane na schrony w okresie późniejszym, a niebudowane od razu z przeznaczeniem na schron.

Ponadto przydałyby się jakieś zdjęcia z okresu powstania osiedla. Niestety w archiwum poza dokumentami z zebrań rad osiedla i papierów z księgowości nic nie znalazłem :(

ODPOWIEDZ