"Nasi" piloci

Historia miasta i jego dzielnic
franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

"Nasi" piloci

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Chciałbym przedstawić ciekawy link o panu Antonim Tomiczku. Maiłem przyjemność poznać kiedyś pana Tomiczka. Niestety na rozmowę zabrakło czasu. Może jeszcze kiedyś....
http://polishairforce.biskupin.wroc.pl/tomiczek.html

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Pospiesz sie chlopie ojjjjj
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Łatwiej powiedzieć niż zrobić.... :wink:

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

Słyszałem ostatnio jak p. Tomiczek opowiada wojenne dzieje - NIESAMOWITE. Wrażenie robi np opowieść, jak leciał ze zrzutami do Powstania Warszawskiego - łuna od płonącej Wawy była już ponoć widoczna na Kielcami![/img]

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

Wywiad by się naprawdę przydał z chęcią bym poczytał.
Jak pamiętam w książce „Płonące niebo „ Clostermann opisywał relacje pilotów którzy dokonywali zrzutu zaopatrzenia dla AK .W składzie załogi był Polak (książki już nie mam więc nazwiska na pamiętam ) nie potrafił poznać stolicy . Jak wspominał płakałem to była niespodzianka gruzu i sami nie wiedzieliśmy gdzie mamy zrzucać ,gdzie są nasi a gdzie wróg .

308_MiGol
Szeregowy
Posty: 22
Rejestracja: 14 sie 2009, o 19:44
Lokalizacja: Cieszyn k/Hażlacha
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: 308_MiGol »

Witam. Właśnie od dwóch godzin czytam Wasze Forum, które polecił mi Kolega Aardvark z grupy Blackhammer'44. Głównie chodzi mi o sowieckie samoloty 8 Armii Lotniczej, zestrzelone nad waszym terenem w 1945 r., ale przy okazji odnajduję wiele ciekawych tematów. Nawet w którymś wątku natrafiłem na mapę z mojego artykułu o operacji ostrawsko-morawskiej :smile: Przy okazji, mam już na stronie naszego 308 Wirtualnego Dywizjonu poprawioną i uzupełnioną wersję.
Miałem okazję dobrych kilka lat temu poznać osobiście Pana Antoniego. O ile jestem na bieżąco, to jeden z dwóch żyjących w Polsce pilotów 1586 Eskadry. Na pewno jeden z nielicznych pilotów, którzy w 1938 r. latali nad Zaolziem.
http://www.308.cieszyn.pl/tylko.html

Pozdrawiam z Cieszyna :wink:

ODPOWIEDZ