Demonstracje antykomunistyczne w Rybniku w1946

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Demonstracje antykomunistyczne w Rybniku w1946

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

1946 - 3 maja Demonstracje antykomunistyczne w Bytomiu, Gliwicach i Rybniku - spotkałem taki wpis w kalendarium. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

nic...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

w sumie to nie 46 a 45... ale coś w tym temacie. Niedawno u "nas" w TR pisał S. Ptaszyński http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_arch&ida=27473

Jura

Nieprzeczytany post autor: Jura »

Zobacz w "Bez pokory" Cezarego Chlebowskiego- część I, jest sporo szczegółów, dostępna w bibliotece w Rybniku.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Oki! Dzięki, sprawdze!

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

no jasne! Cezary Chlebowski - pamiętam jak w liceum kiedyś opowiadał jak po takiej harcerskiej demonstracji 3-majowej musiał się przez tydzień kurować po pobiciu u swojej babci czy cioci w Niedobczycach bodaj...

ODPOWIEDZ