Coś...

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jak rano jechalem obwodnica to mi bardzo na lotnisko nie pasowalo- wiec pozostane przy moim wariancie :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

dokladnie w miejscu gdzie zaznaczyles owo cos ,sa resztki fundamentu po obu stronach rzeki po rurach dodociagowych lub gazowych,ktore biegly jak przypuszczam wzdluz dzisiejszego szlaku rowerowego w strone ulicy gliwickiej teraz tam jest market,beton wskazuje iz jest to stosunkowo niezbyt stare jakies 30lat,moze 40 a po drugiej stronie rzeki kolo cmentarza prawdopodobnie byla przepompownia wody lub rozdzielnia gazu,ewentualnie tzw zaworownia czyli wezel wodny lub gazowy.Niestety zlikwidowany razem z wodociagiem czy tez gazociagiem i zasypany.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

arek zabiłeś mi klina! Chyba masz rację - to mogła być przepompownia czy jakieś takie ustrojstwo bo jest w pobliżu tego starego rurocągu. Zastanawia mnie tylko jeszcze ten facet, który mówił, że w latach pięćdziesiątych tam był "bunkier". Ale to wyjaśnie :) Na razie zamykam sprawę. Przepraszam za zamieszanie.

P.S. Skąd do cholery to wiesz?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

tez to przypuszczalem bo kolo sciezki rowerowej stoja stere elementy przeprawy przez rzeke- rurociagu - zreszta nowy tez tam jest.
a skad wiedzial? My tu wiemy bardzo duzo rzeczy - zdecydowanie wiecej niz piszemy :)))
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no dokladnie oni wiedza wszystko :lol: :lol: podziwaim ich za to :wink:

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

dokladnie tak nazywano przepompownie czy wezly gazowe w potocznym jezyku,jest cos takiego jeszcze w jejkowicach,na dzialce mojego kumpla :D tez to nazywaja bunkrem.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

no i sie wyjaśniło, a szkoda bo miałem małą nadzieje ze jednak jakiś schron czy coś sie znajdzie... :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

ODPOWIEDZ