nashorn w rybniku

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

nashorn w rybniku

Nieprzeczytany post autor: woytas »

podobno w roku 1945 dzialo typu Nashorn oddalo rekorodwy strzal w ktorym zniszczylo IS-2 - odleglosci nie wspomne ale bylo to cos okolo 3 km - czy ktorys z kolegow slyszal?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

Nosoróg w Józefa Stalina 2? z 3 km? to mi podpada pod "opowieści niesamowite"! Ciekawym tematu bardzo

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Moj kolega pisal mi o tym wydarzeniu - niestety usunolem maila :(
Czekam na powtorne dane co do tego wydarzenia. Na terenie zor byla wielka bitwa panceran ktorej odlamy przesowaly sie w strone Rybnika oraz Czerwionki
Ostatnio zmieniony 3 cze 2007, o 09:04 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

nie po naszemu ale chyba o to chodzi - na dole textu


http://en.wikipedia.org/wiki/Nashorn
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

It is reported that in early March 1945, the crew of Lieutenant Beckmann's Nashorn tank destroyer (armed with the very long PaK 43/1 88mm gun) destroyed a Soviet IS-2 at the extreme range of 4,600 metres, near Marzdorf. (z wiki o IS'ach)

Pytanie - Marzdorf? w sumie to chyba północne Czechy - czyli rekord nie tutaj... ale faktem jest, że z armaty 88 i jeszcze z takiej wysokości szyły te maszyny całkiem całkiem

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

na to wygląda a myslałem ze skutecznosc do około 2,5 km a tu jednak

Awatar użytkownika
ramzes94
Starszy chorąży
Posty: 834
Rejestracja: 4 gru 2006, o 10:24
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: ramzes94 »

nie ma to jak 88mm

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

ale patrząc na datę (marzec 45) jest jeszcze cos ciekawego w tym temacie: musiał być to jeszcze porządny (wolframowy?) pocisk - regułą bywały już wtedy niemieckie naboje z przyslowiowego "mchu i trocin"...

piotrek675

Nieprzeczytany post autor: piotrek675 »

To ciekawe.Faktycznie 88 na podwoziu z Tigera robiła swoje.Na froncie wschodnim się nie sprawdziła.Z tymi pociskami Kolega ma racje.tak więc chyba mit.ale nie wiadomo.Trzeb aby poszperać w terenie i popytać ludzi.Może ktoś cos wie.

ODPOWIEDZ