Bombardowania Rybnika

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jaka?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

107 pułk art. plot. Flak- Gruppe Oberschlesien/Ost 51/VIII Gleiwitz

osman
Starszy szeregowy
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2007, o 12:33
Lokalizacja: Leverkusen

Nieprzeczytany post autor: osman »

arek-strazak pisze:latalo Luftwaffe nad rybnikiem w 39,na pewno samoloty rozpoznawcze typu
Heinkel He 70,oraz Dornier Do 17 jako lekki samolot rozpoznawczy.
Jest nawet wzmianka o tym iz od wiezy cisnien nad pozycje (Odcinek Maroko)dow Stanislaw Lasota nadlecial samolot podobny do Pzl Los ,wystrzelil race sygnalizacyjna i wtedy pozycje Kotucza ostzrelala artyleria.
POdobny byl na pewno do pzl 37 Los.
Nie chcę mnożyć wątków, więc na początek; 1 września 1939 nad Rybnik przyleciał Heinkel He 111P 5 J+AA z KG 4 którego zadaniem było rozpoznanie lotnisk w rejonie Krakowa i Rybnika. Samolot wylądował ok 15.50 więc być może to ta maszyna...

[ Dodano: Wto 29 Sty, 2008 14:27 ]
franekh pisze:. Pewnie i Luftwaffe też się pojawiała. Choć jestem ciekaw czy we wrześniu 1939 r. nad Rybnikiem latało Luftwaffe. Jak do tej pory nie znalazłem w tym temacie niczego
1 września 1939 po dokonaniu nalotu na lotnisku w Krakowie w rejonie Rybnika wylądowała przymusowo maszyna Ju-87 Olt.Mertza z I/StG. Załoga wylądowała na terenie zajętym już przez Niemców.

Informacja ta pochodzi z książki "Luftwaffe nad Polską" cz. III "Stukaflieger" której autorem jest Marius Emmerling.

marcin

Nieprzeczytany post autor: marcin »

franekh pisze:Z tego co mi wiadomo nie! Chyba że jakieś lekkie działka, jednak nie stwarzały by one zagrożenia dla bombowców aliackich. Najbliżej nas flak był w Gliwicach.
kolego mylisz sie w debiensku stal. :wink: pozostalo wiele amunicji po nim w tym miejscu co stal.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

to tam gdzie teraz autostradę budują?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

marcin

Nieprzeczytany post autor: marcin »

MarcooN pisze:to tam gdzie teraz autostradę budują?
nie.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:mrgreen: w Gliwicach stał tu ( czerwona kropka , przed Gliwicami..) :razz:
Załączniki
Schowek01.jpg
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Adam...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

marcin

Nieprzeczytany post autor: marcin »

woytas pisze:Adam...
spoczko mnie takie miejsca nie intersuja :grin:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

he he heeee :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

tam jest tylko beton, wszyscy to poryli dokładnie.....powiedz gdzie w dębieńsku stal ?
Radfahrtruppe

ODPOWIEDZ