dni otwartych drzwi 31.08.07

Schrony bojowe, ochronne i inne fortyfikacje
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

dni otwartych drzwi 31.08.07

Nieprzeczytany post autor: woytas »

organizujemy?
moze beda korzysci - uruchamiamy wszelkie kontakty prasowe radiowe
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Przemek Trzeciak

dzień otwarty

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Moja deklaracja : modele - dioramy schronu typu "wawok". Myslę, że będą 2 szt ale ... (te modele chyba zostana u Was na wystawe w Bibliotece). Skrzynka na amunicje do ckm, granaty : bojowy i obronny z 1939 . Wczoraj rozmawiałem z Adamem i we własnym imieniu powiedziałem, że "stane na głowie " żeby było 2 z GRH . Jeżeli będzie mi dane "posiadać samochód" to na RYBNICKI day- 0 przytaszcze Wam od Grześka maxymalnie duuuuużzzzzoo tyle co wejdzie do samochoda + siatka maskująca i możdzierz . Słowo Przemka Trzeciaka - zatrzyma mnie tylko brak samochodu. Jeżeli dogadam się z Muz w Będzinie to może i fajne zdjęcia w dużych antyramach przytaszcze. Koledzy z GRH będą na przygotowaniu bitwy wyrskiej ale. ....

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:( znowu sie z Przemkiem nie dogadałem... zołnierze zaprowadzą gości do obiektu i wszystko , niech zobaczą ze chcemy i robimy a nie że mamy i zrobiliśmy... :(
Radfahrtruppe

Przemek Trzeciak

dz.

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Adam - jak tam sobie Państwo życzy (ale jak bedzie sprzet i ludzie w mundurkach to fotka fajan i t d .)

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

ja ide ze sztandarem na cmentarz na pomniki dokladnie 3 obchozimy obchody 1 wrzesnia wiec jak cos to mozna pomyslce :wink:

scout

Nieprzeczytany post autor: scout »

Witam
Jeżeli dostane urlop na piątek (a powinienem go mieć) to przyjadę w pełnym umundurowaniu na schron.

Pozdrawiam
Sławek

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

scout pisze:Witam
Jeżeli dostane urlop na piątek (a powinienem go mieć) to przyjadę w pełnym umundurowaniu na schron.

Pozdrawiam
Sławek
jak chcesz sie przebrac to w schronie jest miejsce i możliwość , daj znac to ktoś z naszych w piatek bedzie cie "łapał" :)
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

no to super ja tez moge wpadac ale w umundurowaniu wspolczesnym ( idzeimy na te pomniki rano)

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

siatke maskujaca rozciagnijcie!!! na dni otwarte doda uroku!!

piotrek675

Nieprzeczytany post autor: piotrek675 »

szkoda,iz owe dni nie beda mialy miejsca w sobote.gdyz dopiero wtedy jestem juz w polsce. :cry: a w mundurze z wielka checia bym wpadl.milej zabawy

Przemek Trzeciak

dni otwarte

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Witam... byłem dzisiaj w Rybniku (dla Was to zwykła rzecz dla mnie wycieczka..) . widziałem WAWOK .. lepiej niż na zdjeciach . A myślę, że jeszcze dzisiaj "coś tam zostanbie zrobione " jak powiedział Remik... pozdrawiam . Z Wojtkiem spotkałem sie w Urzedzie Miasta ... i ta szybka wymiana zdań była ciekawa. W ksiegarni na rynku nr 12 jest nasz przewodnik cena 34,50 zł . Na wystawce - szyba wystawowa Bedzie przewodnik i ...zdjecie schronu na WAWOKU (od kiedy to zależy od zmiany "wystwki"). Mysle, że do środy bedzie wiadomo jak będzie wyglądał dzień 31 sierpnia w mieście . Nasza GRH + Wy bedzie stało na pozycji gotowe na wszystko. Dzisiaj zaprosiłem pania Aleksandre - MKZ na piątek pod schron (oficjalnie pismo w poniedziałek) . Mysle, że dobrze sie tam wspólnie zaprezentujemy. Pozdraweiam

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Więc wszystko wskazuje na to, że trzeba wziąć na piątek urlop! Skoro mają nas nawiedzić takie osoby!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ja postaram sie byc jaknajdluzej - tylko o ktorej oni nas odwiedza?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Przemek Trzeciak

31 sierpnia - Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

A .....w Rybniku jest telewizja kablowa !!!??? Może Ktos ma jakiś namiar na nich może skręca troszkę o uroczystości przy pomniku i schronie a potem możemy jako pF zrobic 10 min pokaz uzbrojenia żołniezry Wp i WH z !939 roku. Może taka wstawka bedzie ivch interesowała. Preosze niech ktoś ich "molestuje".

arek-strazak

Nieprzeczytany post autor: arek-strazak »

m,am tam szwagra w tv rybnik numer do niego 324228718

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

wizyta planowana jest na godzine 12 - czy ktos do kogos mailowal?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ja nie dostałem od nikogo informacji! Czy wiadomo w ogóle kto ma być?
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

prezydent, dyr muzeum i swita - postaram sie franka na schron sciagnac jutro - powie co i jak
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Przemek Trzeciak

Rybnik, 31sierpnia

Nieprzeczytany post autor: Przemek Trzeciak »

Pozwole sobie na małe przegrupowanie sił i zadań:
1. Jest już załatwiona sprawa obecności GRH (WP i WH) minimalna ilość to 2 - WP i 1 WH . Ale wszystko wskazuje na to , że WP będzie 3 może 4 osoby. Warta honorowa stanie przy grobach z 1939 r . Reszta ekipy wojskowej ,przy schronie, przygotuje prezentacje. Ja przytaszczę max sprzętu na schron.
2. musicie dać nam jedną osobę znającą trase Schron - cmentarz - schron.
3. flaga polska (obiecał dyr muzeum ) ale przypilnujcie ...
4 . sznurek i gwożdzie (siatka maskująca) !!!
5. Antyramy ()_ + model schronu (bedzie jeden lub dwa) ,
6 . napisany tekst z logo PF i ZAPOMN....RY... o Waszej pracy na schronie + adresy stron WWW . Jedna strona A-4 . Na ksero max 20 szt () z drugiej strony można kserować zdjęcie z 39 r - z 2006 i z 2007 .
7. Jakaś ławka, stolik turystyczny (na model schronu oitd)
8. SKARBONKA !!!!!

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Panowie jak się na to zapatrujecie???
Wojtek, jak możesz to ugadaj Franka na jutro na schron, uzgodnimy szczegóły!
Kto może być w piątek na cmentarzu?
I czy my jesteśmy w stanie przygotować to wszystko co napisał Przemek?
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

zapraszam na obchody na godz. 12 na cmentarz:) 3 pominki

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:? ja cały ten tydzień mam kanał w pracy, mogę podskoczyć po 17.30 na spotkanie z Wami , kto sie tym wszystkim zajmie :shock: :shock: nawet nie dam rady wydrukować nowych fotek do antyram , mam jedna rame do podmiany za pękniętą :?
co sie da przygotowac zrobimy w czwartek.... siatka, a inne ktos rano w piatek .... tylko kto ???
Ostatnio zmieniony 28 sie 2007, o 20:35 przez aw68, łącznie zmieniany 1 raz.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Nie wiem czy to ważne ale dwie są pęknięte

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Valjean pisze:Nie wiem czy to ważne ale dwie są pęknięte
:( wymienię jedna tylko, któreś zdjęcie odpadnie...PF mi za nie kasy nie oddał :?
jeszcze jedna ważna sprawa , o której godzinie to wszysto sie dzieje ? ?
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Ja nie znam jakichkolwiek szczegółów! Czy jest ktoś w to wszystko (tzn. piątkową akcję przy schronie) wtajemniczony??? Ja wiem tylko tyle:
http://www.rybnik.pl/index.php?id=223&p ... ,show,3810
Deklarujcie się kto może w tym wszystkim zadziałać!
Z tych punktów które wymienił Przemek, ja mogę zrealizować,np.:
flagę (ale mały rozmiar) jaką wywieszamy na budynkach, stolik (plastik biały okrągły - nie pasuje chyba do otoczenia i sytuacji!), skarbonkę mam metalową (jaką mieli kilkanaście lat temu ministranci), sznurek (tylko jaki i ile) i gwoździe, jeżeli ktoś stworzy ulotkę to mogę ją wydrukować i powielić.
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Zablokowany