Straż Graniczna w Rybniku

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

tam byla ruska komendatura w 1945 - co oczywiscie nie wyklucza tego co piszesz.
Tylko ze budynek zawsze byl w rekach pprywatnych
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Woziwoda

Nieprzeczytany post autor: Woziwoda »

woytas pisze:tam byla ruska komendatura w 1945 - co oczywiscie nie wyklucza tego co piszesz.
Jak już wspomniałem, mój dziadek był strażnikiem w Rybniku. Zmarł gdy miałem 3 lata ale o ile niczego nie pomieszałem, to ojciec wspominał to miejsce jako siedzibę główną SG. Musiałbym Go ponownie dopytać. Oczywiście data 1945 nie ma tu żadnego znaczenia, piszę o 1939.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Slyszelismy, ze jakas formacja uzbrojona stacjonowala na ulicy jankowickiej- naprzeciw Zus-u. I tak nam na SG pasowalo
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Woziwoda

Nieprzeczytany post autor: Woziwoda »

woytas pisze:Slyszelismy, ze jakas formacja uzbrojona stacjonowala na ulicy jankowickiej- naprzeciw Zus-u. I tak nam na SG pasowalo
Poznałem kiedyś przedstawiciela rybnickich Niemców, który opowiadał ciekawe rzeczy o mieście; choć rozmawialiśmy głównie o ówczesnych rybniczaninach, obecnie mieszkańcach Dorsten, bo tam po wojnie wielu rybnickich Niemców osiadło. Musiałbym ponownie go spotkać.
Przy okazji - czy zdjęcia, o których wyżej w wątku pisał Badylarz są już w którejś galerii? Posłałem mu też wiadomość z pytaniem ale nie odpisuje - czy macie jakiś e-mail do niego?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Badylarz jest w ten weeken offline- taki mi napisal
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Dzisiaj w poczcie od Pani Ewy :grin:
Załączniki
CCF20120214_00003.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Oryginalne zdjęcie naszej Straży Granicznej wraz z niemiecką.

http://allegro.pl/show_item.php?item=2837943114
Załączniki
2837943114.jpeg

Klaus BOLS
Starszy kapral
Posty: 269
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 09:51
Lokalizacja: Rybnik

Re: Straż Graniczna w Rybniku

Nieprzeczytany post autor: Klaus BOLS »

Ale z jakiego to roku fotka... Powojenna czy jak? Niemcowie mają czapki, feldmyce M 43, No i płaszcze M 42.
Klaus w dom, Bóg w dom

Woziwoda
Szeregowy
Posty: 17
Rejestracja: 17 mar 2010, o 20:00
Lokalizacja: Rybnik

Re:

Nieprzeczytany post autor: Woziwoda »

Po ponad trzech latach zajrzałem do wątku. Na imieninowym zdjęciu Znamirowskiego jest także wizerunek mojego dziadka; w środku dolnej trójki z prawej strony.
Woziwoda

ODPOWIEDZ