Wiśniowiec sprzedany

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

a wlasnie ze dupa, dowiedziałem sie przed chwilą z bezposredniego źródła ze tam jak narazie nawet planu zagospodarowania ani żadnych innych planów budowy nie ma i nie było. Wojt i z tą kasą to tez nie do końca bo właśnie zaczeli budowe wieżowca jak sie nie myle obok Plazy wiec jedno nie trzyma sie drugiego :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

w sumie to co nas najbardziej interesuje użytkują cykliści -ktoś im daje kasę \i bardzo dobrze ,jestem ich cichym kibicem ,robią coś fajnego/ a jak ktoś daje kasę to widzi w tym jakiś sens i na pewno nie pójdzie to pod młotek -bo było by wielkie larmo i smród.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Miał powstać duzy kompleks hotelowy - jak planu nie ma to nawet lepiej. Pani K. dzwonila do Adama czy im budowy nie zablokujemy ;>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

a kto w tych hotelach ma mieszkać ?-kryzys ! -niech walą do Kamienia tam są puste izby

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

EURO 2012 - a tak dupa
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Kamień to juz osobna smutna historia - dosłownie historia bo zmarnowali potencjał tego miejsca
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

aw68 pisze::???: bardzo bym chciał zobaczyć co z pod tej ziemi wyjdzie ( fotka) http://zapomniany.rybnik.pl/mambots/con ... ejscie.jpg
a swoja drogą pani konserwator ma o nas dobre zdanie :razz:
aw68 co to jest? widziałem tam slady penetracji ,ktoś odgarnął zimię i zrobił małe wejscie .

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

upłynął prawie rok -czas leci a ,,obiekt X'' stoi -może wejście ciut wygodniejsze :cool:
Załączniki
1-20112012171.JPG

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

mała pomyłka poprzednie foto. było z wiosny -to jest z grudnia 2012
Załączniki
1-20112012170.JPG

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

Wejscie do magazynu mlyna (tak mi to opisywal dziadek)- zasypano go pod koniec kat 80-tych (biegalem tam troche), obok jest jeszcze tunel ze zrodelkiem.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2012, o 18:21 przez krism, łącznie zmieniany 1 raz.

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

młyn był -od sanepidu w stronę basenu przy cieku wodnym ,,młynówka'' :cool:

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

To jest bunkier dowodzenia. Byłem tam w środku niedawno. Znajdują się tam 2 pomieszczenia: jedno mniejsze z kominem, śladami instalacji elektrycznej oraz dziwnymi metalowymi szynami pod sufitem (najprawdopodobniej pomieszczenie generatora lub kotłownia), drugie dużo dużo większe z sufitem pokrytym specjalną papą (chyba wyciszającą) i otworem średnicy 10 cm na środku ściany, który wychodzi na zewnątrz (w środku widać metal, więc może to być coś w rodzaju lufy). A i ściany tego dużego pomieszczenia wykonane są z cegieł pustych w środku.

Aktualnie bezdomni zrobili sobie w nim mieszkanie.

Jeśli ktoś posiada więcej informacji na temat tego obiektu to proszę napisać. Jest to bardzo ciekawy obiekt.

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

Aktualnie Wiśniowiec nie jest sprzedany i należy do Gminy Rybnik. Można to sprawdzić w Rybnickim Systemie Informacji Przestrzennej. Nr. działki, na której znajduje się Wiśniowiec to 4106/41.

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

balkantone pisze:To jest bunkier dowodzenia. Byłem tam w środku niedawno. Znajdują się tam 2 pomieszczenia: jedno mniejsze z kominem, śladami instalacji elektrycznej oraz dziwnymi metalowymi szynami pod sufitem (najprawdopodobniej pomieszczenie generatora lub kotłownia), drugie dużo dużo większe z sufitem pokrytym specjalną papą (chyba wyciszającą) i otworem średnicy 10 cm na środku ściany, który wychodzi na zewnątrz (w środku widać metal, więc może to być coś w rodzaju lufy). A i ściany tego dużego pomieszczenia wykonane są z cegieł pustych w środku.

Aktualnie bezdomni zrobili sobie w nim mieszkanie.

Jeśli ktoś posiada więcej informacji na temat tego obiektu to proszę napisać. Jest to bardzo ciekawy obiekt.
Chciałbym poprawić swoją wypowiedź, ponieważ dowiedziałem się u źródła tj. w samym szpitalu psychiatrycznym, że to był dawny budynek gospodarczy.

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: janusz »

wydaje mi się że ci z psychiatryka Cię zbyli 8) ich wiedza o tych obiektach delikatnie mówiąc jest ,,zerowa'' :arrow: może kiedyś poznamy prawdę 8)

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: janusz »

byłem tam na boczniakach :arrow:poznałem osobę zarządzająca terenem /tak się gość przedstawił/ :arrow: nazwał ten obiekt ,,bunkier oficerski '' :?: :|
Załączniki
benq 065.jpg

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: janusz »

dziwny obiekt
Załączniki
2016-02-27-8585.jpg
2016-02-27-8579.jpg
2016-02-27-8575.jpg
2016-02-27-8571.jpg

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

To jest prawdopodobnie fragment szczeliny przeciwlotniczej. Kolega mi opowiadał, że kiedyś widział tam schody prowadzące do tunelu (takie same jak te przykryte płytami w szczelinie przy Chrobrego). Swego czasu próbowaliśmy je znaleźć, ale się nie udało. Widocznie przy ścince drzew musieli je odkryć.

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: krism »

a nie jest to kanał w którym płynie (płynął) strumyk Spod ronda? tam była nie szczelina tylko stary magazyn i piwnica

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Strumyk "młynówka" ?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: janusz »

,,Młynówka '' odpada ,to całkiem inny rejon 8)
-balkantone już nad tym pracuje :wink:

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: krism »

Nie wiem czy ma nazwe ale pod chodnikiem od zachodniej strony w rurach (wykonanie powojenne najprawdopodobniej gdy budowano stadion) płynie strumyk który pierwotnie napedzał młyn, kiedys było widoczne miejsce gdzie było koło. Stumyk wypływa centralnie spod dzisiejszego ronda (tego z stacją lotos). Strumyk jest (może do nie dawna był) odsłoniety pomiędzy galerią ślaska a marketem z wyposażeniem wnętrz.

Awatar użytkownika
balkantone
Kapral
Posty: 168
Rejestracja: 1 lut 2013, o 19:58
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: balkantone »

Po dokonaniu oględzin w terenie i sprawdzeniu przebiegu różnych sieci od kanalizy po internet, z przykrością stwierdzam, że mamy doczynienia ze zwykłą studzienką rewizyjną sieci odwadniającej. Świadczy o tym oznaczenie mB 160, czyli nic innego, jak przewód melioracyjny o przekroju fi 160mm.

Dziękuję Janusz za wskazanie miejsca :D
Załączniki
melioracja wiśniowiec.jpg

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Re: Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Niedawno GROM zamurował dostęp do kolejnego budynku na Wiśniowcu.
Załączniki
DSC00257.JPG
DSC00253.JPG
20160301_103537.jpg
20160301_103559.jpg
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

ODPOWIEDZ