Wiśniowiec sprzedany

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Wiśniowiec sprzedany

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Słyszeliście ,że prezydent sprzedał park Wiśniowiec i to tą część z tym magazynkiem amunicji.Kupiła ją pani Róża K, ta co buduje szeregowce w Rybniku i chce tam jakąś knajpę zrobić, może kobieta dobrze myśli, bo słyszałem że ma tam być paintbol, czyli knajpa w takim parku rozrywki to może być dobry interes. Jak tak dalej pójdzie to znikną nam w mieście wszystkie najlepsze obiekty, ekonomia bierze górę nad historią niestety. :cry:

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

ekonomia = dobra kasa
i to jest chyba najważniejsze dla urzędników Rybnika...smutne
Tak jak pisze Tomek za niedługo wszystkie nas interesujące rzeczy znikną i to nie ze starości...
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Valjean napisał :
Jak tak dalej pójdzie to znikną nam w mieście wszystkie najlepsze obiekty, ekonomia bierze górę nad historią niestety
Smutna prawda.
Jak 18 lat robię "w chałupach" to spotkałam tylko jednego (z tych nadzianych) klienta, który szanował historię i stare mury. Dla reszty liczy się tylko zysk i nowy błysk. Zresztą dla urzędników też.
No... ale to temat na inne forum.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Oprócz Wiśniowca to jeszcze sprzedali na ulicy Hallera wszystkie budynki od Nacyny do TP.SA,kamienicę na rogu Powstańców i Kościuszki, budynek po przedszkolu w Golejowie( i przy okazji pomnik przeniesiono koło kapliczki) i na Grabowni, plac wolności 7 i parę innych ale nie pamiętam.Ludzie róbcie zdjęcia bo za chwilę znikną :cry: Teraz miasto wydało pozwolenia na zabudowę w centrum do 6 pięter, będziemy mieli "drapacze chmur"

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Historia, historią ale pożytku nie ma ze zdemolowanych kamienic przy Hallera, ze starego składu amunicji też nie (niestety taka jest prawda). Zabytkowych kamienic nie wyburzą. Szkoda mi Wiśniowca, ale myślę że i on zostanie. Miasto żeby miało historię musi się rozwijać. Nie chcę żeby u nas było jak w Raciborzu - zabytkowe, wspaniałe, ale w tragicznym stanie centrum.

tmsn

Nieprzeczytany post autor: tmsn »

W Racku nie wszystko jest tak źle! Zdarzają się odnowione secesyjne kamienice. Te w rynku zresztą są po 45'... co notabene ja też bym chronił...

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

tmsn pisze:Te w rynku zresztą są po 45'... co notabene ja też bym chronił...
O tak, te na Rynku są wyjątkowo urodziwe :D

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Dzwoniła do mnie pani która kupiła ziemie na Wiśniowcu. O kontakt z nami poprosiła ją pani konserwator z Rybnika. Zasadniczo chodziło o to czy my jako stowarzyszenie PF / ZR nie będziemy robili przeszkód w realizacji ich zamierzeń i czy możemy wyjaśnić znaczenie i rodzaj obiektu jak i miejsca...
Wszelkich informacji udzieliłem, mam telefon i adres @. Uzyskałem również zapewnienie ze jeżeli podczas prac ziemnych i rozbiórkowych (magazynu) wyjdą ciekawostki z epoki to zostaną one przekazane za naszym pośrednictwem do muzeum lub bezpośrednio do naszej izby muzealnej . Poinformowałem również ze trzeba zwrócić szczególna uwagę na niespodzianki rozrywkowe z czasów wojny, bo było to miejsce walki w roku 39 i 45.
Inwestycje prowadzi : http://awiminwest.pl/
Podałem adres naszej strony, a namiary na nas firma deweloperska znalazła na stronie PF-u.
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

hmmmmm :(
szkoda Wisniowca :(
Ostatnio zmieniony 14 mar 2008, o 15:35 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Dobrze że chociaż się trochę z nami liczą, może coś fajnego z ziemi wyjdzie :wink:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

:???: bardzo bym chciał zobaczyć co z pod tej ziemi wyjdzie ( fotka) http://zapomniany.rybnik.pl/mambots/con ... ejscie.jpg
a swoja drogą pani konserwator ma o nas dobre zdanie :razz:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Myślisz że akurat tą stronę będą ruszać?

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

a wierzysz w to ze nam cos daja jak znajda?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Nie bardzo :cry:

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

i tu jesteście panowie w błędzie... :mrgreen: ta stronę będą ruszać na 100% a dokładne informacje przekaże Wam na spotkaniu które trzeba zrobić jeszcze przed piknikiem... :wink:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Adam ktora to bedzie dzialka?
Załączniki
wisniowiec.jpg
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

wygląda na to ze to całość... :neutral:
Radfahrtruppe

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

byłem dzisiaj na Wiśniowcu -piękny duży obiekt . kto na dzień dzisiejszy jest właścicielem terenu ?

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

na forum wyczytałem że na Wisniowcu jest ''magazyn,, pozostałos po 75 Pułku -swego czasu jak obiekt był dostępny to go zwiedziłem -dwie potężne bramy wjazdowe ,grube betonowe mury i jakby boksy dla koni. może się mylę ale myślę że była to stajnia i zarazem bunkier dla nich-biorąc miłość naszą do koni,kto wie .

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Część miasta a część była podobno Awim invest
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

kiedyś za komuny w lesie za basenem miasto na siłę robiło park miejski -atu aż się prosi samo -część zagospodarowali miłośnicy rowerów ,może teraz kolej na czyjś ruch ,może czas zając się tym co pozostało po wojsku,wyeksponować ,zagospodarować ,dać nowy sens tym budowlom i zachować ich historię .

krism
Starszy kapral
Posty: 250
Rejestracja: 11 lis 2007, o 15:45
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: krism »

Teren pierwotnie byl od mlyna (zburzony w trakcie wojny w 45), natomiast byl tam tez magazyn za strumykiem obok miejsca gdzie bylo kolo wodne.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

janusz, na pewno sie prosi ale jak juz wiemy po wcześniejszych ruchach władz miasta i tu nic nie powstanie poza osiedlem i sklepami. Działka jest sprzedana od paru lat. Miało być osiedle ale coś zablokowało prace, juz nie pamietam o co poszło.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

janusz
Kapitan
Posty: 1519
Rejestracja: 4 maja 2011, o 17:37
Lokalizacja: rybnik

Nieprzeczytany post autor: janusz »

może bliskość cmentarza ,duchy lubią straszyć a duchy historii podwójnie -była podobna historia z starym cmentarzem , komuchy chcieli budować tam bloki mieszkalne i co -sięgając pamięcią stwierdzam że miejsca te łączy jeszcze coś wspólnego ,zarośnięte totalnie/stary cmentarz już nie i mam cichą nadzieję że nikt nie odważy się coś tam budować/

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

o kryzys poszło i brak Euro w Katowicach
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ