Juliusz

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Juliusz

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Przechodziłam dzisiaj obok Juliusza i serce mi się pokrajało na widok Chrystusa proszącego o pomoc w imieniu tych murów. Zanim te władze wojewódzko-miejskie się dogadają w kwestii przetargu, czy też innych prawnych uregulowań, to nam wilgoć i grzyb ten szpital zeżre.
Tak na mój rozum, to takie pomieszczenia winny być wietrzone od czasu do czasu, a rynny uzupełnione.
Jul. (3).jpg
Jul. (2).jpg
Jul. (1).jpg
Oby dobre anioły miały ten szpital pod opieką, a szczególnie ten anioł Juliuszowy. Ten anioł uratował miliony lat temu moje migdały i pozwolił opuścić ten szpital bez pociętego gardziołka.
Jul..jpg

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

może chcesz napisać do konserwy żeby sprawdziła stan obiektu ? :???:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Nie, nie chcę napisać, bo sprawdza - taką ma rolę.

QLIG

Nieprzeczytany post autor: QLIG »

Ostatnio czekając na pociąg do Żor z nudów obszedłem cały szpital ( miałem czas :) ) i rzeczywiście serce się kraja. Piękny obiekt... Jako dziecko miałem tam zabieg chirurgiczny oka, pamiętam czasy jego świetności. Ma ten klimat, szczególnie jak kasztany kwitną. Tak mnie na sentymenty bierze jak go widzę, w tym samym stylu jest zbudowany szpital w mym rodzinnym mieście w zachodniopomorskim i ilekroć widzę obiekt w Rybniku, widzę wyobraznią tamten ;)

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ale sie zrobiło sentymentalnie... :sad: :razz:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

Ja niestety nie mam pozytywnych wspomnień tego budynku, wielokrotnie odwiedzałem swoja babcie poważnie chorą i 1 stycznia 1984 roku otrzymaliśmy wiadomość o jej śmierci, babcia była dla mnie bardzo bliska wiec wiadomość była straszna.
budynek kilkakrotnie fotografowałem ale uraz pozostał.

pewnie nie tylko ja mam takie uczucie wszak to był szpital i takie rzeczy sie trafiały.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2008, o 07:13 przez Tommi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

I jednak władze nie potrafią się dogadać w sprawie Juliusza :(

http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,biz ... -7132.html

Awatar użytkownika
Selm
Kapral
Posty: 147
Rejestracja: 1 lis 2007, o 17:06
Lokalizacja: Rybnik ER
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Selm »

no dali klapę choć to nie wina naszych rybnickich władz mam nadzieje ze powstanie tam co ciekawego...

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

Myślę, że przez dłuższy czas nic nowego w tej sprawie się nie zmieni, czas który pozwoli ten obiekt zagospodarowąć jest bardzo odległy. gdy ktoś już się znajdzie z pomysłem, a właściciel przystanie na ofertę to ten obiekt już raczej będzie ruiną.


niestety

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Zimowe spojrzenie na Juliusza, który od października jest własnością naszego starostwa.
Gdy porównałam swoje zdjęcia z 2008 z tymi dzisiejszymi, to na szczęście nie zauważyłam nowych zniszczeń. Choć... jest teraz tyle śniegu, dodatkowo te mrozy, że nie wiadomo co się odkryje na wiosnę.
Juliusz zima.jpg
Juliusz zima (1).jpg
Juliusz zima (2).jpg
Juliusz zima (3).jpg
Juliusz zima (4).jpg

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Szelem dzisiaj kolo bylego budynku MZT (uklon w strone Remika :P) - zacieki na scianach nie wroza dobrze...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Te zacieki są od dłuższego czasu :(
Ktoś mi mówił, że nie ma Matki Boskiej w szczycie kaplicy od strony Parku Sztywnych. Ale ja z kolei szłam Miejską, więc tam nie miałam po drodze. Poniżej na zdjęciu z marca 2008:
Juliusz 17.03.2008 (29).JPG
Juliusz 17.03.2008 (30).JPG
Juliusz 17.03.2008 (32).JPG
Może jutro tam podejdę zobaczyć. Chyba, że świat zasypie całkowicie, to nie podejdę ;)

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Matki Boskiej we wnęce nie ma. Omega48 idzie jutro do UM, to spyta p.konserwator o tą figurkę.
wnęka.jpg
Ostatnio zmieniony 21 sty 2010, o 19:52 przez _hipcia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Wstawiono szybę.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

No to Wam teraz powiem: ta kaplica pogrzebowa przy Juliuszu idzie do wyburzenia!!!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

a co tam postawia?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Nic, ponoć ona "nie spełnia wymogów" :shock: , no i będzie stała w drodze ewentulanych, planowanych dróg ewakuacyjnych :shock: :shock: :shock: . Jakby nie można było wyburzyć tego komunistycznego fragmentu szpitala od strony 3 Maja...

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Bedzie przeszkadzala? Jeszcze nie ma projektu a juz wiadomo ze przeszkadza!! W glowie sie nie miesci!! Najlepiej wszystko rozp......c :!: :mad: Czy w innych miastach jest tak samo?? Jeszcze troche i zostana tylko nowoczesne "klocki" typu Focus!
Ostatnio zmieniony 22 sty 2010, o 13:18 przez Alojz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Nawet nie mów Alojz :evil: mną trzęsie od rana.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Mozna sie gdzies dowiedziec co jeszcze bedzie wyburzone? Coby fotki porobic. Nawet sie nie obejrzysz a tu kolejnej kamienicy nie ma :mad: Masakra :!:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Czuje, ze dworzec na Parszywcu wiosny nie doczeka...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Alojz pisze:Mozna sie gdzies dowiedziec co jeszcze bedzie wyburzone? Coby fotki porobic. Nawet sie nie obejrzysz a tu kolejnej kamienicy nie ma :mad: Masakra :!:
Proponuje zrobic małą wycieczke z aparatem po Rybniku. Ktos chetny?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Caroline
Kapral
Posty: 199
Rejestracja: 29 lip 2008, o 21:34
Lokalizacja: Zabrze

Nieprzeczytany post autor: Caroline »

Ja chetna do focenia. Tylko kiedy, wiesz...szkola xP
Jeśli zapomnę o nich - ty, Boże na niebie, zapomnij o mnie"
Adam Mickiewicz

omega48
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2007, o 22:37
Lokalizacja: rybnik

figurka

Nieprzeczytany post autor: omega48 »

Figurka z kapliczki przy Juliuszu została faktycznie zdjęta do konserwacji i przekazana jest włodarzom kaplicy głównej Juliusza. Hipcia ma rację co do kapliczki. U źródła zaciągnąłem wiedzy i kapliczka zostanie wyburzona jak tylko starostwo zrobi plan zagospodarowania( szybko to nie będzie ale ....) Kapliczka nie może tam być, bo będzie przeszkadzać komunikacyjnie, hehehe. Zgroza. Dodatkowo nie spełnia wymogów norm polskich i niczego nie ,poza straszeniem. Wszystkie duszyczki co tam leżały, muszą chwycić się za ręce, krąg mocy utworzyć i wyć, wyć tak długo aż w starostwie okna wylecą . :) Na zdrowie. "Kończ... waść!... wstydu... oszczędź!..."rzekł Azja !!!!
Róbmy zdjęcia wszystkiemu co ma więcej niż 50 lat, bo nasze wnuki tylko Focusy będą mieć i kanalizację :)
ciekawski...:)

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Ciekawe co to za normy? :???: Z tego wynika ze wszystkie stare budynki powinny zostac wyburzone :cry:

ODPOWIEDZ