Zapomniany Rybnik - historia miasta • Zobacz wątek - Mosty w Rybniku 1939-1945
Teraz jest 27 lip 2017, o 05:51

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
Nieprzeczytany postNapisane: 18 wrz 2016, o 08:32 
Porucznik

Faktycznie wyszedł ,,kocioł'' a w nim groch z kapustą :D .Za dużo tych mostów naraz .Bierzemy pod lupę ten na ulicy Raciborskiej -z planu miasta Rybnik z 1932r jasno wynika że biegł tam tylko jeden tor -nie wiemy z czego dany most był zbudowany /najgorsze że brak jakiejkolwiek fot./.W sieci znalazłem że szlak Rybnik-Jejkowice -Sumina oddano do użytku 01.03.1913 r.

Nieprzeczytany postNapisane: 19 wrz 2016, o 09:47 
Nadszyszkownik Generalny

Przypuszczam, że betonowy - tak jak "cztery mosty" - to ta sama linia kolejowa. Był zaminowany, nie został wysadzony - saperów wymordowali zdrajcy z KON.
Co do ilości linii - nie brałbym planu miasta jako pewniaka. Przypuszczam, że linia od początku była 2-torowa. Pogrzebie w swoim chaosie.

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Nieprzeczytany postNapisane: 19 wrz 2016, o 16:15 
Kapral

Na WIG-ówce zaznaczona jest jako jednotorowa.

Nieprzeczytany postNapisane: 19 wrz 2016, o 16:46 
Szeregowy

Tylko odcinki Leszczyny -Rybnik-Jejkowice-Sumina były dwutorowe reszta jednotorowe.

Nieprzeczytany postNapisane: 20 wrz 2016, o 00:25 
Nadszyszkownik Generalny

Leszczyny - Rybnik chyba nie - do Kamienia tak. Wiadukt na Wielopolskiej (stary) jest na 2 tory - ale ten w lesie nad ścieżką rowerową ma dobudowaną część. Stara część jest ładnie licowana kamieniem - a nowa już betonowy.
Poprzedni most nad Mikołowską też był na 2 tory....

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 2 [ DST ]