Co dalej z dworcem na Paruszowcu?

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

To jest pomysł :wink:

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3911
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Jest! Kto ma możliwość jutro pstryknięcia fotek? Via email będzie szybciej. Miasto wbrew pozorom jest stroną w sprawie, bo chodzi jak pisałem o ważny interes społeczny - A TO JEST W JEGO GESTI!

CO do IV władzy to Dziennik Zachodni koniecznie, może TVP info?, jakiś TVN? Spróbować warto!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

AFRO pisze:Dziennik Zachodni koniecznie

olali, napisałem do pana Króla z DZ i nic... :???:
Radfahrtruppe

omega48
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2007, o 22:37
Lokalizacja: rybnik

dworzec

Nieprzeczytany post autor: omega48 »

to nie może byc lokalna gazeta....tu są układy...to musi być tv na szczeblu centralnym. Skoro ministerstwo kultury i (hehe) dziedzictwa narodowego nie odpowiada to tylko do p. Jaworowicz i TV24 albo TVN i to jak najszybciej !
ciekawski...:)

omega48
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2007, o 22:37
Lokalizacja: rybnik

cd...

Nieprzeczytany post autor: omega48 »

można ewentualnie jeszcze zinteresować wydawnictwa historyczne( Mówią Wieki, Pro Memoria itp ...trzeba poszukać tych wydawnic) i do naczelnego z koperta o pilna intewencję..hehe
ciekawski...:)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

omega48
Szeregowy
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2007, o 22:37
Lokalizacja: rybnik

cd ..dworzec

Nieprzeczytany post autor: omega48 »

od gadania nic nie przybędzie....jak juz to podzielić role i jeden robi zdjecia , drugi archiwalne zdjęcia kompletuje, trzeci pisze krotki rys historyczny i obecny stan. to musi byc krotka notatka chwytliwie medialna..... kolejny krok to adresy znanych periodyków historycznych z nazwiskami ich naczelnych redaktorów i na ich adresy sru kopertę ....i to samo to televizji i programów z konkretnym nazwiskiem redaktorów odpowiedzialnych za edycje programu .......a i można jedna koperte rzucic do komisji sejmowej ( odpowiedniej - Komisja Kultury i Środków Przekazu do pani poseł Iwona Śledzińska-Katarasińska) i to musi isc w tempie błyskawicznym......do redaktor Jaworowicz http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny ... takt...ale najlepiej poczta na adres tv z dopiskiem dla redaktor Jaworowicz....itd...:)
ciekawski...:)

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jak ktos porobi fotki dziur i skrobnie jakies wstepik moge ciagnac dalej
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3911
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

http://zapomniany.rybnik.pl/content/view/96/2/

Jeśli coś franek pamięta z tego tematu to mógłby dopisać

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Pani Jaworowicz nie zajmuje się takimi rzeczami, bo tu nie ma krzywdy ludzkiej, a jeśli chodzi o fotki to popstrykaliśmy z Remikiem dzisiaj sporo

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Spotkalem dzisiaj na dworcu telewizje tvt...
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Dobra pisze art do GR mam nadzieję że pójdzie. Przydał by mi się skan art z gazety która napisał o rozbiórce. Pisałem do TVP 3 i TVS. Zobaczymy... A co z lokalnymi mediami. Pisła ktoś do Nowin? Rybniika po godzinach?

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

TVS ostatnio cienko przędzie, nie kręcą żadnych programów, bo kasy nie mają, Szołtysek mi mówił że ma kilka odcinków nakręconych i czekają na emisję, pozwalniali ludzi, brak reklamodawców itp.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3668
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Ze strony Nowin (27.11.2011)
Studenci wydziału architektury Politechniki Śląskiej mają swoje wizje adaptacji dworca kolejowego Rybnik Paruszowiec! Przedstawią je jutro, 28 listopada, w magistracie. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 13. Pokazane zostaną w sumie prace 24 adeptów architektury.
:arrow: http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,250 ... rzec_.html

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

PKP tez ma pomysl zeby go wyremontowac- niestety samymi pomyslami nic sie nie zdziala a szkoda :( szkoda mi tego "mojego" dworca.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

kilka projektow:

http://www.rybnik.com.pl/fotogaleria,wi ... -1304.html

na wiekszosci stare zabudowania sa zachowane.

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

co niektórych to niezle poniosło
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

wszystko pieknie ale nic z tego nie bedzie. Na takim dworcu musza byc sklepy, punkty uslugowe itd. tylko dla kogo?? Nie ma forsy na zwykly remont a co dopiero taka inwestycja.

Awatar użytkownika
Tommi
Starszy sierżant
Posty: 586
Rejestracja: 22 sty 2008, o 13:57
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Tommi »

tak sobie czytam i oczom nie wierzę,
"PKP ma jakis pomysł na zagospodarowanie dworca" Szok!, serio?
Miasto tez ma jakieś pomysły.
choć mam wielki sentyment do tego miejsca, to z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nic się takiego nie stanie.
Dawna świetnośc dworca juz nie wróci, Huta Silesia musiała by wznowić produkcję a na to jak wiemy szans nie ma, pozatym obecna sytuacja poruszania się pracowników do pracy jest zupełnie inna nić 20-30 lat temu.
Jestem pewny, że nic w tym temacie nie powstanie. PKP podzieliło się na energetykę cargo, dworce itd.
Jak ktoś miał "nieprzyjemność" pojeździć pociagami po kraju to wie, że w temacie dworców niewiele sie robi, a juz napewno nic la takich dworców "drugorzędnych"

I chciałbym sie, w tym temacie pomylić i za jakiś czas przyjśc do Was ipowidzieć jak mi głupio i jakie głupoty pisałem, ale..................

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3911
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Też nie wierzę że coś się z dworcem zmieni, ale zamiast huty są tam inne zaklady - samo Tenneco zatrudnia chyba (jeśli się nie myle) 2000 osób

alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

Pamiętam, że jak się kiedyś komuś nie chciało iść z "miasta" na piechotę na Paruszowiec to się jechało pociągiem. Teraz to rzeczywiście jest tak, że jak ktoś może to unika kolei jak diabeł święconej wody. Ot, chociażby mój brat- całe życie pracował na kolei a do mnie bał się przyjechać pociągiem. Twierdził, że jeszcze życie mu miłe.......

Awatar użytkownika
stachn
Kapral
Posty: 114
Rejestracja: 25 maja 2011, o 20:41
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: stachn »

Fakt niezaprzeczalny - z racji wykonywanego zawodu znałem doskonale stan toru, urządzeń i częściowo taboru ( tabor to po wypadkach - w komisjach powypadkowych). Ostatnie lata w pracy to wolałem korzystać z samochodu niż z pociągu. Pociąg to była ostateczność z świadomością czym sie ryzykuje :mrgreen:

alibaba22
Kapral
Posty: 131
Rejestracja: 13 kwie 2011, o 22:21
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post autor: alibaba22 »

Oglądałam budynek dworca w internecie. To straszne w jakim on jest stanie. Przecież to cenny zabytek. Dziwię się władzom Rybnika, że pozwalają na taką dewastację. Rybnik zrobił się pięknym miastem, wiem, że wiele tam zainwestowano, ale dlaczego nie zadbano o coś tak cennego? Przecież na pewno można dostać pieniądze z Unii. W moim mieście dużo zabytkowych budowli się odnawia właśnie przy pomocy pieniędzy z Unii.

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Alojz »


ODPOWIEDZ