Europejskie Dni...-podsumowanie

Historia miasta i jego dzielnic
Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Europejskie Dni...-podsumowanie

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Moze podsumujmy te 4 dni ciezkiej pracy (dla niektorych) - wg mnie trzeba odrzucic wszelkie dąsy, bąki itp... - w kupie siła i jak po raz kolejny widac potrafimy razem cos zorganizowac - udalo sie w pelni. Proponuje w podpunktach wymieniac wszystkie dobre i zle rzeczy ktore zaobserwowaliscie - by wyciagnac wnioski na przyszlosc.
- reklama! - musimy przed nastepnymi imprezami zalatwic wydrukowanie plakatow, zalatwic reklame w radio.(banner na Gliwickiej kolo stadionu....)
- z racji ograniczonego terenu nie wiem czy ma sens sciagac wiecej ludzikow w mundurach i ze sprzetem - jak bedzie wiecej bedzie za ciasno
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2009, o 12:56 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Z ludziami przebranymi bylo ok, ciasno nie bylo chociaz chyba nikt nie spodziewal sie takiej frekwencji zwiedzających. Na przyszłość trzeba poprostu inaczej rozplanowac obozy poszczególnych ekip i bedize ok.

co do Arka hmmm ma napisac temat na forum zobaczymy co z tego bedzie. Borowik cos chcial ale niestety na tym sie skonczylo. na forum tez go juz dawno nie bylo.

Reklama tez byla dobra, czego brakowało? sam Adam i Remik wszystkiego obskoczyc nie dają
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

No ale trzeba sie trzymac wlasnie i radia i r.com.pl
Adam napisz mi skad byly ekipy -trza podziekowanie na stronie walnac
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

i jeszcze takie pytanie - Adam ten gostek z Purmo ma wiecej tych kochow? Jakby go przetransportowal to moze wziolbym jednego do siebie na budowe - na "zaś" - jak myslisz?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Po pierwsze to podsumowanie powinno być na forum otwartym, żeby wszyscy mogli się wypowiedzieć... Po drugie żałuje ze nie przyjechali wszyscy moi goście czyli PSZnZ Anglicy, bo wtedy można by było zrobić prezentacje jeszcze lepiej. Teren mamy ograniczony ale jak się chce i jak nas okoliczni będą kochali to nawet armatę postawie bo taki też miałem plan...
Tylko tym możemy przyciągnąć ludzi, nie manekinami, starymi gratami i fotkami z netu....
Nawet przy tak skromnej reklamie przez 4 dni zobaczyło nas ok 700 osób i to nie jest fikcja, kilka konkretnych prezentów, propozycji zrobienia ulotek, tablicy i innych, wsparcie finansowe od konkretnych osób i wiele innych propozycji które wymagają pilnego działania w terenie... Tego wszystkiego by nie było bez schronu który niestety wymaga poświęceń..
Co do reszty to kolega Borowik z całym szacunkiem ładnie pisze i opowiada ale to wszystko...
Kolega Arek przynajmniej potrafi pojechać tu i tam, załatwić coś i popracować fizycznie przy schronie...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

co do schronu obserwacyjnego, to trzeba skontaktować się z purmo poprosić o wymiary pogadać z dziadkiem ( wstępne rozmowy zrobione ) pomierzyć i albo stawiamy, albo szukamy innego rozwiązania... Jest tylko jeden (narazie) ale znam kogoś kto go od nas kupi jak nie damy rady, a kasa się nam przyda :???: czego jednak bym nie robił...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

tak sie zastanawialem czy sie okop nie zawali - bydlak swoje wazy....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3913
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Jak przy tym okopie od strony winogron to się posypie na pewno. Ale tam i tak żaden dźwig go nie wstawi bo koch trochę waży, a tam dojazdu nie ma.

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

trzeba się wszystkiego dowiedzieć wymiary waga i jak będzie wyglądała operacja logistyczna...
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Te tabliczki (strzałki), które kierują do schronu zostawiamy czy wyrywamy, bo mogły by zostać na stałe, żeby ludzie mogli trafić?

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

zostawimy, chyba tego nikt nie zakosi.
Reszte spraw trzeba by obgadac w wiekszym gronie i nie na forum a na zywo, wiecej sie ustali
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Nawet jak ukradną to wielkiej straty nie będzie

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

tez tak mysle :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

ja bym te tabliczki zlikwidował, teraz nie będą nam potrzebne do przyszłego roku. Trzeba załatwić na stałe nowe troszkę inaczej rozlokowane a te schować w GROMIE bo jako dodatkowy kierunek na imprezy sie przydadzą....
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Powyciągamy te tabliczki i schowamy :wink:

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

To też się przyłączę, jako osoba trochę z zewnątrz, nie mająca pojęcia o tym co było już robione.
Na plus: ilość ludzi, atmosfera między organizatorami, szybkie i sprawne działanie, improwizowanie, pojawienie się sporej liczby ludzi w mundurach, zróżnicowanych więc nie robił się tłok w jednym miejscu, kiełbaski i cola :cool:
Do zmiany: przydałyby się na stałe, duże napisy kierujące do schronu, najlepiej jak znaki drogowe (bodajże biało-brązowe) informujące o zabytkach, na cały rok, żeby ludzi widywali gdzie to jest; czy jest możliwość zrobienia tam fragmentu ścieżki rowerowej? Łatwiej komuś wytłumaczyć, że ma jechać np. zielonym szlakiem rowerowym. No i więcej terenu - czy ten lasek obok koparki jest od kogoś przychylnego? Gdyby tam krzaki wykosić, to można tam i pojazd jakiś zmieścić, i namioty porozstawiać.
Ale jak pisałem na początku jestem z zewnątrz i nie wiem na ile takie pomysły są możliwe do zrealizowania.
A, jeszcze - plakaty by się przydały i namawiać szkoły do uczestnictwa - może w inne dni, to wtedy więcej informacji o schronie do ludzi dotrze.
Podsumowując - impreza bardzo udana, aż dziw brał, że tyle ludzi się pojawiło przy tak małym schronie, co daje do myślenia jak bardzo ludziom w Rybniku brakuje tego typu imprez.
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ten kawałek lasku jest idealny do postawienia czegos wiekszego, nawet smial bym isc troche dalej i zrobic tam maly piknik militarny 2-3 dniowy z noclegami pod namiotami ale to juz taka abstrakcja :mrgreen:
Wracając do rzeczywistości nie wiem czyj jest ten kawałek terenu, trzeba by sie popytac. Tak samo z przychylnością wlasniciela.
Temat ścieżki rowerowej byl juz chyba kiedys omawiany jednak chyba nie doszlo do konkretów.
Piszesz ze nie wiesz na ile te pomysly sa do zrealizowania...hmmm troche checi, ludzi ktorzy chca cos zrobic i do dziela! :wink:

Fajne podsumowanie! najwidoczniej ludzie z Rybnika maja dosc sztywnych imprez na rybnickim rynku, marżonetek czy jak sie to pisze którym wypadają laski czy kije ;P
orkiestr detych i tak dalej mozna by wymieniac to co bylo juz milion razy :wink:
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

ja gadalem kiedys z dzialem promocji Rybnika - wspominali o sciezce rowerwoej - moze trzeba poprostu przypomniec temat.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Może nawet były by możliwe te tablice brązowe, takie oryginalne, tak jak np. Zabytkowa Kopalnia Ignacy, takie jak pisze Mark Vein
Z tego co wiem to ten lasek nie jest własnością prywatną

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nie jest? ponoc wlasciciel chce to grodzic...
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

No chyba że go kupił niedawno, bo kiedyś był własnością miasta. Trzeba dziadka zapytać może coś wie?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2009, o 08:53 przez Valjean, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Dziadek cos mówił, że to ponoć jest juz teren prywatny i facet chce tam dom wybudować. Wówczas dziadek planuje usunąć swój płot i powiększyć poletko winogron aż do płotu od sąsiadki (od dużego psa). To wtedy my nawet nie będziemy mieli skrawka do rozłożenia zaplecza imprez!
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Nie wydaje mi sie zeby dziadek chcial powiekszac swoje i tak juz duze pole...
Co do lasku trzeba dzialac juz teraz zeby chociaz na poczatek nastepnego sezonu zrobic cos wiekszego
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Mark Vein
Kapral
Posty: 155
Rejestracja: 2 lis 2007, o 23:27
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: Mark Vein »

Aha, czyli nawet jest to możliwe. Jeśli tam się wszystko zabuduje to będzie ciężko... A ten teren gdzie stoi koparka? Wygląda na to, że to tam dość długo już zalega? I pojawia w Rybniku chyba taki dość rzadki problem z zabytkami, kiedy jest pełno chętnych do zwiedzania, do działania a terenu brak. Zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie.
PS. Te dziewczyny to mażoretki
"Anyone who has ever looked into the glazed eyes of a soldier dying on the battlefield will think hard before starting a war" Otto Von Bismark

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Czy moglbym dostac jakies dane statystyczne z imprezy?
kto byl na imprezie (jakie zalogi i z jakich miast), ilu ludzikow nas odwiedzilo itp itd...
juz raz prosilem ale jakos nie dotarlo....
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

ODPOWIEDZ