Fliegender Schlesier

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Ratibor pisze: Chlopie tos sie nagrabil zaroz cie zacznie «ktos» wyciepowac do Niemiec :mrgreen:
Ale powaznie to ciesza sie ze sa tu ludzie podobnie jak jo spostrzegajacy Slask , problemy z nim zwiazane i co najwzneiejsze umiejacy i nie bojacy sie o tym pisac na forum :grin: :grin: ....

P.s Musimy kiedys razem napic sie piwa franekh :wink:
Nie no myśle że nikt mi nie każe wyjechać. Od prawdziwa cnota krytyki nie powinna się obawiać. :)

Jeśli idzie o dworzec w Nędzy to mój teściu był tam naczelnikiem, jak dworzec działał :D Świat to jest jednak mały.... :D
Co ciekawe Nędza ma trzy stacje kolejowe :D. Najfajniejsza jest ta trochę zapomniana- wąskotorowa.... Coś pięknego.

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Jest «swiatelko w tunelu» dla waskotorowki :smile: .....




http://www.nowiny.pl/forum/viewtopic.ph ... 13&p=34706
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

W tym roku odwiedziłem w Anglii miasteczko-skansen Beamish (http://www.beamish.org.uk). Wybudowane od podstaw miasteczko i wsie z obsługą, która ożywia to miejsce. Marzy mi się aby w trasę tej wąskotorówki był wpisany właśnie taki śląski industrialny skansen. wspaniale, gdyby na trasie tej kolejki można by było wysiadać na poszczególnych stacjach i zobaczyć ożywiona historię Śląska...

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Budynek dworca w Rybniku - widok od strony torów rok 1906
Załączniki
Foto: archiwum Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Foto: archiwum Muzeum Kolejnictwa w Warszawie
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, o 11:32 przez Ratibor, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Kolejna fotka przedwojennego dworca w Nedzy.
Załączniki
fotka z neta
fotka z neta
Ostatnio zmieniony 29 lis 2010, o 13:48 przez Ratibor, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

franekh
Sierżant
Posty: 405
Rejestracja: 10 sty 2007, o 22:22

Nieprzeczytany post autor: franekh »

Fajne fotki. Ja ostatni jestem zafascynowany linią kolejową Racławice Śląskie- Głubczyce- Racibórz. Na linii znajduje się fantastyczny most kolejowy tuż przed Racławicami Śl. A na pocznej odnodze drugi most w Nowej Cerekwii. Szkoda że linie nie czynne a mosty piękne jak te w Sudetach a tak niedaleko...
Załączniki
Most przed Racławicami
Most przed Racławicami

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3668
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Z dedykacją dla Ratibora, no i dla Ciebie Franku :) Stopień ze stacji kolejowej w Racławicach Śląskich - potwierdzam można się zafascynować tą linią.
Załączniki
Racławice Śląskie (15).JPG
Racławice Śląskie (16).JPG

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Rybnbicki dworzec sprzed I ws (jesli ta fota jest na forum to prosze ta skasowac)
Załączniki
rybnikbahnhofos3.jpg
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

ODPOWIEDZ