Fliegender Schlesier

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Fliegender Schlesier

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Tym razem bende lakoniczny i powiem tylko zenada :cry: cofamy sie....... :cry:




http://pl.wikipedia.org/wiki/Lataj%C4%8 ... l%C4%85zak




http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=e ... m6OhoJ4Q48


P.s ciekawy temat warto pogrzebac w necie :roll:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

nie cofamy sie bo nigdy tam nie bylismy :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

woytas pisze:nie cofamy sie bo nigdy tam nie bylismy :)

Dla ciebie istnieje ciagle podzial na Slask polski i niemiecki,twoja zasciankowosc i upor mnie przeraza :evil:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Wojtek ma rację i nie ważne na jaki Śląsk się dzieli, nigdy tam nie byliśmy i długo nie będziemy

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Zasciankowosc i upor?


eeeee

Gdybym byl zasciankowy to nie rozruszalbym tematu zapomnianego Rybnika - na ktorym mozna pisac o Slasku polskim, niemieckim, czeskim.


A swoje poglady mam i sie ich nie wstydze.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Valjean pisze:Wojtek ma rację i nie ważne na jaki Śląsk się dzieli, nigdy tam nie byliśmy i długo nie będziemy

Valjean z calym szacunkiem ale nie moge dociec kogo masz na mysli piszac "nigdy tam nie bylismy" ... :shock: ...... :shock: .....bylismy t.z kto?

1. Woytas i Valjean :razz:

2. Formulowicze Forum.Zapomniany.Rybnik.Pl

3. Slazacy i/lub ludzie mieszkajacy na Slasku

4. Obywatele drugiej RP

5. Obywatele PRL u

6. Obywatele trzeciej RP

7. Obywatele EU


Mozna jeszcze zapytac co masz na mysli piszac " nigdy TAM nie bylismy"...................... t.z GDZIE????............
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Kolego Ratibor, szanuje że ktoś ma własne zdanie ale może ciut mniej nerwowo, ok?
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:Kolego Ratibor, szanuje że ktoś ma własne zdanie ale może ciut mniej nerwowo, ok?


A kto to jest nerwowy kolego MarcooN? :grin:
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Wyrażaj swoje poglądy mniej "agresywnie"... tyle z mojej strony.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

MarcooN pisze:Wyrażaj swoje poglądy mniej "agresywnie"... tyle z mojej strony.
Kolego MarcooN ktory z moich postow interpretujesz jako "agresywny" lub obrazajacy kogokolwiek :shock: .
Bardzo prosze kolege MarcooNa o odpowiedz na moje pytanie :neutral: ....
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Ratibor pisze:
MarcooN pisze:Wyrażaj swoje poglądy mniej "agresywnie"... tyle z mojej strony.
Kolego MarcooN ktory z moich postow interpretujesz jako "agresywny" lub obrazajacy kogokolwiek :shock: .
Bardzo prosze kolege MarcooNa o odpowiedz na moje pytanie :neutral: ....
"...Dla ciebie istnieje ciagle podzial na Slask polski i niemiecki,twoja zasciankowosc i upor mnie przeraza :evil:..."


"...Valjean z calym szacunkiem ale nie moge dociec kogo masz na mysli piszac "nigdy tam nie bylismy" ... :shock: ...... :shock: .....bylismy t.z kto?.....
...Mozna jeszcze zapytac co masz na mysli piszac " nigdy TAM nie bylismy"...................... t.z GDZIE????............"

Rozumie że to wdłg Ciebie jest normalna, koleżeńska wymiana zdań?
No widzisz ja uważam inaczej, dlatego zwróciłem uwagę i proszę Cie zmień ton wypowiedzi. Tyle chyba można zrobić, co?
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2010, o 20:43 przez MarcooN, łącznie zmieniany 1 raz.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Ratibor, a co znaczy twoje cofamy się, bo widzę że prostych rzeczy nie rozumiesz :evil:
Kto się cofa, Śląsk Polski, Niemiecki czy Raciborski???
Też nie mogę dociec, kto się cofa. Jak coś piszesz to spodziewaj się rożnych zdań na ten temat, chyba że nie wiesz na czym polega forum :wink:
Ostatnio zmieniony 6 wrz 2010, o 22:12 przez Valjean, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Valjean pisze:Ratibor, a co znaczy twoje cofamy się, bo widzę że prostych rzeczy nie rozumiesz :evil:
Kto się cofa, Śląsk Polski, Niemiecki czy Raciborski???
Też nie mogę dociec, kto się cofa. Jak coś piszesz to spodziewaj się rożnych zdań na ten temat, chyba że nie wiesz na czym polega forum :wink:

Drogi Valjeanie w 1936 na Slasku kursowal pociag relacji Berlin/ Bytom i potrzebowal na to wtedy 3godziny 25 minut .
Jesli po 74 latach ta sama trase pokonywalby pociag w czasie 3 godzin 25 minut to uwazalbym ze od od 74 lat nasza kolej "drepcze" w miejscu.
ALE jesli po 74 latach najnowoczesniejsze i najszybsze nasze pociagi ICE pokonuja ta trase w najlepszym wypadku w granicach 8 godzin, to nie mozemy chyba powiedziec ze poczynilismy milowy krok do przodu w komunikacji kolejowej ,nie mozemy tez powiedziec ze (jak wspomnialem juz wczesniej )drepczemy w miejscu.
Otoz nie trepczemu tylko sie cofamy.
Dlaczego?
Bo jesli ktos lub cos nie idzie do przodu (nie rozwija sie),stoi w miejscu ,nie idzie z postepem(zastoj ,stagnacja) to sie COFIE
MUSIMY POWIEDZIEC ZE COFAMY SIE Valjeanie cofamy i nic nie zapowiada ze bedzie lepiej w tym wzgledzie .
Najlepiej wsiadz do pociagu na stacji np.Rybnik i jedz w jakim kolwiek kierunku,to co zobaczysz po drodze bedzie dopelnieniem mojego postu......pozarastane i pozamykane dworce,zarznieta cala infrastruktura PKP tak tetniaca zyciem jeszcze w latach siedemdziesiatych.
Raciborz 60 tysieczne miasto praktycznie baz Dworca dumnego niegdys PKP.

Mieszkaniec takiej wiochy jak np.Nedza mial kiedys do wyboru trzy stacje kolejowe! Nedza , Nedza Wies,i Nedza waskotorowa. Na stacji Nedza "glowna" :grin: byla lokomotywownia z "Karuzela", krany tankujace wode do parowozow,wieza cisnien,czternascie torow,dwa wiadukty (na jednym z nich znany formulowiczom szlaban pancerny),dwie kladki nad torami ,kilka bocznic ,dwie rampy w tym jedna z waga,trzy nastawnie,cztery perony ,fontanna,bar serwujaca cieple posilki,dwie kasy,toalety,nie bez kozery wspominam o toaletach poniewaz czynne toalety na dworcach kolejowych w dzisiejszych czasach to zadki luksus :mrgreen:
I tak z takiej Nedzy przed wojna wsiadal sobie gostek do expresu jadacego bezposrednio np.do Wiednia ,a dalej np. do Rzymu . Albo jechal do K .Kozla i dalej wspomnianym Latajacym Slazakiem do np Berlina,albo wsiadal w kolejke waskotorowa i nia dojezdzal do Gliwic a wiec caly GOP mial juz tez w "zasiegu reki".
Pod tym wzgledem dzisiejsza PKP to jedna wielka zenada.
Jak mozna bylo dopuscic do takiego stanu rzeczy?



Pytasz tez kto sie cofie?
Cofiemy sie my, jako spoleczenstwo na przykladzie mozliwosci jaka dawala nam kolej kiedys i co daje nam dzis.Przy porownaniu naszej PKP z innymi kolejami zachodnio Europejskimi nasza PKP wypada bardzo "blado" a wlasciwie wcale nie wypada bo jej prawie wcale niema.
Prosilbym kolegow formulowiczow o ciekawa i konstruktywna polemike na temat naszej koleji" dzis i wczoraj ",a nie rzucanie docinkow pod moim adresem.


Z poszanowaniem Ratibor
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2010, o 20:40 przez Ratibor, łącznie zmieniany 2 razy.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Jeżeli mówię że nigdy tam nie byliśmy, to chodzi o to że to nie była nasza kolej tylko Niemiecka i tylko dzięki niej mieliśmy ten Fliegender Schlesier, który obsługiwał nasze miasta na ówczesnym Śląsku, a to co ty napisałeś w tym elaboracie, to akurat się z tym zgadzam - Nędza itd i to że nasza kolej już od dawna kuleje, jak większość rzeczy w tym kraju, to też wszyscy wiedzą. A autostradę do Bytomia kto zbudował?

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

:wink:
Załączniki
1283423977_by_graficiara_500.jpg

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Valjean pisze:Jeżeli mówię że nigdy tam nie byliśmy, to chodzi o to że to nie była nasza kolej tylko Niemiecka i tylko dzięki niej mieliśmy ten Fliegender Schlesier, który obsługiwał nasze miasta na ówczesnym Śląsku, a to co ty napisałeś w tym elaboracie, to akurat się z tym zgadzam - Nędza itd i to że nasza kolej już od dawna kuleje, jak większość rzeczy w tym kraju, to też wszyscy wiedzą. A autostradę do Bytomia kto zbudował?
Valjeanie doskonale wiedzialem co miales ty i Woytas na mysli piszac"nigdy tam nie byliśmy". :wink:
Dla mnie osobiscie jest sprawa drugorzedną pod jakimi "barwami"jezdzil Latajacy Slazak i budowane bylo nasze " imperium" przemyslowe najwazniejsze zeby dobrze sie zylo ludziom na Slasku niezaleznie od narodowosci, szczegolnie ze granica Polsko_Niemiecka byla na Slasku bardzo luzna «stuczna i wymuszona» ze tak bylo niech swiadczy fakt ze ta stuczna granica dzielila niejednokrotnie gospodaratwo i tak dom byl w Polsce a stodola i gnojok w Niemcach :wink: ,lub odwrotnie. Dlatego tez we mnie tak zawralo po waszych wypowiedziach :wink: :wink: :wink:
A o hitlerowskiej DK do Bytomia napisze w nastepnym poscie.
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2010, o 21:23 przez Ratibor, łącznie zmieniany 3 razy.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Dla mnie nie jest to sprawa drugorzedna. Podniecasz się tą niemiecką technologią i masz rację bo nigdy jej nie dorównamy, jedynie możemy z niej korzystać . Święte słowa Bismarcka "Dajcie Polakom rządzić to sami się wykończą" Zgodzę się że to wszystko jedno czy pociąg jest polski czy niemiecki, byle do pracy dojechać, ale wstyd że nam do tego daleko. Najlepszy okres dla Śląska już minął 1918 -1939.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Tomek cytujesz Bismarcka - wiesz kim on byl?
Poczytaj kim byli dla niego Polacy.
Jakos przez 20 lat miedzywojnia Polska miala sie coraz lepiej - a i po wojnie pomimo systemu komunistycznego jakos wszystko trzyma sie razem. Wiec nie jest tak zle.


Co do niemieckiej technologii moze Hawk sie wypowie - jako, ze mial watpliwa przyjemnosc pracowania w niemieckiej firmie.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

Valjean pisze:Dla mnie nie jest to sprawa drugorzedna. Podniecasz się tą niemiecką technologią i masz rację bo nigdy jej nie dorównamy, jedynie możemy z niej korzystać . Święte słowa Bismarcka "Dajcie Polakom rządzić to sami się wykończą" Zgodzę się że to wszystko jedno czy pociąg jest polski czy niemiecki, byle do pracy dojechać, ale wstyd że nam do tego daleko. Najlepszy okres dla Śląska już minął 1918 -1939.


Wiesz Valjeanie jakie sa przyczyny bumu gospadarczego przedwojennego slaska?
W tym mianowicie ze wprowadzono idee kolei zelaznej ktora to idea byla w polowie 19 w. czynnikiem postepu i rozwoju miast i calego regionu.
Pierwszy przewoz osob w otwartych wagonikach ,ciagnietych przez lokomotywe angielskiego inzyniera George"a Stephensona mial miejsce 27 wrzesnia 1826 roku.
W Raciborzu utworzono spolke akcyjna KOLEJ WILHELMA z kapitalem poczatkowym w wysokosci 900 tys talarow.
24 kwietnia 1844 roku rozpoczeto budowe odcinka Kedziezyn -Raciborz,a juz 1stycznia 1846 roku wjechal pierwszy pociag na raciborski dworzec budowa tego odcinka trwala 1rok i 8 miesiecy!
W 1858 roku towarzystwo Kolei Wilhelma zakonczylo budowe odcinka z Katowic przez Rybnik,Raciborz,Glubczyce do Krnova,wtedy wlasnie wybudowano Rydultowski tunel dlugosci727 metrow.
Ciekawostka......zachowany rozklad jezdy z 1897 roku wskazuje ze pociag z Katowic odjezdzal o godz.11.10 a przyjezdzal do Raciborza o 13.30.po drodze bylo15 stacji ,podroz trwala zatem2 godziny i 20 minut.
Pociag odjezdzajacy w 2008 roku o godz 6.08 z Raciborza w Katowicach byl planowo o 8.22.
Podroz trwala wiec 2 godz14 minut.
111 lat postepu technicznego i elektryfikacjilinii kolejowej czas podrozy skrocil sie o zaledwie 6 minut!
Pod koniec 19 w.przez Raciborz przejezdzal slynny BERLIN-ORIENT-EXPRESS,laczacy Berlin z Konstantynopolem(dzis Istanbul w Turcji)
Znamiennym przykladem na to jak wazna byla kolej dla rozwoju miasta moze byc Kozle.
Uwczesci jego wlodarze nie byli zainteresowani przeprowadzeniem kolei przez ich miasto dlatego tez postanowiono poprowadzic ja 5 km. od Kozla obok malej wioski Kedzierzyn.
Dlatego dzis Kedzierzyn to miasto z zakladami azotowymi a Kozle to zadu..e :roll:
Kolej odegrala bardzo wazna role w "bumie gospodarczym "slaska .
To co gornictwo wydobylo a przemysl wyprodukowal to kolej przetransportowala.
Szanse na rozwoj gospodarczy a tym samym i spoleczny terazniejszego slaska (oczywiscie nie na taka skale jak przed wojna) upatruje w budowie kanalu Odra/Dunaj,
ale to juz jest inny temat.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

woytas pisze:Tomek cytujesz Bismarcka - wiesz kim on byl?
Woytas, to akurat jest nie ważne, bo jego słowa to prawda i tak jest do dziś. Nie umiemy rządzić i tyle.
Hawk oczywiście może się wypowiedzieć na ten temat, ale jaka była i jest niemiecka technologia każdy widzi i to dzięki niej amerykanie w kosmos polecieli i ruscy zresztą też:roll:
Ratibor, fajnie to wszystko piszesz, może załóż osobny temat o kolejnictwie. Mam pytanie, czy ty jesteś polakiem, czy tak jak niektórzy twierdzą że są ani Polakami ani Niemcami, tylko Ślązakami?
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2010, o 22:21 przez Valjean, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

A ja twierdze, ze jego slowa nie sa prawda
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

Dziwisz się że Bismarck nie lubił Polaków, bo się ich bał teraz też nigdzie nie lubią "Polaczków"

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Wlasnie, ze sie nie dziwie - i wszystko co wypowiedzial przeciw Polakom (czyli i moim przodkom) wynika z jego nienawisci do naodu polskiego oraz wszystkiego co jest polskie.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
hawk
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 2413
Rejestracja: 9 gru 2006, o 00:43
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: hawk »

Jak na zlosc ja mam inna opinie o niemieckiej technologii.
Wytlumacz co mam na mysli.
Niemcy jako narod potrafi dobrze zarzadzac. I wlasciwie to tyle :mrgreen:
Niemcy sa jak mrowki. Posadzisz mrowke i powiesz co ma robic - bedzie to robic solidnie i wytrwale. Ale nie daj Boze zdazy sie cos na co mrowka nie jest przygotowana - tragedia i koniec pracy, trzeba wezwal specjaliste.
Mysle tez ze duzo "niemieckiej" technologi (rowniez tej wspolczesnej) jest opracowana przez ludzi spoza niemiec pracujacych w niemieckich firmach (patrz zarzadzanie).
Jakby nie patrzec - programy ktore pisalem w polsce byly sprzedawane jako niemiecka jakosc/technologia ;-)

Zreszta, chyba podobnie jest w calej zachodniej europie. Jak chcesz cos zrobic szybko - wez polaka. Nie bez powodu mowi sie o tym ze polacy sa swietni w improwizacji.

P.S.
Polacy sa BARDZO lubiani na Wegrzech. Wegrzy maja nawet swoja wersje powiedzenia "Polak Wegier dwa bratanki".
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2010, o 22:45 przez hawk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Valjean
Generał dywizji
Posty: 2858
Rejestracja: 27 kwie 2007, o 17:25
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Valjean »

To samo się tyczy mnie i moich przodków, ale taka jest smutna prawda

ODPOWIEDZ