Herby Śląskie

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Składnica
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2011, o 14:25
Lokalizacja: Górny Śląsk

Herby Śląskie

Nieprzeczytany post autor: Składnica »

Witam serdecznie

Mam takie zapytanie - szukam miejsc w których widnieją dawne herby śląskich miast ( np: na elewacjach budynków, witraże itp.) lub inne. Zbieram materiały do mojej strony. Mieszkam trochę daleko od Rybnika i pobliskich miast, ale zawsze przejazdem mogę podjechać tylko nie wiem gdzie są takie miejsca.
Ostatnio zmieniony 9 cze 2011, o 23:24 przez Składnica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Cześć, gdzie Ci posyłać zdjęcia w razie czego?

Awatar użytkownika
biker76
Pułkownik
Posty: 2288
Rejestracja: 22 kwie 2007, o 23:24
Lokalizacja: RYBNIK
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: biker76 »

Myślę, iż temat jest na tyle ciekawy, że zdjęcia może wklejać również i pod tym tematem
"Żyjemy po to, by inni mogli żyć"!

Składnica
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2011, o 14:25
Lokalizacja: Górny Śląsk

Nieprzeczytany post autor: Składnica »

_hipcia pisze:Cześć, gdzie Ci posyłać zdjęcia w razie czego?
Na mojej stronie jest mail. Dzięki za pomoc. Jestem na etapie zbierania materiałów.
Mam już z Chorzowa, Tarnowskich Gór i mam namiary z Katowic oraz Bytomia.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 cze 2011, o 00:35 przez Składnica, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
_hipcia
Generał broni
Posty: 3663
Rejestracja: 28 lut 2007, o 19:04
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: _hipcia »

Budynek poczty w Gliwicach. Herby są powojenne.
Załączniki
Gliwice (210).JPG
Gliwice (213).JPG
Gliwice (215).JPG

Awatar użytkownika
Ratibor
Plutonowy
Posty: 363
Rejestracja: 16 kwie 2010, o 11:14
Lokalizacja: NRW

Nieprzeczytany post autor: Ratibor »

W 1992 r. bylem w wojsku w jednostce 1657 w Opolu.
Wiadomo wojsko nie moze sie nudzic wiec «zaproponowano» :lol: nam malowanie kompani.
Po zdrapaniu kilku warstw farby emulsyjnej naszym oczom ukazaly sie dorze zachowane cherby slaskich miast podpisane niemieckim gotykiem.
Herby te byly umieszczone po jednym, nad kazdym z drzwi do sal zolnierskich.
Farby ktore uzyto do malowania herbow dobrze sie wzarly w tynk i mysle ze sa tam do dzis chyba ze ktos skul tam tynk razem z nimi.
Jednostka miescila sie na ul. Niemodlinskiej ,zas ten malowany korytarz w budynku na parterze ktory to budynek znajdowal sie na samym koncu jednostki na rogu idac wzdluz plotu w kierunku na Niemodlin.
"Dobrze że są jeszcze ludzie po jednej i drugiej stronie Odry którzy rozumieją czym jest Oświęcim ale są też tacy którzy nie rozumieją jak rodzi się taka zbrodnia a nienawiść jest 1 krokiem do niej"

Składnica
Szeregowy
Posty: 4
Rejestracja: 3 maja 2011, o 14:25
Lokalizacja: Górny Śląsk

Nieprzeczytany post autor: Składnica »

Ratibor pisze:W 1992 r. bylem w wojsku w jednostce 1657 w Opolu.
Wiadomo wojsko nie moze sie nudzic wiec «zaproponowano» :lol: nam malowanie kompani.
Po zdrapaniu kilku warstw farby emulsyjnej naszym oczom ukazaly sie dorze zachowane cherby slaskich miast podpisane niemieckim gotykiem.
Herby te byly umieszczone po jednym, nad kazdym z drzwi do sal zolnierskich.
Farby ktore uzyto do malowania herbow dobrze sie wzarly w tynk i mysle ze sa tam do dzis chyba ze ktos skul tam tynk razem z nimi.
Jednostka miescila sie na ul. Niemodlinskiej ,zas ten malowany korytarz w budynku na parterze ktory to budynek znajdowal sie na samym koncu jednostki na rogu idac wzdluz plotu w kierunku na Niemodlin.
Dzięki za info.

ODPOWIEDZ