Szyb "Reden"

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Szyb "Reden"

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Czy ten szyb jeszcze istnieje? Moze ktos tam byl?
(wycinek z ksiazki "Ziemia rybnicko-wodzislawska" J.Ligezy)
Załączniki
szyb Reden.jpg

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

zasypany - jest pomnik
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!


Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Co to za linkowanie :>
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Lonewolf
Szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 5 lis 2011, o 21:17
Lokalizacja: Radlin/Syrynia

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf »

Szyb Reden moja okolica i miejsce zabaw za młodu. Dokładnie jak napisali jest zasypany jednak jak byłem tak kilka lat temu to wydaje mi sie ze cos sie tam, zapada albo pękła płyta zabezpieczająca szyb. Musiał bym tam zerknąć czy dalej sie teren zapada. Szyb reden to tylko jeden z kilku nastu szybów jakie tam były a w wiekszosci jeszcze sa. Mam dostep do mapy z ich połozeniem jest ich naprawde sporo w okolicy kilkuset metrów od pomnika. Jeden jest nawet obok biedronki na Hallera. Niektóre szyby to takie małe kilka dziesiat metrów głebokosci podobno wegiel nisko zalegał. Wiekszosc jest zakrytych płytami betonowymi i zasypane ziemia.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2011, o 20:28 przez Lonewolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Dawaj mapy :)
Albo skrobnij jakiś artykuł na stronę na ten temat
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Lonewolf
Szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 5 lis 2011, o 21:17
Lokalizacja: Radlin/Syrynia

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf »

Ok jutro zrobie skan mapy i wrzuce. Mapa bedzie w skali 1:5000 wiec w miare dokładna. Tam tez była kolejka wisząca która szła od starej kopalni Ignacy ..... zeby nie wprowadzic w błąd chyba do kokosowni w Radlinie. W czasie budowy tej kolejki własciciel konkurencyjnej kopalni jakim był Reden wybudował na jej trasie familoki dla swoich pracowników. To te które stoja ponizej Sokolni na skrzyzowaniu ulic Sokolskiej Rydułtowskiej i Młynskiej.
Ostatnio zmieniony 6 lis 2011, o 20:55 przez Lonewolf, łącznie zmieniany 1 raz.

Lonewolf
Szeregowy
Posty: 48
Rejestracja: 5 lis 2011, o 21:17
Lokalizacja: Radlin/Syrynia

Nieprzeczytany post autor: Lonewolf »

Ostatnio zmieniony 7 lis 2011, o 20:43 przez Lonewolf, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ