Archiwum Archidiecezjalne udostępnia swoje zasoby

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Baśka
Starszy kapral
Posty: 212
Rejestracja: 14 lis 2010, o 17:10
Lokalizacja: Śląsk/ Małopolska

Archiwum Archidiecezjalne udostępnia swoje zasoby

Nieprzeczytany post autor: Baśka »

Wreszcie coś drgnęło :mrgreen: .
Sprawdzałam dziś, co tam piszą na stronie archiwum, a tam takie kwiatki. Poszli za ciosem i udostępniają genealogom część zdigitalizowanych ksiąg. Moich jeszcze nie ma, ale może się wreszcie doczekam. Za to można przeglądać księgi z Rybnika, Żor, Rydułtów i inne z okolic.
Więcej na stronie archiwum http://archiwum.archidiecezja.katowice.pl/pl/news/19 . Informacja z 2 września b.r.

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

zerkam...
i widze....



Przy każdym stanowisku może znajdować się tylko jedna osoba (nie dopuszcza się możliwości korzystania z materiałów z osobą towarzyszącą – np. znającą język niemiecki lub posiadającą umiejętność rozczytywania pisma).

Komputery nie dają możliwości kopiowania materiałów na dyski przenośne (np. pendrive)
lub nagrywania zeskanowanych stron.
Nie dopuszcza się także wykonywania zdjęć monitora własnym aparatem. Z materiałów zdigitalizowanych Archiwum nie wykonuje kopii.



granda :evil:
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2011, o 19:43 przez woytas, łącznie zmieniany 1 raz.
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Baśka
Starszy kapral
Posty: 212
Rejestracja: 14 lis 2010, o 17:10
Lokalizacja: Śląsk/ Małopolska

Nieprzeczytany post autor: Baśka »

To prawda - granda.
Z tymi obostrzeniami to faktycznie przesadzili.
Dajmy im jednak trochę czasu.
Ja w żadnym AP nie mogłam nic kopiować. Jedynie w grę wchodziły skany, ksero lub zdjęcia wykonane przez pracowników. Ewentualnie notatki własne.

PrzemekRybnik
Szeregowy
Posty: 20
Rejestracja: 7 wrz 2011, o 00:24
Lokalizacja: Rybnik - Maroko
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: PrzemekRybnik »

Proponuje by wprowadzili jeszcze dodatkowe zabezpieczenie w postaci wyłączonego monitora podczas przeglądania ;)
Przesada troche z tymi zabezpieczeniami :/
Ciebie wołam, ale cisza i pustka dookoła.

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Należy liczyć tylko na to, że prędzej czy później ktoś to wyniesie...

ODPOWIEDZ