Tunele pod starym kościołem w Leszczynach.

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Pogo

Tunele pod starym kościołem w Leszczynach.

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

Witam wiecie coś lub słyszeliście na ten temat ?
Z tego co słyszałem i to już dość dawno temu .To pod starym kościołem który został przewieziony do Palowic są podziemne przejścia. Jedno rzekomo prowadzi (hmm prowadziło ) pod starą szkołę SP1. Drugi ciągnął się w przeciwną stronę pod teraźniejszy bar „Nad Strumykiem” . Tą drugą poszlakę trochę zbadałem z racji tego że chodzę tam na piwko. Ponoć te tunele powstały jako schron podczas I wojny ale tego to nie jestem pewien…

olo
Kapral
Posty: 181
Rejestracja: 11 lut 2007, o 23:58
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Re: Tunele pod starym kościołem w Leszczynach.

Nieprzeczytany post autor: olo »

Pogo pisze:. Ponoć te tunele powstały jako schron podczas I wojny ale tego to nie jestem pewien…
Raczej hipoteza ze powstalo to podczas I wojny odpada. Wowczas nie bylo nalotow na glebokie zaplecze, bo nie bylo takich samolotow i schrony nie byly potrzebne. Wiec raczej mozna to wsadzic pomiedzy opowiesci z mchu i paproci...

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

Raczej hipoteza ze powstalo to podczas I wojny odpada.......
:D fakt , ja jestem z tej samej wioski i o tym nie słyszałem nic... :shock:
Radfahrtruppe

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

No to pisze co wiem i co mi się o uszy obiło.
Pod starym kościołem jest krypta (dość dużo osób to potwierdziło) wiec może to być prawda no chyba że to będzie na zasadzie „Kłamstwo powtórzone 1000 krotnie staje się prawdą „ słowa jak że wspaniałego męża stanu Wujka Stalina.
Hmm może faktycznie żle napisałem schron .Bo poco zresztą Leszczyny nigdy nie były celem strategicznym i w I czy II WŚ zwłaszcza ta okolica. A schron to raczej też nie będzie prędzej jakaś tunel ewakuacyjny . Najpierw muszę sprawdzić piwnicę baru jak się właściciel zgodzi , kiedyś coś o tym rozmawialiśmy i barmanka powiedziała że w tej piwnicy jest coś nie tak ściana która wygląda jak by była hmm nowsza lub później zamurowana coś w tym stylu ? Muszę to po prostu sprawdzić ale jest to jakaś poszlaka a czy to prawda …
Jak się czegoś więcej dowiem to wam oczywiście napisze .

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

jakby trza bylo kuc to daj znac :)
mam nowy sprzet do podkuwania- nie smigany jeszcze :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

No ba gorzej jak się bar zawali .Gdzie ja będę chodził na piwo … :wink:
A dodam że budynek jest wiekowy ponoć coś koło 110-130 lat

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

oj blado cię widzę w tej piwnicy baru... :lol: :lol: jak znajdziesz beczki z winem to wcale cię nie widzę... :wink: pamiętaj ze tam płynie rzeczka, jak będziesz kuł... :D a tak serio to czy ktoś sie na to zgodzi :? fakt to stary budynek, prędzej stawiałbym na niespodzianki (kazamaty) w zameczku lub willi :)
ale wiesz co naprawdę wielką sensacja jest schron przed kwk Dębieńsko, pod drogą, parkingiem, ze strażnicą i kiedyś własnym zasilaniem, z kilkoma wyjściami i innymi bajerami.... :D
Radfahrtruppe

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

Romek (barman ) jest do zgody tak myślę he he . Bo chyba trochę by się przeraził jak wpadła by tam grupka ludzi z błyskiem w oczach pytająca „ GDZIE TA ŚCINA „ Lol .Tylko jest przeszkoda on nie jest właścicielem tylko wynajmuje …

A mikro klimat do opróżniania jak że zacnego trunku by sprzyjał .
:wink:

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7388
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Ja to ciemno widze :)
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

picie czy kopanie ?? :lol: :lol: :lol:
Radfahrtruppe

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Stary kosciół macie namysly teraz nowy?? bo gdzie w leszczynach jest jeszcze lub byl kosciol :shock:

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

No jasne że stary kościół pod nowym jak byś my zaczęli kopać to w niedziel jest wielkie kazanie o wandalizmie. Stary kościół drewniany mieścił się na starym cmentarzu. Teraz zrobili pseudo replikę czyli . Wejścia do kościoła z desek tak coś upamiętniające że tu stał .No i została podłoga z kostki betonowej …

A wy towarzyszu Aw68 tylko jedno w głowię kłębiaste myśli macie .
Zresztą piwko jak najbardziej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

Dalej niewiem gdzie to jest :roll: :roll: ale kopac moge to kiedy sie wbijamy :lol: :lol: :lol: lubie ciemne tunele i pomieszczenia :D:D

Awatar użytkownika
aw68
Generał broni
Posty: 3287
Rejestracja: 6 gru 2006, o 23:18
Lokalizacja: Czerwionka Leszczyny
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: aw68 »

różne informacje są w księgach parafialnych, pogadaj z księdzem pogo bo ja prawosławny jestem :wink: może sie coś dowiesz o podziemiach starego kościoła... :) a to kopanie na cmentarzu to odpada :? to jest przy szkole za dawnym SPAR - em 8)
Radfahrtruppe

Pogo

Nieprzeczytany post autor: Pogo »

No i tu pojawia się problem ,kiepsko z moją pobożnością . :wink:
Zresztą dodam że pod ołtarzem który został jest ponoć krypta w której rzekomo pochowany jest książę który mieszkał w pałacyku w Leszczynach ale czy to nie jest bajka tego nie wiem
:roll:

No a co do tego kopania to też to kiepsko widzę bo prędzej by nas zlinczowali za bezczeszczenie cmentarza . :twisted:

Awatar użytkownika
White
Starszy chorąży
Posty: 867
Rejestracja: 16 lut 2007, o 16:03
Lokalizacja: Książenice
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: White »

ale to wnocy najlepiej o 00.00 pogadamy se z trupami :D:D wezmniemy komimiary :P

ODPOWIEDZ