StarySlask.pl

Śląskie miejsca bliższe i dalsze Rybnikowi
Czerwionka-Leszczyny, Jastrzębie-Zdrój, Knurów, Lyski, Racibórz, Rudy, Wodzisław Śląski, Żory...
Awatar użytkownika
adrian
Starszy kapral
Posty: 272
Rejestracja: 29 lip 2013, o 11:49
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: adrian »

Witam,

Chciałbym wam przedstawić zarys mojego projektu który ostatnio zacząłem opracowywać.

Jest to strona internetowa: http://staryslask.pl na której prezentowane są na mapie stare zdjęcia naszego regionu. W aktualnym momencie skupiam się na dodaniu kilkunastu zdjęć z Rybnika i okolic (większość muszę zeskanować ponieważ są to pocztówki w formie fizycznej). Ważne jest aby zdjęcie umieszczane było w miejscu jego wykonania/ewentualnie miejscu które zostało sfotografowane, wraz z krótkim opisem i potencjalną datą wykonania zdjęcia.
Zdjęć do dodania i opisania mam jeszcze sporo, sukcesywnie będę je dodawał, jednak zajmie mi to jeszcze trochę czasu...

Warto napomnieć, że każdy z was ma możliwość dodania własnego zdjęcia w serwisie. Proces jak dodawać został opisany na podstronie "Jak dodać zdjęcie".

Jak wam podoba się pomysł? Dla mnie jest on w pewnym sensie rozwiązaniem na digitalizację swojej kolekcji a także przedstawieniem w przejrzystej formie jak kiedyś wyglądało otoczenie w którym żyjemy.

Czy znacie jakieś inne fora regionalne na których mógłbym poszukać starych zdjęć/pocztówek? A może ktoś z was chciałby zeskanować kilka swoich perełek i podesłać je bezpośrednio do mnie lub dodać na stronę?
Jestem Adrian - Mój blog

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Pomysł bardzo fajny.
Dodaj funkcję, że po najechaniu na kropkę wyświetli się nazwa miejsca, ulicy i miniatura zdjęcia.
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: woytas »

Fajny pomysł :)
Ale kliknąłem na S-9 i pokazało się duże rozmazane zdjęcie - może jak zdjęcia są w małej rozdzielczości to dodawaj je jako małe?
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
woytas
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 7386
Rejestracja: 6 gru 2006, o 21:33
Lokalizacja: Stolica regionu
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: woytas »

SP-9
Księga Ezechiela: 25,17. "Ścieżka sprawiedliwych wiedzie przez nieprawości samolubnych i tyranię złych ludzi. Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek. I dokonam srogiej pomsty w zapalczywym gniewie, na tych, którzy chcą zatruć i zniszczyć moich braci; i poznasz, że Ja jestem Pan, gdy wywrę na tobie swoją zemstę". BAAM! BAAM! BAAM!

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Bomba! Zawsze myślałem o czymś takim na zr :)
Faktycznie miniaturka byłaby fajna. Już wiem kto te aukcje kolejarskie wygrał :)

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Pomyśl jeszcze ewentualnie o zawężaniu wyświetlań do przedziałów czasowych - tak żeby PRL nie łapał się razem z np. z cesarstwem.

Awatar użytkownika
adrian
Starszy kapral
Posty: 272
Rejestracja: 29 lip 2013, o 11:49
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: adrian »

@AFRO: zgadza się, trafiły one do mnie ;-)

Dzięki wszystkim za pomysły, wrzucam sobie je na listę i postaram się je w miarę szybko dodać :-)
Ogólnie podgląd zdjęć będzie musiał być troszkę inny bo przy większej ilości zdjęć w jednym punkcie robi się to nieczytelne.
Jestem Adrian - Mój blog

Awatar użytkownika
AFRO
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 3910
Rejestracja: 3 sty 2007, o 22:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: AFRO »

Dodałem wczoraj fotkę, ale się nie pojawiła :/

Awatar użytkownika
adrian
Starszy kapral
Posty: 272
Rejestracja: 29 lip 2013, o 11:49
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: adrian »

@AFRO: już jest. Żeby syf się nie pojawiał każdą wgraną fotke muszę zaakceptować :-) A dopiero teraz dopadłem komputer :-)
Jestem Adrian - Mój blog

Awatar użytkownika
MarcooN
Nadszyszkownik Generalny
Posty: 4495
Rejestracja: 24 gru 2006, o 16:51
Lokalizacja: Wilcza
Kontakt:

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: MarcooN »

Bo prędzej my błądzili po lesie :P
>>>> http://picasaweb.google.com/Marcoon85 <<<<
...a ósmego dnia Bóg stworzył bunkry i bunkrowców

Awatar użytkownika
Alojz
Generał broni
Posty: 3927
Rejestracja: 14 wrz 2009, o 19:22
Lokalizacja: Rybnik

Re: StarySlask.pl

Nieprzeczytany post autor: Alojz »

Dobry pomysł!!

ODPOWIEDZ